TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Роналдо ќе го напушти Јувентус и ќе заигра за ПСЖ?

СуперСпорт - 23.02.2021

Новинарот Фабио Сантини откри дека Кристијано Роналдо ќе го напушти Јувентус и ќе потпише за ПСЖ, иако досега такви шпекулации не се појавија во медиумите. Роналдо, наводно, му соопштил на својот менаџер Жорж Мендеш дека сака да се пресели во ПСЖ, ...

Роналдо сака да се пресели во ПСЖ

Спортски

Италијанците откриваат, Роналдо сака да ја продолжи кариерата во ПСЖ

Спортклуб

Роналдо му рекол на својот менаџер: Сакам да играм во ПСЖ!

Sport 1

Зидан на лето се сели во Италија

Спортски

Роналдо постигнал гол против 78 различни клубови, но еден играч и понатаму е пред него

Спортклуб - 23.02.2021

Фудбалерите на Јувентус синоќа на свој терен го совладаа Кротоне со 3:0, а уште еден фантастичен меч одигра Кристијано Роналдо. Португалецот и оваа сезона е најдобар играч на „Старата дама“, а во синоќешниот натпревар успеа да постигне два гола.

Роналдо постигнал гол против 78 екипи, но постои фудбалер што е подобар од него!

Sport 1

Роналдо постигнал гол против 78 тимови, но еден играч и натаму е пред него

Sport M

Ја тресеше мрежата на 78 клубови, но еден играч и натаму е пред Роналдо!

Слободен Печат

Роналдо го сврте кругот во Италија, ама Ибрахимовиќ е подобар од него

Спортклуб

ВИДЕО: Роналдо им даде голови на сите екипи во Италија, на 78 клуба во Топ 5 лигите, но еден играч е подобар од него

Дриблинг

Роналдо ја пополни листата: Им даде гол на сите тимови во Серија А

Кајгана

Независен Денар Спортманија Gol.mk 24Фудбал Дерби Слободен Печат SportMedia

Најавени тимови за ЛШ: Болница во Баерн Минхен

Екипа - 23.02.2021

Баерн Минхен ќе биде сериозно ослабен на вечерашното гостување против Лацио, прв меч за актуелниот европски првак во нокаут-фазата од одбраната на ланската титула. Отсуството на Томас Милер претставува најголем проблем за тренерот Флик, кој не може ...

Римјаните во невозможна мисија против бранителот на трофејот од Минхен

Gol.mk

Ранетиот Баерн (М) е шанса за Лацио

Вечер Прес

Ханси Флик: Лигата на шампиони не мотивира

Либертас

Ханси Флик: Лигата на шампиони не мотивира

MakPress

Лигата на шампиони не мотивира

Вечер Прес

Ханси Флик: Лигата на шампиони не мотивира

Опсервер

„Кориере Фиорентино“: Фиорентина разговараше со Сари

Курир - 23.02.2021

Италијанскиот фудбалски прволигаш Фиорентина може да го смени својот главен тренер. Според „Corriere Fiorentino“, клубот од Фиренца може да го покани Маурицио Сари на оваа функција. Вчера тој вечераше со спортскиот директор на Фиорентина, Даниеле ...

„Кориере Фиорентино“: Фиорентина разговараше со Сари

Опсервер

„Кориере Фиорентино“: Фиорентина разговараше со Сари

MakPress