TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Креативни идеи како празнично да ги украсите прозорците

Fashionel - 25.11.2020

Многу често потребен е само мал поттик што ќе ви ја разбуди фантазијата и ќе ве мотивира да создадете чуда. Ова особено важи во празничниот период што е пред нас. На сите ни недостига таа позитивна атмосфера и новогодишна магија, па не е чудно што ...

Со парите за новогодишни украси ќе се купат прочистувачи на воздух

Н.Македонија - 25.11.2020

Во пресрет на новогодишните и на божиќните празници, Општина Карпош се подготвува за симболично украсување на неколку пофреквентни локации, со тоа што значително се намалени буџетските средства за оваа намена.

Новогодишни елки инспирирани од сончогледите се новиот празничен тренд

Кафе пауза - 25.11.2020

Сите секогаш ќе јa почитуваме божиќната традиција украсувајќи ги своите елки во црвена, зелена и златна боја, но се чини дека многумина решиле оваа година да ги спојат зимата и пролетта во нивната елка! Елката со украси во форми на сончогледи е ...

Колку точно украси треба да ставите на елката за таа да изгледа совршено

iPortal - 24.11.2020

Според експертите за декорација, има многу правила кога се работи за украсување на елката. Секако дека постојат одредени комбинации на бои кои создаваат хармонија, а откриен е и правилен начин на кој треба да се стават сијаличките на елката за да не ...

Гевгелија скромно ќе се украси за Нова година

Вечер Прес - 24.11.2020

Гевгелија не заслужува за Нова година да не биде воопшто украсена и да остане, што се вели, во мрак, па Советот одлучи годинава да направиме поскромно украсување, земајќи ја предвид лошата здравствена ситуација со ковид-пандемијата, порача ...

Инспирацијата за новогодишно уредување на домот побарајте ја на Нетфликс

Fashionel - 24.11.2020

Можеби годинава не можеме во целост да уживаме во празничната атмосфера, но тоа не значи дека не можеме целата магија да ја пренесеме во нашиот дом. Ако сте љубител на празничните декорации и уживате во осмислувањето на новогодишен амбиент во домот, ...

Росоман средствата за украсување ќе ги пренаменени за социјални пакети и таблети за учениците

CivilMedia - 24.11.2020

„Општина Росоман како и изминатите години скромно ја украсува општината за Нова година. Секоја година поголем дел од планираните средства ги пренаменува за социјални трансфери и социјални пакети за социјално загрозените фамилии.