TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Новинарите го ставија Зидан во тесно: Дали погреши што летоска не го продаде Бејл и на негово место да го донесеше ...

24Фудбал - 13.10.2017

Герет Бејл беше топ тема на денешната прес конференција на Зинедин Зидан, а стратегот беше ставен во тесно со едно прашање поврзано со трансфер пазарот Велшанецот минатото лето се поврзуваше со заминување од Мадрид, се говореше дека Реал ќе го ...

Зидан го напушта Реал? Добива понуда што не се одбива

Макфакс - 13.10.2017

Каталонскиот спортски весник „Мундо депортиво“ тврди дека тренерот на Реал, Зинедин Зидан, би можел по завршувањето на сезоната да го напушти клубот. Според истиот извор, извесно е дека Зидан ќе ја преземе фудбалската репрезентација на Франција.

Студена војна меѓу Роналдо и Зидан – ова се причините!

Спортски - 13.10.2017

Шпанските медиуми пренесуваат дека првата ѕвезда на Реал Мадрид, Кристиано Роналдо не е во добри односи со тренерот Зинедин Зидан. Една од причините е што Роналдо сака да игра на секој натпревар и не се согласува со методот на ротација на Зизу.

Несогласувања во Реал - Роналдо сака едни, а Зидан други засилувања

Sport 1 - 13.10.2017

Кристијано Роналдо и Зинедин Зидан не се согласуваат околу засилувањата кои му се потребни на Реал Мадрид. Кристијано Роналдо ќе го притисне Флорентино Перез повторно да се обиде да го донесе Давид де Геа, пишуваат шпанските медиуми.

БОМБА: Зидан го напушта Мадрид, од лето нова работа која не може да се одбие

Спортски - 13.10.2017

Зинедин Зидан би можел да го напушти Реал Мадрид на крајот на сезоната, пишуваат шпанските медиуми. „Mundo Deportivo“ тврди дека легендарниот француски фудбалер ќе ја заврши сезоната во редовите на „Кралевите“, а од лето на местото на Дидие Дешамп ...

Зидан си оди од Реал? Ќе добие понуда што не се одбива

SportMedia - 13.10.2017

Ако може да се верува на каталонскиот весник „Мундо Депортиво“, Зинедин Зидан може на крајот од сезоната да си замине од Реал Мадрид. Според најавите легендарниот Французин следната сезона може да го превземе кормилото на француската репрезентација.

Зидан ќе стане селектор на Франција, а Јоаким Лев ќе ги предводи „кралевите“?

Екипа - 13.10.2017

Францускиот стратег Зинедин Зидан ќе го напушти кормилото на Реал Мадрид по завршувањето на оваа сезона и ќе ја прифати понудата да стане нов селектор на Франција. Според „Мундо Депортиво“, тој веќе имал разговори со челниците на Фудбалската ...

Зидан идното лето го напушта Реал Мадрид, Перез веќе ја нашол неговата замена

Sport 1 - 13.10.2017

Зинедин Зидан лани имаше неверојатна сезона на клупата на Реал Мадрид. Ја одбрани титулата во Лигата на шампионите и ја прекина доминацијата на Барселона во Ла Лига. Французинот нема старт од соништата сезонава со Реал Мадрид, па најголемиот ривал ...

Бомба од Мадрид, Зидан си оди од Реал поради понуда која не смее да ја пропушти

Спортклуб - 13.10.2017

Мундо Депортиво тврди дека Зинедин Зидан на крајот од сезоната ќе го напушти Реал Мадрид. Причина за ваквиот потег е животната шанса која му се дава, а тоа е да биде селектор на француската фудбалска ...

Перез со емотивно писмо до Зидан пред неговиот прв специјален јубилеј како тренер на Реал

Точка - 13.10.2017

Зинедин Зидан на утрешниот натпревар против малиот градски ривал Хетафе ќе одбележи еден навистина убав јубилеј како тренер на Реал Мадрид, бидјќи истиот за него ќе биде 100-ти меч од клупата како предводник на актуелниот европски шампион.

Бомба од Мадрид, Зидан си оди од Реал поради понуда која не смее да ја пропушти

Exclusive.mk - 13.10.2017

Мундо Депортиво тврди дека Зинедин Зидан на крајот од сезоната ќе го напушти Реал Мадрид. Причина за ваквиот потег е животната шанса која му се дава, а тоа е да биде селектор на француската фудбалска репрезентација.

Рамос позираше покрај џиновско шпанско знаме (Видео)

Дерби - 12.10.2017

Серхио Рамос денеска до своите фанови сподели видео во кое гордо го покажа џиновското шпанско знаме поставено на една висококатница во близина на тренинг центарот на Реал Мадрид, Валдебебас.

