TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Според науката ова се мажите кои најверојатно ќе ви пружат оргазам

Lady - 12.07.2018

Конечно, оргазмите се сведоа на наука! Истражувачи на Универзитетот на Албани прашале група на жени кои се во хетеросексуални врски за нивните партнери и нивните оргазми, како и за способноста на нивните партнери да ги доведат до оргазам и ...

Кажете ни која ви е омилената поза, а ние ќе ви откриеме каков тип на маж сте

Канал5 - 11.07.2018

Некои истражувања покажуваат дека повеќето мажи, дури 90 проценти во сексот го преферираат т.н. “кучешки стил”, а во продолжение прочитајте што другите омилени пози зборуваат за вас. Мисионерска – Партнерите се лице в лице, што им овозможува ...

ЗАГАРАНТИРАНО УЖИВАЊЕ: Позата „мачка“ гарантира силен ОРГАЗАМ на обете страни

Таратур - 11.07.2018

Иако можеби повеќе во регионот не е табу тема, женскиот оргазам и ден денес се смета за мистерија. Не само за мажите, туку и за оние жени кои своето тело не го познаваат доволно и не знаат што во сексот им годи за да ги доведе до оргазам.

Ако имавте дилема: Ова е се што треба да знаете за предиграта врзана за аналниот секс

Таратур - 11.07.2018

Ако се одлучите за вакво експериментирање во креветот, со помош на следните трикови, целото искуство ќе го направите попријатно. Аналниот секс за некои парови е табу тема, но некои редовно го имаат.

Тајните на женскиот оргазам

Среќа.mk - 11.07.2018

Многу истражувања се обидуваат да ги откријат тајните на женскиот оргазам. Меѓутоа, тоа и понатаму претставува мистерија. Иако голем број на експерти работеле на темата „женски оргазам“ научниците сметаат дека женското сексуално задоволство е ...

Што е побитно, предиграта или сексот?

Friday.mk - 11.07.2018

Фактот дека утринскиот брз секс е одличен не е спорен, али сепак треба малку повеќе време да се обрне на предиграта. Сексологот Sari Loker тврди дека поголемиот број од луѓето мислат и веруваат дека самиот сексуален чин е главниот настан, но оние ...