TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО: Ристовски одигра едно полувреме, Спортинг ја сопре серијата на Порто

Gol.mk - 13.01.2019

Македонскиот репрезентативец Стефан Ристовски одигра 43 минути во ремито на Спортинг против Порто во рамките на 17. коло на Примеира. Во дуелот на „Жозе Алвеладе“, двете екипи беа агресивни, но и претпазливи, па не создадоа многу зрели шанси за гол.

Ристовски повторно на терен: Реми без голови во дербито со Порто

Екипа - 12.01.2019

Македонскиот репрезентативец Стефан Ристовски по три месеци ги одигра првите минути во Премиерлигата на Португалија во дресот на Спортинг Лисабон. Тренерот на Спортинг, Марсел Кајзер конечно се свести, и по бројните реакции од навивачите на клубот ...

Едно полувреме за Ристовски во дербито со Порто

SportMedia - 12.01.2019

Навивачите на Спортинг беа загрижени зошто повторно тренерот одлучи македонскиот одбранбен репрезентативец да биде на клупата, а не во стартниот состав. Денеска во дербито од 17. коло во најсилното фудбалско првенство на Португалија во Лисабон без ...