TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ЕУ повика да се спречат нападите со хемиско оружје во Сирија

Сител - 16.04.2018

Еу ги повика Русија и Иран да го искористат нивното влијание врз сириските власти со цел да спречат натамошна употреба на хемиско оружје. Не треба да се се избрзува со заклучоците. Хемискиот наапд во Дума на 7 април за кој зборува Западот и го ...

Коми смета дека Трамп е „морално непогоден“ за претседател

Глас на Америка - 16.04.2018

Поранешниот директор на ФБИ го објаснува ова во неговата книга, која треба да биде објавена утре ВАШИНГТОН — Поранешниот директор на Федералното истражно биро (ФБИ) Џејмс Коми, вели дека Доналд Трамп е „морално непогоден“ да биде претседател на САД, ...

Отпуштениот шеф на ФБИ: Трамп е морално неподобен да биде претседател

Кајгана - 16.04.2018

Поранешниот шеф на ФБИ Џејмс Коми рече дека Доналд Трамп е „морално неподобен да биде претседател“ и човек кој ги третира жените како „парче месо“. Коми го даде првото големо телевизиско интервју откако претседателот Трамп лани го отпушти од ...

Коми: Можно е Русите да имаат компромитирачки информации за Трамп

Макфакс - 16.04.2018

Ако претседателот Доналд Трамп се обиде да го отпушти специјалниот советник Роберт Милер, тоа би значело сериозен напад врз владеењето на правото, предупреди поранешниот директор на ФБИ, Џејмс Коми, во интервју за Еј-Би-Си њуз.

Коми: Трамп е морално неспособен да биде претседател (ВИДЕО)

Стандард - 16.04.2018

„Претседателот Доналд Трамп е морално неспособен да ги води САД. Можно е Русија да има компромитирачки материјали против него, а во неговите акции има некои знаци на попречување на правдата“.

Поранешниот директор на ФБИ жестоко го нападна Трамп: Тој е опасен човек, морално неспособен за да биде претседател

Точка - 16.04.2018

Познато е дека поранешниот прв човек на ФБИ, Џејмс Коми не е во добри односи со американскиот претседател Доналд Трамп. Коми деновиве повторно го нападна Трамп. Поранешниот директор на американското Федерално истражно биро (ФБИ) изјави во интервју ...

Коми: Трамп е морално неподобен за претседател

Нова ТВ - 16.04.2018

Доналд Трамп е „морално неподобен“ да биде претседател на Соединетите држави, изјави поранешниот директор на ФБИ Џејмс Коми во интервју за Еј Би Си. -Не мислам дека тој е здравствено неподобен да биде претседател.

Можно е Русите да имаат доказ дека Трамп бил присутен кога проститутки уринирале една врз друга, вели бившиот шеф на ...

Сакам да кажам - 16.04.2018

Поранешниот директор на ФБИ, Џејмс Коми, во интервјуто за „Ен-Би-Си њуз“ го опиша Доналд Трамп како неморален лидер, кој ѝ прави голема институционална и културна штета на земјата. Коми, кој беше отпуштен лани во мај, откри дека Трамп бил загрижен ...

Џејмс Коми: Трамп е „морално неподобен за претседател“

МКД - 16.04.2018

Поранешниот директор на ФБИ, Џејмс Коми, рече дека Доналд Трамп е човек „морално непогоден за претседател“, кој ги третира жените како „парчиња месо“. Коми го даде своето прво големо телевизиско интервју откако беше отпуштен од претседателот Трамп ...

Џејмс Коми: Трамп е морално неспособен за претседател

Сител - 16.04.2018

Американскиот претседател Доналд Трамп е „морално непсособен“ да управува со земјата, изјави во интервју за телевизијата Еј-Би-Си поранешниот директор на ФБИ Џејмс Коми. - Не верувам во тие истории дека тој e ментално некомпетентен или дека е во прв ...

Ако претседателот Доналд Трамп се обиде да го отпушти специјалниот советник Роберт Милер, тоа би значело сериозен напад ...

Sky - 16.04.2018

Царински службеник на граничниот премин Табановце пријавил дека при контрола во вагон од товарен воз кој сообраќал на релација Грција – Унгарија, пронашол четири мигранти од Авганистан и еден од Иран.

Коми: Трамп „морално неподобен“ за функцијата

Р.С.Европа - 16.04.2018

Доналд Трамп е „морално неподобен“ да биде претседател на Соединетите држави, изјави поранешниот директор на ФБИ Џејмс Коми во интервју за Еј Би Си. „Не мислам дека тој е здравствено неподобен да биде претседател.

Трамп упати нова навреда кон Џејмс Коми

Слободен Печат - 15.04.2018

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска упати нова навреда кон поранешниот директор на Федералното истражно биро, Џејмс Коми, нарекувајќи го „одвратен“. Ваквата навреда на сметка на Коми, Трамп ја изрече по интервјуто на поранешниот прв човек ...

