TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Сарач: ДНЕТ се оградува од изјавата на Мицкоски во врска со случувањата во Палестина и бараме истата да биде повлечена

24Инфо - 14.05.2021

Движењето на Национално Единство на Турците партија која е коалиционен партнер на ВМРО-ДПМНЕ излезе со реакција на изјавата на Христијан Мицкоски во врска со случувањата во појасот Газа во Палестина.

Мицкоски со поддршка за Израел: Имаат право да се бранат

+инфо - 14.05.2021

Испалувањето на ракети од Газа насочени кон цивилното население на Израел е целосно неприфатливо и дополнително ги зголемува тензиите во ...

Мицкоски: Го издвојуваме правото на Израел за заштита и одбрана на своето население од нападите на терористичката ...

Lider - 14.05.2021

Испалувањето на ракети од Газа насочени кон цивилното население на Израел е целосно неприфатливо и дополнително ги зголемува тензиите во регионот. Лидерот на ВМРО ДПМНЕ , Христијан Мицкоски на социјалните мрежи ја искоментоира состојбата со Израел.

Мицкоски: Политичките лидери во Израел одлучно да дејствуваат против екстремизмот

Република - 14.05.2021

Внимателно ја следиме состојбата во Израел, значајното зголемување на насилствата, вклучително и постојаниот напад од ракетен оган од појасот Газа кон Израел. Испалувањето на ракети од Газа насочени кон цивилното население на Израел е целосно ...

Мицкоски: Политичките лидери во Израел одлучно да дејствуваат против екстремизмот

Нетпрес - 14.05.2021

Внимателно ја следиме состојбата во Израел, значајното зголемување на насилствата, вклучително и постојаниот напад од ракетен оган од појасот Газа кон Израел. Испалувањето на ракети од Газа насочени кон цивилното население на Израел е целосно ...

Мицкоски: Испалување на ракети од Газа кон цивилното население на Израел е неприфатливо и ги зголемува тензиите во тој ...

ТВ21 - 14.05.2021

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски објави Фејсбук статус посветен на ескалациите меѓу Израел и Хамас. Мицкоски апелираше кон политичките лидери во Израел и регионот да продолжат со вложување на искрени напори за деескалација на судирите.

Мицкоски со поддршка за Израел: Имаат право да се бранат

Локално - 14.05.2021

Лидерот на најголемата опозициска партија ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски објави дека внимателно ја следат состојбата во Израел и значајното зголемување на насилствата. „Испалувањето на ракети од Газа насочени кон цивилното население на Израел е ...

Мицкоски: Внимателно ја следиме состојбата во Израел, неприфатлив е ракетиран напад од Газа кон Израел

Сител - 14.05.2021

Претседателот на опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот фејсбук профил напиша дека е неприфатлив ракетниот напад од Газа кон Израел. „Внимателно ја следиме состојбата во Израел, значајното зголемување на насилствата, ...

Мицкоски: Израел има право да се брани од терористичката организација Хамас

360 степени - 14.05.2021

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, преку социјалните мрежи се огласи за случувањата во Израел и го осуди испалувањето ракети од појасот Газа кон израелското население. Израел, вели тој, има право да се брани од терористичката организација ...

Мицкоски со поддршка до Израел: Испалувањето на ракети од Газа насочени кон цивилното население на Израел е целосно ...

Слободен Печат - 14.05.2021

Испалувањето на ракети од Газа насочени кон цивилното население на Израел е целосно неприфатливо и дополнително ги зголемува тензиите во регионот, смета претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во врска со случувањата меѓу Израел и Палестина.

Мицкоски со поддршка до Израел: Испалувањето на ракети од Газа насочени кон цивилното население на Израел е целосно ...

Press24 - 14.05.2021

Испалувањето на ракети од Газа насочени кон цивилното население на Израел е целосно неприфатливо и дополнително ги зголемува тензиите во регионот, смета претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во врска со случувањата меѓу Израел и Палестина.

Мицкоски со поддршка до Израел: Испалувањето на ракети од Газа насочени кон цивилното население на Израел е целосно ...

24Инфо - 14.05.2021

Испалувањето на ракети од Газа насочени кон цивилното население на Израел е целосно неприфатливо и дополнително ги зголемува тензиите во регионот, смета претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во врска со случувањата меѓу Израел и Палестина.

Мицкоски: Испалувањето на ракети од Газа насочени кон цивилното население на Израел е неприфатливо

Фактор - 14.05.2021

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва на Фејсбук даде поддршка за Израел. Изрази сочувство за секој изгубен живот, и се надева дека брзо ќе се смират немирите за да сите луѓе во тој регион живеат во мир.

Сарач: ДНЕТ се оградува од изјавата на Мицкоски во врска со случувањата во Палестина и бараме истата да биде повлечена

Либертас - 14.05.2021

Движењето на Национално Единство на Турците партија која е коалиционен партнер на ВМРО-ДПМНЕ излезе со реакција на изјавата на Христијан Мицкоски во врска со случувањата во појасот Газа во Палестина.

МНР на Османи ги осуди неселективните напади на Хамас врз Израел

Expres - 14.05.2021

Министерството за надворешни работи што го води кадарот на ДУИ Бујар Османи се придружи на официјален Брисел во осудата на неселективните напади на палестинската организација Хамас врз Израел.

Во Скопје ќе се протестира за поддршка на терористичка организација! Кои се всушност Хамас и што се случува во Израел?

Lider - 14.05.2021

Откако Македонија ги реши сите свои проблеми, наводен „Социјален центар – Дуња“ во недела организира собир на Плоштад „Македонија“ во знак на солидарност со како што велат, „угнетуваниот палестински народ“.

На плоштад „Македонија“ ќе се одржи протестен собир „во солидарност со палестинскиот народ“

Локално - 16.05.2021

Протестен собир во знак на солидарност со палестинскиот народ и нивниот отпор се одржа денеска на плоштад Македонија. Ова следува откако повторно ескалираа судирите меѓу израелската армија и организацијата Хамас во реонот на појасот Газа.

„Во солидарност со палестинскиот народ“: Протестен собир во недела во Скопје

Слободен Печат - 13.05.2021

Денеска е најавен собир на плоштадот „Македонија“ во недела напладне, на кој ќе се изрази поддршка и солидарност на народот на Палестина, по ескалацијата на насилствата во Газа и во Израел изминатава недела.