TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

OnePlus догодина ќе лансира 5G смартфон

Телефони.мк - 23.10.2018

OnePlus ќе го задржи високото темпо на следење на премиум конкурентите во секој нивни чекор, па така малата стартап компанија која им пркоси на најголемите ќе се охрабри и догодина планира да лансира сопствен смартфон со поддршка за 5G мобилна мрежа.

Samsung објави тизер за својот смартфон со екран на преклоп (ВИДЕО)

USB - 23.10.2018

Samsung е се поблиску до претставување на својот смартфон со екран на преклопување, прототип кој е во процес на развој веќе со години. Јужнокорејската компанија конечно објави тизер со кој го најавува претставувањето на склопливиот смартфон или ...

Huawei, исто така, влегува во трката кај телефоните на преклопување

Денар - 23.10.2018

Смартфоните на преклопување кои се приближуваат до премиум моделите стануваат се повеќе и повеќе тема на дневен ред. „Samsung“ објави дека работи на еден. „Lenovo“ храбро ги следи стапките, „LG“ го објави ова порано, а сега дојде време на „Huawei“.

Huawei потврди дека работи на 5G смартфон со екран кој ќе се превиткува

Smartportal - 22.10.2018

Samsung не се единствените кои идната година ќе влезат на се’ уште не започнатиот пазар на смартфони со екран кој се превиткува. Другите производители сите на некој начин најавуваат свој уред од оваа категорија, а едни од најсериозните конкуренти ќе ...