TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кевин Дурант со маестрална партија му донесе победа на Милвоки (ВИДЕО)

Вечер Прес - 16.06.2021

Кошаркарите на Бруклин славеа над Милвоки со 114:108 во петтиот натпревар од полуфиналето на плејофот од Источната конференција и со тоа поведоа со 3-2 во серијата. Најзаслужен за триумфот на Нетси беше феноменалниот Кевин Дурант, со трипл-дабл ...

Дурант одигра страшен натпревар, Бруклин и без Ирвинг и Харден дојде до 3:2! 🎥

Спортски - 16.06.2021

Koшаркарите на Бруклин дојдоа до ново водство во плеј-оф серијата со Милвоки (3:2) откако и покрај повредите на Харден и Ирвинг ја добија петтата пресметка со 114:108. Најзаслужен за победата на Бруклин беше Кевин Дурант.

ВИДЕО: Дурант одигра монструозен меч и донесе ново водство за Бруклин против Милвоки

Gol.mk - 16.06.2021

Кошаркарите на Бруклин Нетс повторно се поблиску до полуфинале во Источната конференција на НБА лигата. Во петтиот натпревар од четвртфиналната серија против Милвоки Бакс, тимот од Њујорк забележа тешка победа од 114-108, а на паркетот во „Барклајс ...

НБА: Бруклин Нетс на чекор до финалето на Истокот, со историско остварување на Дјурант

Нетпрес - 16.06.2021

Кошаркарите на Бруклин Нетс на свој терен ноќта кон средата со 114:108 ги совладаа Милвоки Бакс во петтиот натпревар од полуфиналето во Источната конференција на НБА лигата и поведоа со 3-2 во серијата до четири победи.

Дурент одигра антоголиски меч, Бруклин поведе против Милвоки (ВИДЕО)

Дерби - 16.06.2021

Кевин Дурент го одигра еден од најдобрите натпревари во својата кариера и со неверојатен трипл-дабл учинок донесе победа за Бруклин во дуелот со Милвоки (114:108). Бакс во еден момент имаа 17 поени предност на теренот на Бруклин, но во второто ...

Дурент сруши НБА рекорд, Бруклин го врати водството против Милвоки (ВИДЕО)

МКД - 16.06.2021

Кевин Дурент имаше брилијантна партија со која го предводеше Бруклин до победа над Милвоки од 114-108 и водство во серијата од 3-2. Милвоки одлично го почна мечот, ја доби првата четвртна со 29-15 и водството го одржуваше се до последниот период, но ...

Дурант е ѕвер – го врати Бруклин од мртвите за ново водство против Бакс (ВИДЕО)

Sport 1 - 16.06.2021

Кошаркарите на Бруклин нетс го вратија водството во полуфиналната плејоф-серија на Истокот против Милвоки бакс (3-2), откако ноќеска и покрај сите пехови со повредите (ги немаше Харден и Ирвинг) го добија петтиот меѓусебен дуел со 114-108.

Историска партија на Дурент – Бруклин на чекор до финалето

MTM - 16.06.2021

Бруклин Нетс водат со 3-2 во серијата против Милвоки Бакс. Изминатата ноќ, предводени од Кевин Дурент, Нетс победија со 114:108. Изведбата на Дурент, во петтиот меч е едена од најдобрите во историјата на плеј-офот.

ВИДЕО: Дурант како во шампионските денови, Бруклин „мириса“ финале на Истокот!

Слободен Печат - 16.06.2021

Доцна синоќа се одигра петтиот натпревар од конференциското полуфинале на Истокот во кој Бруклин 114:108 против Милвоки за водство од 3:2 во серијата. Иако после првото полувреме Бакси имаат предност од „плус 16“ позитива (59:43), неколку пати ...

Бруклин повторно поведе во серијата против Милвоки (ВИДЕО)

Екипа - 16.06.2021

Бруклин Нетс повторно поведе во серијата против Милвоки Бакс (3-2), откако во петтиот натпревар од полуфиналето на Истокот на домашен терен славеше со 114-108. Кевин Дурант беше најзаслужен за триумфот на Нетс, откако натпреварот го заврши со ...

ВИДЕО: Дурант одигра историски меч, Бруклин го растури Милвоки

Дриблинг - 16.06.2021

Бруклин запиша победа против Милвоки со 114-108 и сега води цо 3-2 во полуфиналето на Источата конференција, ги дели уште еден триумф за конференциско финале. Херој на мечот кај победничката екипа, Кевин Дурант кој запиша 49 поени, 17 скока и 10 ...

Луд меч во НБА: Губеа 17 разлика во третата четвртина, а на крајот победија (Видео)

Спортманија - 16.06.2021

Ѕвездата на Бруклин посебно ќе го памти овој дуел Бруклин нетс поведе со 3:2 во серијата против Милвоки бакс и сега е самона една победа од пласман во финалето на источната конференција во НБА плејофот. Мечот имаше чуден тек.

„Целодневна“ на Дурент за 3:2 на Бруклин против Милвоки (ВИДЕО)

SportMedia - 16.06.2021

Кевин Дурент е најзаслужниот што тимот на Бруклин Нетс може да се пофали дека има предност од 3:2, во плеј оф серијата против тимот на Милвоки Бакс, тој одигра цел нтрпевар без пауза и забележа фантастичен трипл дабл учинок од 49 поени 17 скокови и ...

НБА: Дурант незадржлив, Бруклин чекор пред Милвоки во битката за финалето на истокот (видео)

OhridNews - 16.06.2021

Кошаркарите на Бруклин Нетс остварија нов триумф (114-108) со кој поведоа 3-2 во победи во полуфиналната битка со Милвоки Бакс. Херој на „мрежичките“ во петтиот натпревар беше Кевин Дурант, кој запиша трипл дабл зад своето име.

Историска партија на Дурент – Бруклин на чекор до финалето

Точка - 16.06.2021

Бруклин Нетс водат со 3-2 во серијата против Милвоки Бакс. Изминатата ноќ, предводени од Кевин Дурент, Нетс победија со 114:108. Изведбата на Дурент, во петтиот меч е една од најдобрите во историјата на плеј-офот.

Бруклин значително ослабен до крајот на серијата со Милвоки

Gol.mk - 15.06.2021

Кајри Ирвинг нема да се појави на вечерашниот петти натпревар во судирот против Милвоки Бакс, а нема да го направи тоа ниту до крајот на серијата. Одличниот плејмејкер на Бруклин Нетс нема да биде во можност да ѝ помогне на својата екипа.