Зидан остана без уште еден стандарден првотимец

Gol.mk - 12.10.2017

Проблемите со отсуства на клучни фудбалери во Реал Мадрид продолжија по завршувањето на репрезентативната пауза. Имено, голманот Кејлор Навас заработи повреда на мускулот на ногата, поради што ќе биде надвор од терените следните два натпревари.

Бензема се врати на тренинзите на Реал Мадрид

Шеталиште - 12.10.2017

Напаѓачот на Реал Мадрид, Карим Бензема, ја санираше повредата и најверојатно ќе биде подготвен за саботното гостување кај Гетафе во рамките на фудбалскиот шампионат на Шпанија. Централниот голгетер кој се повреди на 9 септември на мечот со Леванте, ...

Манчестер дава 170 милиони евра за Кејн

SportMedia - 12.10.2017

Манчестер Јунајтед е подготвен да плати 170 милиони евра за напаѓачот на Тотенхем, Хари Кејн. Тренерот на Манчестер, Жозе Мурињо е „вљубен“ во играта на капитенот на англиската репрезентација и би сакал да го види на „Олд Трафорд“.

Веста на ДЕНОТ пристигнува од Реал Мадрид – „Кралевите“ можат да воздивнат!

Спортски - 12.10.2017

Во Реал Мадрид можат да воздивнат! Дани Карвахал повеќе нема срцеви проблеми, но сеуште не е познато кога ќе се врати на терените. Мадритски „АС“ пренесува дека Карвахал е многу подобро, вирусот го нема, а докторите му предолжија мирување, па поради ...

Модриќ и Бејл за Кејн

Вечер - 12.10.2017

Англиските медиуми открија дека челниците на Тотенхем се подготвени да ја прекинат соработката со Кејн само доколку официјалната понуда за неговите услуги не биде помала од 200 мил. евра Бомбардерот на лондонскиот премиерлигаш Тотенхем, Хари Кејн, ...

„Галските петли“ го сакаат за селектор?!

Сител - 13.10.2017

Каталонскиот спортски весник „Мундо депортиво“ тврди дека тренерот на Реал, Зинедин Зидан, би можел по завршувањето на сезоната да го напушти клубот. Според истиот извор, извесно е дека Зидан ќе ја преземе фудбалската репрезентација на Франција.

Студена војна меѓу Роналдо и Зидан – ова се причините!

Таратур - 13.10.2017

Шпанските медиуми пренесуваат дека првата ѕвезда на Реал Мадрид, Кристиано Роналдо не е во добри односи со тренерот Зинедин Зидан. Една од причините е што Роналдо сака да игра на секој натпревар и не се согласува со методот на ротација на Зизу.

Реал носи три ѕвезди и ги руши сите рекорди

Спортски - 12.10.2017

Веќе е извесно дека крилниот напаѓач Герет Бејл ќе биде продаден наредното лето, а шпанските медиуми шпекулираат дека ни Кристиано Роналдо не е сигурен бидејќи бара нов договор. Во тој случај „кралевите“ ќе направат комплетна револуција, а уште сега ...

Карвахал повеќе нема срцеви проблеми, но...

24Фудбал - 12.10.2017

Здравствениот третман кај фудбалерот мина успешно, Карвахал засега нема проблеми, но мора да продолжи со рехабилитација. Кај репрезентативецот на Шпанија а воедно и член на Реал Мадрид, Дани Карвахал беше пронајдена инфекција која за момент крена ...

Една добра, една лоша вест за Реал Мадрид

Екипа - 12.10.2017

Продолжуваат проблемите на Реал Мадрид со повредите на првотимците. Голманот Кејлор Навас се здоби со повреда на мускулот од десната нога на натпреварот Хондурас – Костарика. По препорака од докторот на Реал, Навас го пропушти вториот меч на својата ...

„Болница“ во Мадрид: Зидан остана без еден од најстандардните!

Спортски - 12.10.2017

Голем проблем за Зинедин Зидан. Продолжуваат проблемите за Французинот пред продолжението од сезоната. На листата повредени фудбалери сега се најде голманот Кејлор Навас кој исто така го зафати ФИФА „вирусот“ во текот на репрезентативната пауза.

Реал има план и ТРИ големи имиња се на листата, но ова не е 2009 година!

Спортски - 12.10.2017

Револуцијата се подготвува, очигледно во клубот сметаат дека е дојдено времето за почеток на новата ера. Најголемите ѕвезди не се сигурно, но ова не е 2009 година, па Перез ќе мора да потроши многу повеќе од 300 милиони евра.

Срцето на Карвахал добро закрепнува, Реал нема да купува десен бек

Sport 1 - 12.10.2017

Според последните информации, стандардниот десен бек Дани Карвахал успешно се опоравува од вирусот кој му го нападна срцето. Станува збор за рана фаза на перикардитис која може да предизвика сериозни срцеви проблеми и долга пауза.

