TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

51 починат од 32 до 87 години, уште 1.302 ковид позитивни од 4.438 тестови

Сакам да кажам - 07.04.2021

Триесет и двегодишно лице од Куманово е меѓу 51 починат од ковид-19 во изминатите 24 часа, соопшти Министерството за здравство. Ова е највисока дневна бројка на починати од почетокот на коронакризата во земјава откако минатата недела, на 2 април, ...

32-годишно лице меѓу тројцата починати од коронавирус во Куманово

Kumanovo News

Починаа 51 пациент – најмногу од Скопје (20) и по пет од Прилеп и Струмица

360 степени

Рекордни 51 починати од Ковид-19, вкупно 4.072

еМагазин - 07.04.2021

Министерството за здравство информира дека согласно податоците од Институтот за јавно здравје во последните 24 часа пријавени се вкупно 51 починати лица од Ковид-19 и тоа: 20 од Скопје (87г , 81г , 80г , 80г , 79г ,79г, 76г , 73г , 71г , 69г, 68г, ...

Црна среда во Македонија: Рекорден број починати од Ковид 19 -

Press24

Црна среда: Починаа рекордни 51 лице, најмладиот имаше 32 години

Centar

Нов црн ковид – рекорд: 51 починат за 24 часа, нови 1.302 заразени

Скопско Ехо

Починаа 51 лице, 1.302 нови случаи на Ковид 19

Expres

51 починато лице и 1.302 новозаразени во последните 24 часа

Фокус - 07.04.2021

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 4.438 тестирања, а регистрирани се 1.302 нови случаи на КОВИД-19 во: Скопје – 523, Битола – 119, Куманово – 87, Прилеп – ...

Нов црн рекорд: 1.302 нови случаи на Ковид 19, починати се 51 лице

Точка

Ова ли се „позитивните вести“ на Заев и Филипче: 51 починат, 1302 позитивни, најцрн биланс досега

Република

Денеска се регистрирани 1.302 нови случаи на Ковид 19, Починати се 51 лица

Frontline

МЗ: 51 починат и 1.302 новозаразени со Ковид-19

Радио МОФ - 07.04.2021

Министерството за здравство вечерва информираше дека во изминатото деноноќие од Ковид-19 починало 51 лице. Пријавени 20 починати лица од Скопје (87г , 81г, 80г, 80г, 79г, 79г, 76г, 73г, 71г, 69г, 68г, 68г, 62г, 62г, 60г, 56г, 55г, 53г, 51г, 47г), по ...

Најцрна бројка досега: 51 пациент ја изгуби битката со ковид-19

+инфо

Црна среда: Починaa 51 лице, најмладиот на 32 годишна возраст

Lider

Вкупно 21.891 активни случаи во Македонија - четири градови се најголеми жаришта на вирусот Ковид 19

Press24 - 07.04.2021

Во последните 24 часа од направени 4.438 тестирања регистрирани се 1.302 нови случаи на Ковид-19, како и 626 оздравени пациенти и 51 починати лица, информира Министерството за здравство. Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја ...

Коронавирусот коси низ Македонија – Ситуацијата во Битола ескалира, најкритично во Скопје

Centar

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Ќе се утврдува одговорност за смртта на човекот од кратовско, во меѓувреме има уште 51 починат од ...

Фактор - 07.04.2021

ЌЕ СЕ УТВРДУВА ОДГОВОРНОСТ ЗА СМРТТА НА ЧОВЕКОТ ОД КРАТОВСКО Директорот на Центарот за управување со кризи, Стојанче Ангелов денеска на прес - конференција изјави дека формирале комисија и за смртта на кратовчанецот доколку некој направил пропуст ќе ...

КОВИД БИЛАНС: Најмногу во Скопје, најмалку во Македонска Каменица- погледнете колку активни случаи има во вашиот град

Курир - 07.04.2021

Досега во земјата се направени вкупно 651.997 тестирања на Ковид-19. Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 137.728, бројката на оздравени пациенти е 111.765, на починати е 4.072, а бројот ...

Ковид-биланс по градови: Скопје со најмногу, а Македонска Каменица со најмалку активни случаи

Локално

Активни над 21.000 корона-случаи: Состојбата со вирусот е критична во четири градови

Локално - 07.04.2021

Болниците се полнат со пациенти. Властите алармираат дека состојбата со ковид 19 е критична. Во моментов здравствениот систем е под силен притисок се интервенира со ангажирање дополнителни одделенија, кадар според систем на ротација за да се одржи ...

Досега во земјата се направени вкупно 647.559 тестирања на Ковид-19

Локално - 07.04.2021

Министерството за здравство вчера информираше, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа до вчера беа направени 4.555 тестирања, а регистрирани се 1.259 нови случаи на КОВИД-19 во: Скопје – 562, Битола – 97, Куманово ...

Нови 45 починати од Ковид 19, најмладиот на 32 г., 1 259 позитивни од 4 555 тестови или 27 отсто!

Денешен

Уште еден црн вторник, починаа 45 лица од ковид-19, меѓу нив и 32-годишен пациент

Република