TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Дел од Качанички пат денеска без вода

Курир - 29.06.2022

Од ЈП Водовод и Канализација известуваат дека денеска имаат планирано еден прекин со водоснабдување и тоа: – поради изведување на водоводен приклучок ф-150мм на Качанички Пат 134, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците на дел од истата улица ...

Без вода утре дел oд Качанички пат

24Инфо - 28.06.2022

Од 9 часот утре вода ќе нема за дел од корисниците од индустриската зона на ул. „Качанички пат”. ЈП Водовод и канализација – Скопје соопшти дека прекинот на водоснабдувањето ќе биде поради изведување водоводен приклучок ф-150мм на таа улица бр.

Без вода корисниците од село Батинци

Алсат-М - 28.06.2022

Поради уличен дефект на улица 8/25 Батинци, денеска прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од населено место Батинци. Како што информираат од РЦУК Скопје, водоснабдувањето ќе биде прекинато од 9 часот до завршување со санација на ...

Една улица од Тафталиџе денеска без вода

Скопје инфо - 28.06.2022

Од ЈП Водовод и накализација-Скопје известуваат дека денеска поради дефект во шахта на Хашка 13, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од истата улица. Водоснабдувањето ќе биде прекинато од 10:00 часот до завршување со санација на ...

ЈКП “Водовод“ Битола: поради дефект со прекинато водоснабдување во населбата “Недопирливи“

Битола Њуз - 28.06.2022

ЈКП “Водовод“ Битола ги известува граѓаните дека во текот на денешниот ден 28 јуни 2022 (вторник), поради дефект на водоводната мрежа на ул. “Сотир Брбевски“, со прекинато водоснабдување ќе бидат корисниците од населба “Недопирливи“ во Битола.

Без вода населба Хиподром

Курир - 27.06.2022

ЈП Водовод и Kанализација-Скопје известува дека на ден 27.06.2022 поради уличен дефект ф 100 мм на ул.Жан Жорес бр.65, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од населба Хиподром од 20:00 часот до санирање на ...

Дел од „Христо Татарчев“ денес без вода

Курир - 27.06.2022

Денес, 27.06.2022 поради уличен дефект ф-200 мм на „Христо Татарчев“ 30, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците на дел од истата улица (од број 26 до број 34). Водоснабдувањето ќе биде прекинато од 09:00 часот до завршување со санација на ...

Од 20 часот без вода дел од корисниците во скопски Хиподром

Вечер Прес - 27.06.2022

ЈП Водовод и Kанализација-Скопје информираат дека поради уличен дефект ф 100 мм на ул.Жан Жорес бр.65, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од населба Хиподром. Прекинот на водоснабдувањето ќе биде од 20:00 часот до санирање на ...

Поради дефект прекин во водоснабдувањето во Недопирливи

Тера - 28.06.2022

Од ЈП Водовод преку соопштение ги известуваат граѓаните дека во текот на денешниот ден 28.06.2022 (вторник), поради дефект на водоводната мрежа на ул. Сотир Брбевски, со прекинато водоснабдување ќе бидат корисниците од населба Недопирливи.

Без вода утре дел oд Качанички пат

Вечер Прес - 28.06.2022

Од 9 часот утре вода ќе нема за дел од корисниците од индустриската зона на ул. „Качанички пат”. ЈП Водовод и канализација – Скопје соопшти дека прекинот на водоснабдувањето ќе биде поради изведување водоводен приклучок ф-150мм на таа улица бр.