Реал жртвува тројца играчи за Кејн

СуперСпорт - 11.10.2017

Реал Мадрид се посериозно тргнува по услугите на Хари Кејн од редовите на Тотенхем. Како што пишува „Диарио Гол“ од Реал Мадрид се подготвени да понудат играчи плус пари за да го обезбедат потписот на одличниот напаѓач.

Реал Мадрид ги нуди Бејл, Модриќ и Бензема за еден од најдобрите напаѓачи во Европа

24Фудбал - 11.10.2017

На повидок уште една зделка помеѓу Реал Мадрид и Тотенхем. Според информациите кои ги пренесуваат дел од медиумите, се вели дека европскиот и шпански првак Реал Мадрид нуди пакет од тројца фудбалери, меѓу кои Герет Бејл, Лука Модриќ и Карим Бензема ...

Реал Мадрид со сите сили по Хари Кејн: Би ги жртвувале и Модриќ, Бејл, Бензема

Екипа - 11.10.2017

Актуелниот европски првак Реал Мадрид следното лето ќе тргне со сите сили во ангажман на нов голгетер. Изборот на тренерот Зинедин Зидан и раководството на клубот е англискиот репрезентативец Хари Кејн, кој е член на премиерлигашот Тотенхем.

Спектакуларна размена во најава: Тотенхем ќе добие непристојна понуда од Реал Мадрид

Спортклуб - 11.10.2017

Тотенхем повторно има материјал за продажба во својот излог, а Реал е еден од најсериозните купувачи. Спарси веќе биле во ваква ситуација, и тоа повторно со Реал кој е заинтересиран за еден од играчите на лондонскиот клуб.

Реал ќе се откаже од Модриќ и Бејл за да го купи Хари Кејн

Макфакс - 11.10.2017

По шпекулациите дека Реал во летниот преоден ќе се обиде да го донесе Хари Кејн за сума од 200 милиони евра, лондонски „Гардијан“ излезе со нова информација, дека претседателот на „кралскиот клуб“ е подготвен и да се откаже од неколку ѕвезди само за ...

Реал има неверојатен план: Перез ќе „жртвува“ три ѕвезди за Хари Кејн

Дерби - 11.10.2017

Реал Мадрид сака по секоја цена да го добие Хари Кејн од Тотенхем, а за таа цел Флорентино Перез е подготвен да испрати неверојатна понуда до англискиот клуб. Како што пренесуваат дел од шпанските и англиските медиуми, Тотенхем не би дозволил ...

Реал со сензационална понуда за Кејн

ЗаЗабава - 11.10.2017

Флорентино Перез во обидот да го донесе Хари Кејн на Сантијаго Бернабеу подготвува несекојдневна понуда за премиерлигашот Тотенхем, објавија англиските медиуми. Перез е подготвен во Лондон да ги прати Герет Бејл, Лука Модриќ и Карим Бензема, за во ...

Дани Алвес најави уште еден мега трансфер на ПСЖ

Дерби - 11.10.2017

Пари Сен Жермен летоска ги направи двата најголеми двата најголеми трансфери и се засили со Нејмар и Килијан Мбапе, а Дани Алвес најави уште еден мега трансфер на францускиот клуб. Десниот бек на ПСЖ, кој, исто така, пристигна на „Парко на ...

Рамос: Во Реал се знае кој што работи, сагата Нејмар – Кавани никогаш нема да ни се случи

Спортклуб - 11.10.2017

Сагата околу пеналџиите Кавани и Нејмар сигурно дека нема простор да се случи во Реал Мадрид, бидејки таму се знае кој кога и каде шутира, тврди Серхио Рамос. Капитенот на Реал Мадрид смета дека во нивниот клуб точно се знае кој што работи и дека ...

Реал Мадрид опседнат со напаѓачот на Тотенхем

Sport M - 12.10.2017

Бомбардерот на лондонскиот премиерлигаш Тотенхем, Хари Кејн, ќе биде летен приоритет на актуелниот европски клупски шампион, тимот на Реал (М). Доколку не биде прифатена паричната понуда, раковдоните лица на “кралскиот клуб” се подготвени во ...

Реал носи три ѕвезди и ги руши сите рекорди

Таратур - 12.10.2017

Веќе е извесно дека крилниот напаѓач Герет Бејл ќе биде продаден наредното лето, а шпанските медиуми шпекулираат дека ни Кристиано Роналдо не е сигурен бидејќи бара нов договор. Во тој случај „кралевите“ ќе направат комплетна револуција, а уште сега ...

Реал ќе се откаже од Модриќ и Бејл за да го купи Хари Кејн

Sky - 11.10.2017

По шпекулациите дека Реал во летниот преоден ќе се обиде да го донесе Хари Кејн за сума од 200 милиони евра, лондонски „Гардијан“ излезе со нова информација, дека претседателот на „кралскиот клуб“ е подготвен и да се откаже од неколку ѕвезди само за ...