TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

СМРТНОСТА СЕ НАМАЛУВА, А НЕ СЕ ЗГОЛЕМУВА ВО КАРДИОХИРУРГИЈАТА Доктор Шокаровски со статистички податоци го демантираше ...

+инфо - 29.05.2024

Доктор Шокаровски запраша која е потребата на министерот во заминување да направи вакво тектонско нарушување на една успешна приказна и на кому тоа му одговара? Моето разрешување е незаконско, бидејќи во мандатот на техничката влада не може ниту да ...

(Во живо) Шокаровски: Незаконски сум разрешен – нема фантомски пациенти

Независен

Шокаровски го демантира Демири: Нема зголемена смртност напротив постои тренд на намалување

ТВ21

Шокаровски: Која е потребата на министерот во заминување да направи едно вакво тектонско пореметување на една успешна приказна?

ТВ21

Шокаровски со медицинска статистика: Постои тренд на намалување, а не зголемување на смртноста на Кардиохирургија

Локално

За Демири не важи Изборниот законик, втор разрешен директор во тек на изборен процес

Телма

(АРХИВА) За 3 месеци биле оперирани 31 пациент, а починале дури 14 од нив – зголемена ли е смртноста на Кардиохирургија!?

Фокус

360 степени Глас на Америка Канал5 Сакам да кажам Макфакс Слободен Печат Фокус Слободен Печат

Што сте се фатиле за Бесија Иљази, треба да се бавите со посензитивни теми во здравството, им рече министерот Демири на ...

Сакам да кажам - 27.05.2024

Каде бевте со години да прашувате за разни други теми, сте се фатиле за Бесија Иљази, рече денеска на прес-конференција министерот за здравство Илир Демири за економската директорка на Клиниката за токсикологија која незаконски вработи 18 лица.

„ШТО СТЕ СЕ ФАТИЛЕ ЗА ИЉАЗИ, ТАА НЕ ГО ПРЕКРШИЛА ЗАКОНОТ“ Демири објасни зошто не ја разрешил директорката на Токсикологија

+инфо

Демири ги поучи новинарите наместо за Бесија Иљази и цевки од парно, да се занимавале со битните работи

Слободен Печат

(Видео) Новинарите добија нов колега-министерот за здравство наместо одговори имаше прашања

Скопје1

“Зошто да ја разрешам Бесија?“ праша Демири за директорката на Токсикологија

Скопје инфо

(Во живо) Уште утре би ги разрешил сите директори на здравствените институции низ Македонија!

Пулс24

Сте се фатиле околу Бесија – не го прекршила законот, им порача Демири на новинарите

Локално

Република Макфакс Опсервер Денешен Точка Фактор Zoom Lider

Демири пред заминување го разреши директорот на кардиохирургија и ја пофали директорката на Токсикологија

24 Вести - 27.05.2024

Пред да замине од министерската фотеља министерот за здравство Илир Демири стави потпис на разрешувањето за првиот човек на Кардиохирургија Марјан Шокаровски. Смената на медицинскиот директор според Демири била поради нарушени меѓучовечки односи на ...

Министерот во заминување Демири го разреши директорот на Кардиохирургија поради „меѓучовечки односи“

Телма

Разрешен Шокаровски од директорската фотелја на Кардиохирургија: Пациенти прегледувани без да ги има во систем, лоши меѓучовечки односи меѓу песоналот

Скопје1

Сменет директорот на Кардиохирургија поради „влошување на меѓучовечки односи“

Локално

Шокаровски за „Локално“: Моето разрешување е спротивно на сите постоечки закони и Уставот

Локално

Разрешен директорот на Кардиохирургија Шокаровски

Скопје инфо

Демири го разреши директорот на Кардиохирургија поради „меѓучовечки односи“

Нетпрес

Независен Алфа Република Денешен Zoom

Економската директорка на Клиниката за токсикологија го нема прекршено законот, тврди министерот Демири

Zoom - 27.05.2024

Министерот за здравство Илир Демири, денеска на прес-конференција рече дека не гледа причина да ја разреши економската директорка на Клиниката за токсикологија Бесија Иљази која, како што истакна, го нема прекршено законот.

Министерот Демири во одбрана на директорката на Токсикологија: Сте се фатиле околу Бесија, зошто да ја разрешам?

Курир

„Што сте се фатиле за Бесија, не го прекршила законот “ – Министерот Демири ќе ги разреши сите, но директорката на Токсикологија не

А1 On

Министерот Демири во одбрана на директорката на Токсикологија

Скопје1

Демири: Економската директорка на Клиниката за токсикологија го нема прекршено законот

Бизнис Вести

Демири: Економската директорка на Клиниката за токсикологија го нема прекршено законот

Курир

Што сте се фатиле за Бесија Иљази, таа не го прекршила законот – министерот Демири во одбрана на директорката на Токсикологија

360 степени

Press24 365 Либертас Бриф MakPress