TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ИНТЕРВЈУ | Влатко Стефановски-Рамче: Горд сум што го донесов Онишченко во Македонија

Слободен Печат - 26.11.2022

Влатко Стефановски-Рамче, од коњичкиот клуб Дона, е човекот кој во земјава го донесе Олександр Онишченко за да настапува за македонската коњичка репрезентација. Тој во интервју за „Слободен печат“ ги објаснува сите околности за пристигнувањето на ...

Многу прашања ниту еден одговор за скандалот „Онишченко“

Глас на Америка

Онишченко ќе купел банка во земјава - Владата не открива до каде е постапката за државјанството

Сител

Онишченко планирал да отвори банка, но вели македонскиот пасош не е подобар од украинскиот

Фактор

Пренџов: Случајот „Онишченко“ мора да добие разрешница

24 Вести

МВР истражува, владата сѐ уште не отпочнала постапка како да му го одземе државјанството на Онишченко

Телма

Се чека извештајот на МВР, дали Собранието ќе го расчисти случајот „Онишченко“

Канал5

Centar +инфо Слободен Печат Алсат-М Алсат-М Алсат-М Бриф Мета

АНБ е обезглавена, нема нов директор, а 16 месеци ни внатрешна контрола, вели Николоски

360 степени - 25.11.2022

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ смета дека причината за нефункционалноста на АНБ е тоа што има борба помеѓу четири групации во СДСМ за директорското место во Агенцијата и тоа крила на: Спасовски, Зечевиќ, Ковачевски и Заев Шеснаесет месеци нема ...

Николоски ексклузивно за 360 Степени: Вицепремиер задолжен за економски прашања се обидувал да стапи во контакт со Онишченко за да преговара за економски ангажман

Нетпрес

ВМРО: Виктор Димовски не смее да замине како амбасадор во Франција

Алсат-М

Николоски за „360 Степени“: Вицепремиер се обидувал да стапи во контакт со Онишченко за да преговара за економски ангажман

Press24

Николоски: Вицепремиер задолжен за економски прашања се обидувал да контактира со Онишченко за економски ангажман

Фокус

Николоски ексклузивно за 360 Степени: Вицепремиер се обидувал да стапи во контакт со Онишченко за да преговара за економски ангажман

MakPress

Вицепремиер задолжен за економски прашања се обидувал да стапи во контакт со Онишченко за да преговара за економски ангажман

Република

Опсервер Либертас

Онишченко сакал да отвори банка, а веќе одамна не се бавел со трговија со гас

24 Вести - 25.11.2022

Украинскиот олигарх Олександр Онишченко имал намера да купи банка во Македонија. За „Слободен печат“ вели дека бизнисот со гас не го интересира, но сега се двоуми дали воопшто да продолжи со отпочнатата постапка за регистрирање фирма, откако владата ...

Нека се смират, бизнисот со гас не ме интересира туку само спорт. Онишченко за Слободен печат

Либертас

Онишченко за „Слободен печат“: Сакав да купам банка во Македонија, не се гледав со политичари ниту пак планирав бизнис со гас

Слободен Печат

Онишченко: Сакав да купам банка во Македонија

4NEWS

Се огласи Онишченко: Сакав да купам банка во Македонија

Press24

Онишченко: Сакав во Македонија да купам банка, никогаш не планирав бизнис со гас

ТВ21

САКАВ ДА КУПАМ БАНКА ВО МАКЕДОНИЈА, АМА СЕГА НЕ КУПУВАМ! Онишченко вели дека веќе не го интересира енергетскиот бизнис

+инфо

Република Lider Пулс24

Милошоски: Виктор Димовски подобро да оди амбасадор во Москва или Белград, а не во Париз

МКД - 25.11.2022

После овој скандал со македонското државјанство дадено на рускиот разузнавач Онишченко, наместо во Париз, директорот на Агенцијата за национална безбедност Виктор Димовски подобро е да биде испратен за амбасадор во Москва, Белград или Каиро, каде ...

ВМРО-ДПМНЕ: Владата на Ковачевски дава македонско државјанство на шпионот и олигарх Онишченко, оставки мора да има

ТВ21

Oнишченко добил македонско државјанство кога Ковачевски веќе пет месеци е премиер?

Република

ВМРО-ДПМНЕ: Владата на Ковачевски дава македонско државјанство на шпионот и олигарх Онишченко, одговорност и оставки мора да има

24Инфо

ВМРО-ДПМНЕ: Владата на Ковачевски дава македонско државјанство на шпионот и олигарх Онишченко, одговорност и оставки мора да има

Макфакс

„Владата на Ковачевски дава македонско државјанство на шпионот и олигарх Онишченко, одговорност и оставки мора да има“

Курир

ВМРО-ДПМНЕ: Владата на Ковачевски дава македонско државјанство на шпионот и олигарх Онишченко, одговорност и оставки мора да има

А1 On

MTM Zoom Канал5 MakPress PressingTV Нетпрес Press24 Lider