TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Документарец го обвинува Мајкл Џексон за педофилија

MTM - 11.01.2019

Наследниците на Мајкл Џексон го окарактеризираа како скандалозен и патетичен новиот документарец кој го обвинува починатиот пејач за сексуално насилство врз деца, соопштија американските медиуми, а пренесоа светските агенции.

Сексуалните обвиненија на Мајкл Џексон се главна тема во документарецот “Leaving Neverland”

Убавина и Здравје - 11.01.2019

Филмот “Leaving Neverland” премиерно ќе биде прикажан на Sundance Film Festival овој месец Претставниците на ранчот на Мајкл Џексон “Neverland” го критикувале документарецот во кој се наведува дека покојната поп ѕвезда сексуално злоставувала деца, ...

Сексуалните престапи на Мајкл Џексон се главна тема во документарецот "Leaving Neverland"

Точка - 11.01.2019

Претставниците на ранчот на Мајкл Џексон "Neverland" го критикувале документарецот во кој се наведува дека покојната поп ѕвезда сексуално злоставувала деца, пренесува BBC. Филмот "Leaving Neverland" премиерно ќе биде прикажан на Sundance Film ...