ЕП: Холандија во трилер завршница ја победи Украина (видео)

OhridNews - 14.06.2021

Селекциите на Холандија и Украина го одиграа највозбудливиот и најефикасниот натпревар до сега на Европското првенство, кое се игра во 11 градови ширум стариот континент. „Лалињата“ со гол во финишот стигнаа до победа 3-2, иако претходно прокоцкаа ...

Најдобриот натпревар на ЕУРО: Холанѓаните и Украинците покажаа зошто го сакаат фудбалот

Sport M

Zoom

Gol.mk - 13.06.2021

Селекцијата на Холандија ја победи Украина со 3-2 (0-0), во пресметката во рамките на групата Ц каде што игра и Македонија на Европското првенство. Иако протагонистите „потфрлија“ во првиот дел, целосно се оддолжија во продолжението и понудија ...

Јармоленко со мајсторија ги врати Украинците во игра, но Думфрис го имаше последниот збор во Амстердам (Видео)

Дерби

Дриблинг

Спектакуларно второ полувреме, Холандија слави, падна и најубавиот гол на ЕП (Видео)

Спортманија

Полувреме во Амстердам: Украина успешно се брани против Холандија

Дриблинг

Победата над Украина, првa за Холандија на ЕУРО по 13 години

Нетпрес

Точка

Холандија имаше голема предност, Украина се врати во „егал“, но на крајот „лалињата“ освоија три бода

ТВ21 - 13.06.2021

Холандија ги освои трите бода во нашата група, откако вечерва ја совладаа селекцијата на Украина со 3:2. Интересно, сите пет голови паднаа во вториот дел. Во 52. минута Вајналдум донесе предност, а Вергорст седум минути подоцна донесе и 2:0.

ЕУРО: Холандија-Украина официјални состави

Дриблинг

Од него мора да се пазиме – Јармоленко постигна прекрасен гол со Холандија (видео)

SportSport

ПРВА ПОБЕДА НА ХОЛАНДИЈА: Украина израмни по 0:2, несреќно загуби во 85 минута!

Денешен

ЕВРО 2020: Холандија во ефикасен дуел ја совлада Украина

Независен - 13.06.2021

Репрезентацијата на Холандија ја победи Украина со 3:2 во вториот натпревар од 1.коло во Ц-групата на Европското фудбалско првенство. Средбата која се одигра во Амстердам понуди здодевно прво и суперефикасно второ полувреме.

Холандија ја совлада Украина

Република

Украина одигра „машки“ против Холандија, лалињата на пет минути пред крај стигнаа до победата