TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Животот на пејачката Инди виси на конец – И откажуваат виталните органи

Убавина и Здравје - 09.04.2020

Пејачката Индира Арадиновиќ – Инди е оперирана на 9 март кога од естетски причини и е намален желудникот. Од тогаш пејачката имаше иште една операција после компликациите кои се јавија поради зафатот, а судејќи по се пејачката наводно повторно ќе ...

На пејачката животот и виси на конец: И откажуваат сите витални органи

Република - 09.04.2020

Пејачката Индира Арадиновиќ Инди оперирана е на 9 март, кога од естетски причини намален и е желудникот. Оттогаш пејачката имала уште една операција поради компликации предизвикани од зафатот, а по се судејќи, пејачката изгледа ќе мора повторно под ...

Пејачката Инди е се’ уште во критична состојба, а лекарите се борат да и го спасат животот

Вистина.мк - 09.04.2020

Фолк пејачката Индира Арадиновиќ – Инди беше оперирана на 9 март, кога стомакот и беше намален од естетски причини. Оттогаш, пејачката имала уште еднен хируршки зафат поради компликации што се појавиле по операцијата, а најверојатно, пејачката ќе ...

Докторите се борат за животот на српската пејачка: Инди е во многу лоша здраствена состојба! (ФОТО)

Слободен Печат - 09.04.2020

Познатата српска пејачка Индира Арадиновиќ – Инди е оперирана на 9 март кога од естетски причини и е намален желудникот. Од тогаш пејачката имаше иште една операција после компликациите кои се јавија поради зафатот, а судејќи по се пејачката наводно ...