Отпуштениот шеф на ФБИ: Трамп е морално неподобен да биде претседател

Локално - 16.04.2018

Поранешниот шеф на ФБИ Џејмс Коми рече дека Доналд Трамп е „морално неподобен да биде претседател“ и човек кој ги третира жените како „парче месо“. Коми го даде првото големо телевизиско интервју откако претседателот Трамп лани го отпушти од ...

Коми: Можно е Русите да имаат компромитирачки информации за Трамп

Точка - 16.04.2018

Ако претседателот Доналд Трамп се обиде да го отпушти специјалниот советник Роберт Милер, тоа би значело сериозен напад врз владеењето на правото, предупреди поранешниот директор на ФБИ, Џејмс Коми, во интервју за Еј-Би-Си њуз.

КОМИ И ТРАМП: Дали морално неподобна личност си “игра“ со светот?

Фактор - 16.04.2018

Трамп на мета. Поранешниот директор на ФБИ со низа обвинувања. Доналд Трамп е „морално неподобен“ да биде претседател на Соединетите држави, изјави поранешниот директор на ФБИ Џејмс Коми во интервју за Еј Би Си.

Џејмс Коми: Трамп е морално неспособен за претседател

+инфо - 16.04.2018

Американскиот претседател Доналд Трамп е „морално непсособен“ да управува со земјата, изјави во интервју за телевизијата Еј-Би-Си поранешниот директор на ФБИ Џејмс Коми. Американскиот претседател Доналд Трамп е „морално непсособен“ да управува со ...

Трамп упати нова навреда кон Џејмс Коми

Стандард - 15.04.2018

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска упати нова навреда кон поранешниот директор на Федералното истражно биро, Џејмс Коми, нарекувајќи го „одвратен“. Ваквата навреда на сметка на Коми, Трамп ја изрече по интервјуто на поранешниот прв човек ...

Отпуштениот шеф на ФБИ: Трамп е морално неподобен да биде претседател

Либертас - 16.04.2018

Поранешниот шеф на ФБИ Џејмс Коми рече дека Доналд Трамп е „морално неподобен да биде претседател“ и човек кој ги третира жените како „парче месо“. Коми го даде првото големо телевизиско интервју откако претседателот Трамп лани го отпушти од ...

Коми: Можно е Русите да имаат компромитирачки информации за Трамп

Sky - 16.04.2018

Ако претседателот Доналд Трамп се обиде да го отпушти специјалниот советник Роберт Милер, тоа би значело сериозен напад врз владеењето на правото, предупреди поранешниот директор на ФБИ, Џејмс Коми, во интервју за Еј-Би-Си њуз.

Коми: Трамп е морално неспособен за претседател

Алсат-М - 16.04.2018

Американскиот претседател Доналд Трамп е „морално непсособен“ да управува со земјата, изјави во интервју за телевизијата Еј-Би-Си поранешниот директор на ФБИ, Џејмс Коми. – Не верувам во тие истории дека тој e ментално некомпетентен или дека е во ...

Трамп упати нова навреда кон Џејмс Коми

А1 On - 15.04.2018

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска упати нова навреда кон поранешниот директор на Федералното истражно биро, Џејмс Коми, нарекувајќи го „одвратен“. Ваквата навреда на сметка на Коми, Трамп ја изрече по интервјуто на поранешниот прв човек ...

Трамп упати нова навреда кон Џејмс Коми

Сител - 15.04.2018

- Американскиот претседател Доналд Трамп денеска упати нова навреда кон поранешниот директор на Федералното истражно биро, Џејмс Коми, нарекувајќи го „одвратен“. Ваквата навреда на сметка на Коми, Трамп ја изрече по интервјуто на поранешниот прв ...

Трамп упати нова навреда кон Џејмс Коми

Локално - 15.04.2018

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска упати нова навреда кон поранешниот директор на Федералното истражно биро, Џејмс Коми, нарекувајќи го „одвратен“. Ваквата навреда на сметка на Коми, Трамп ја изрече по интервјуто на поранешниот прв човек ...

Трамп упати нова навреда кон Џејмс Коми

Република - 15.04.2018

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска упати нова навреда кон поранешниот директор на Федералното истражно биро, Џејмс Коми, нарекувајќи го „одвратен“. Ваквата навреда на сметка на Коми, Трамп ја изрече по интервјуто на поранешниот прв човек ...

Трамп упати нова навреда кон Џејмс Коми

Либертас - 16.04.2018

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска упати нова навреда кон поранешниот директор на Федералното истражно биро, Џејмс Коми, нарекувајќи го „одвратен“. Ваквата навреда на сметка на Коми, Трамп ја изрече по интервјуто на поранешниот прв човек ...