TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„Во животот се грижам само за здравјето, Јуве не може постојано да напредува“

Sport 1 - 14.02.2020

Јувентус синоќа успеа да извлече реми во дуелот против Милан во италијанскиот Куп. Кристијано Роналдо од пенал во финишот од мечот успеа да ги постави конечните 1-1, а „Старата дама“ повторно не играше најдобро и затоа тренерот Маурицио Сари доби ...

Сари е загрижен само за своето здравје

TopSport - 14.02.2020

Јувентус се спасија од пораз во Милано со гол од пенал во 90 минута, во првиот полу-финален натпревар во Купот на Италија. Тренерот на Јувентус Маурицио Сари по мечот рекол дека не е загрижен иако неговите фудбалери одигра лош натпревар.

Сари по Милан: Во животот, јас се грижам само за здравјето

СуперСпорт - 14.02.2020

Јувентус стигна до реми синоќа на натпреварот во Купот против Милан. Заврши 1:1, а реми на тимот од Торино донесе Кристијано Роналдо со гол од 11 метри. Јувентус не помина лесно, а навивачите не можат да бидат задоволни од играта.

Сари со изјава која ги налути навивачите на Јувентус: Јувентус не изгледа добро? – Се грижам само за моето здравје…

Дерби - 14.02.2020

Јувентус оваа година не изгледа препознатливо и доминантно како сезоните наназад, па опасно им е доведена во прашање титулата во Серија А. Вчера, Јувентус забележа тешко реми на натпреварот против Милан во рамките од Купот на Италија и тоа со гол ...

„Господине Сари, дојдете во пошта да ви објасниме некои работи“

SportMedia - 14.02.2020

Службеници во италијанската пошта се почувствувале навредени после изјавите на тренерот на Јувентус Маурицио Сари после поразот од Верона во првенството, а во пресрет на мечот со Милан во Купот.

Сари е загрижен, за своето здравје

Слободен Печат - 14.02.2020

Јувентус одигра 1:1 во првиот натпревар од полуфиналето во Купот на Италија против Милан и тоа по контроверзно досудениот пенал за „старата дама“ во 90. минута. Тренерот на Јувентус, Маурицио Сари, кој се наоѓа под голем притисок поради слабите ...

Сари: Единствена грижа ми е здравјето, за 15 дена може пак ќе бидеме одлични

Спортски - 14.02.2020

Jувентус повторно не прикажа кој знае каква игра и едвај извлече реми против Милан. Со оглед на тоа што следниот натпревар Јувентус го игра дома, ремито е позитивен резултат. Шампионот на Италија не создаде многу сериозни прилики на „Сан Сиро“, ...

Сари: Јуве не напредува, но не гледам проблем

Опсервер - 14.02.2020

– Тренерот на италијанскиот хегемон Јувентус – Маурисио Сари изјави дека не гледа проблем во лошата изведба на „бјанконерите“ во последно време. Тимот од Торино извлече 1-1 против Милан синоќа во првиот натпревар од полуфиналето за Купот на Италија, ...

Сари со коментар за евентуалниот трансфер на Меси во Јуве

Курир - 13.02.2020

Вербалната војна помеѓу суперѕвездата на Барселона, Лионел Меси и спортскиот директор Ерик Абидал ги засили гласините за евентуално заминување на „болвата“. Италијанскиот хегемон Јувентус е една од опциите на медиумите за следната дестинација на ...

Италијанската пошта е навредена од Маурицио Сари!

Макфакс - 12.02.2020

Тренерот на Јувентус, Маурицио Сари ја навреди Италијанската пошта, која се јави со соопштение како одговор на неговото тврдење дека таму би работел под помалку притисок. Контроверзите почнаа откако Сари беше запрашан колку е тешко да се работи како ...

Ако сакав да избегнам тензии, ќе се вработев во пошта, вели Сари по двата пораза на Јувентус

Локално - 12.02.2020

Тренерот на Јувентус, Маурисио Сари, не е загрижен за критиките кон него по два последователни порази на гости. „Бјанконерите“ отстапија како гости на Наполи, а потоа доживеаја пораз и во Верона, со што му дозволија на Интер да се изедначи со нив по ...

Италијанската пошта е навредена од Маурицио Сари!

MTM - 13.02.2020

Тренерот на Јувентус, Маурицио Сари ја навреди Италијанската пошта, која се јави со соопштение како одговор на неговото тврдење дека таму би работел под помалку притисок. Контроверзите почнаа откако Сари беше запрашан колку е тешко да се работи како ...

