TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Вучиќ: Не доаѓам во Загреб. Хрватите ме напаѓаат и ќе продолжат да ме напаѓаат

МКД - 14.11.2019

Претседателот на Србија и лидерот на Српската напредна партија (СНС) Александар Вучиќ одлучи да не учествува на Конгресот на Европската народна партија (ЕПП) во Загреб на 20 и 21 ноември, и за таа одлука писмено го извести претседателот на ЕПП Џозеф ...

Вучиќ: Не одам во Загреб, во Хрватска се води хајка против мене

Макфакс - 14.11.2019

Претседателот на Србија и лидер на Српска напредна странка (СНС), Александар Вучиќ, одлучи да не учествуваат на Конгресот на Европската народна партија (ЕПП) во Загреб закажан за 20 и 21 ноември, и за ваквата одлука со писмо го извести претседателот ...

Вучиќ поради медиумската хајка против него нема да оди во Загреб

Слободен Печат - 14.11.2019

Изразувајќи надеж дека односите на Србија и Хрватска ќе бидат многу подобри во иднина, Вучиќ го повика Даул еден од следните важни настани на ЕПП да го организира во Србија, „каде сите се добредојдени и каде ниту против еден член на ЕПП не се води ...

Вучиќ: сакаме добри односи со Хрватска, но не се поклонувам

Р.С.Европа - 14.11.2019

Српскиот претседател Александар Вучиќ изјави дека денеска треба да соопшти дали ќе оди во Загреб на изборниот конгрес на Европската народна партија. Тој додаде дека сака добри односи со Хрватска, но оти нема намера да ја спушти главата пред кој било.

Вучиќ за можната посета на Загреб: Ќе чуете, ќе напишам едно писмо

Слободен Печат - 13.11.2019

Српскиот претседател изјавил дека денес или утре ќе ја каже неговата одлука. Претседателот на Србија, Александар Вучиќ не дал конкретен одговор дали ќе дојде на конгресот на собирот на Европската народна партија (ЕПП) во Хрватска, но затоа зборувал ...

Дачиќ: Антисрпска хистерија во Хрватска поради можното доаѓање на Вучиќ

Локално - 13.11.2019

Шефот на српската дипломатија Ивица Дачиќ оцени дека „хистеријата што преовладува во Хрватска поради евентуалното учество на претседателот на Србија и на Српската напредна партија Александар Вучиќ на собирот на Европската народна партија (ЕПП) во ...

Дачиќ: Антисрпска хистерија во Хрватска поради можното доаѓање на Вучиќ

24Инфо - 13.11.2019

Шефот на српската дипломатија Ивица Дачиќ оцени дека „хистеријата што преовладува во Хрватска поради евентуалното учество на претседателот на Србија и на Српската напредна партија Александар Вучиќ на собирот на Европската народна партија (ЕПП) во ...

Дачиќ: Антисрпска хистерија во Хрватска поради можното доаѓање на Вучиќ

+инфо - 13.11.2019

Хистеријата во Хрватска не е проблем за Вучиќ и за Србија, тоа е проблем за Хрватска, која го презема претседателството на ЕУ за еден месец, рече Дачиќ. Шефот на српската дипломатија Ивица Дачиќ оцени дека „хистеријата што преовладува во Хрватска ...

Дачиќ: Хистеријата во Хрватска за можното доаѓање на Вучиќ е последица на антисрпската атмосфера

Слободен Печат - 13.11.2019

Хистерија во Хрватска не е проблем за Вучиќ и за Србија, тоа е проблем за Хрватска, која го презема претседателството на ЕУ за еден месец", рече Дачиќ. Шефот на српската дипломатија Ивица Дачиќ оцени дека „хистеријата што преовладува во Хрватска ...

Хистерија во Хрватска поради можното доаѓање на Вучиќ

iPortal - 13.11.2019

Шефот на српската дипломатија Ивица Дачиќ оцени дека „хистеријата што преовладува во Хрватска поради евентуалното учество на претседателот на Србија и на Српската напредна партија Александар Вучиќ на собирот на Европската народна партија (ЕПП) во ...

Дачиќ: Антисрпска хистерија во Хрватска поради можното доаѓање на Вучиќ

А1 On - 13.11.2019

Шефот на српската дипломатија Ивица Дачиќ оцени дека „хистеријата што преовладува во Хрватска поради евентуалното учество на претседателот на Србија и на Српската напредна партија Александар Вучиќ на собирот на Европската народна партија (ЕПП) во ...

Дачиќ: Антисрпска хистерија во Хрватска поради можното доаѓање на Вучиќ

MakPress - 13.11.2019

Шефот на српската дипломатија Ивица Дачиќ оцени дека „хистеријата што преовладува во Хрватска поради евентуалното учество на претседателот на Србија и на Српската напредна партија Александар Вучиќ на собирот на Европската народна партија (ЕПП) во ...

Дачиќ: Антисрпска хистерија во Хрватска поради можното доаѓање на Вучиќ

Опсервер - 13.11.2019

Шефот на српската дипломатија Ивица Дачиќ оцени дека „хистеријата што преовладува во Хрватска поради евентуалното учество на претседателот на Србија и на Српската напредна партија Александар Вучиќ на собирот на Европската народна партија (ЕПП) во ...

Дачиќ: Антисрпска хистерија во Хрватска поради можното доаѓање на Вучиќ

Либертас - 13.11.2019

Шефот на српската дипломатија Ивица Дачиќ оцени дека „хистеријата што преовладува во Хрватска поради евентуалното учество на претседателот на Србија и на Српската напредна партија Александар Вучиќ на собирот на Европската народна партија (ЕПП) во ...

Вучиќ: Не одам во Загреб, во Хрватска се води хајка против мене

Република - 14.11.2019

Претседателот на Србија и лидерoт на Српска напредна странка (СНС), Александар Вучиќ, одлучи да не учествува на Конгресот на Европската народна партија (ЕПП) во Загреб закажан за 20 и 21 ноември, и за ваквата одлука со писмо го извести претседателот ...

Вучиќ: Не одам во Загреб, во Хрватска се води хајка против мене

Centar - 14.11.2019

Претседателот на Србија и лидерoт на Српската напредна партија (СНС), Александар Вучиќ, одлучи да не учествува на конгресот на Европската народна партија (ЕПП) во Загреб закажан за 20 и 21 ноември и за ваквата одлука со писмо го извести ...

Вучиќ нема да оди во Хрватска, смета дека се води хајка против него

MTM - 14.11.2019

Претседателот на Србија и лидерoт на Српската напредна партија (СНС), Александар Вучиќ, одлучи да не учествува на конгресот на Европската народна партија (ЕПП) во Загреб закажан за 20 и 21 ноември и за ваквата одлука со писмо го извести ...

Вучиќ: Не одам во Загреб, во Хрватска се води хајка против мене

Точка - 14.11.2019

Претседателот на Србија и лидерoт на Српска напредна странка (СНС), Александар Вучиќ, одлучи да не учествува на Конгресот на Европската народна партија (ЕПП) во Загреб закажан за 20 и 21 ноември, и за ваквата одлука со писмо го извести претседателот ...