„Меси во Јувентус“ – што по ѓаволите сака овој Сари

Sport M - 13.02.2020

Вербалната војна помеѓу суперѕвездата на Барселона, Лионел Меси и спортскиот директор Ерик Абидал ги засили гласините за евентуално заминување/ -текстот продолжува по рекламата- Италијанскиот Јувентус е една од опциите на медиумите за следната ...

Сари со коментар за евентуалниот трансфер на Меси во Јуве

MakPress - 13.02.2020

Вербалната војна помеѓу суперѕвездата на Барселона, Лионел Меси и спортскиот директор Ерик Абидал ги засили гласините за евентуално заминување на „болвата“. Италијанскиот хегемон Јувентус е една од опциите на медиумите за следната дестинација на ...

Сари со коментар за евентуалниот трансфер на Меси во Јуве

Опсервер - 14.02.2020

– Вербалната војна помеѓу суперѕвездата на Барселона, Лионел Меси и спортскиот директор Ерик Абидал ги засили гласините за евентуално заминување на „болвата“. Италијанскиот хегемон Јувентус е една од опциите на медиумите за следната дестинација на ...

Сари: Јуве не напредува, но не гледам проблем

Сител - 14.02.2020

Тренерот на италијанскиот хегемон Јувентус – Маурисио Сари изјави дека не гледа проблем во лошата изведба на „бјанконерите“ во последно време. Тимот од Торино извлече 1-1 против Милан синоќа во првиот натпревар од полуфиналето за Купот на Италија, ...

Сари: Јуве не напредува, но не гледам проблем

Курир - 14.02.2020

Тренерот на италијанскиот хегемон Јувентус – Маурисио Сари изјави дека не гледа проблем во лошата изведба на „бјанконерите“ во последно време. Тимот од Торино извлече 1-1 против Милан синоќа во првиот натпревар од полуфиналето за Купот на Италија, ...

Сари: Не сум загрижен за формата на тимот, ова е нормална фаза во која се наоѓаме

Локално - 14.02.2020

Тренерот на италијанскиот хегемон Јувентус – Маурисио Сари изјави дека не гледа проблем во лошата изведба на „бјанконерите“ во последно време. Тимот од Торино извлече 1-1 против Милан синоќа во првиот натпревар од полуфиналето за Купот на Италија, ...

Сари: Јуве не напредува, но не гледам проблем

А1 On - 14.02.2020

Тренерот на италијанскиот хегемон Јувентус – Маурисио Сари изјави дека не гледа проблем во лошата изведба на „бјанконерите“ во последно време. Тимот од Торино извлече 1-1 против Милан синоќа во првиот натпревар од полуфиналето за Купот на Италија, ...

Сари: Јуве не напредува, но не гледам проблем

24 Вести - 14.02.2020

ренерот на италијанскиот хегемон Јувентус – Маурисио Сари изјави дека не гледа проблем во лошата изведба на „бјанконерите“ во последно време. Тимот од Торино извлече 1-1 против Милан синоќа во првиот натпревар од полуфиналето за Купот на Италија, ...

Сари по мечот со Милан: Треба да се грижите за здравјето, не за формата на екипата

Sport M - 14.02.2020

Тренерот на италијанскиот хегемон Јувентус – Маурисио Сари изјави дека не гледа проблем во лошата изведба на „бјанконерите“ во последно време. -текстот продолжува по рекламата- Тимот од Торино извлече 1-1 против Милан синоќа во првиот натпревар од ...

Сари со коментар за евентуалниот трансфер на Меси во Јуве

Алсат-М - 14.02.2020

Вербалната војна помеѓу суперѕвездата на Барселона, Лионел Меси и спортскиот директор Ерик Абидал ги засили гласините за евентуално заминување на „болвата“. Италијанскиот хегемон Јувентус е една од опциите на медиумите за следната дестинација на ...

„Во животот се грижам само за здравјето, Јуве не може постојано да напредува“

Курир - 14.02.2020

Јувентус синоќа успеа да извлече реми во дуелот против Милан во италијанскиот Куп. Кристијано Роналдо од пенал во финишот од мечот успеа да ги постави конечните 1-1, а „Старата дама“ повторно не играше најдобро и затоа тренерот Маурицио Сари доби ...

Сари со изјава која ги налути навивачите на Јувентус: Јувентус не изгледа добро? – Се грижам само за моето здравје…

Точка - 14.02.2020

Јувентус оваа година не изгледа препознатливо и доминантно како сезоните наназад, па опасно им е доведена во прашање титулата во Серија А. Вчера, Јувентус забележа тешко реми на натпреварот против Милан во рамките од Купот на Италија и тоа со гол ...