TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Фудбалер на Барселона во соблекувалната плачел како мало дете

Sport M - 15.09.2021

На трибините на стадионот имаше околу 40.000 навивачи, кои беа видно незадоволни поради лошата игра на Барселона против Баерн Минхен (0:3). Играчите претрпеа критики и свирежи за време на играта, а најлош беше Серхи Роберто, кој е еден од капитените ...

Пике ги осуди навивачите што го исвиркуваа Роберто: Серхи ја сака Барса повеќе од кој било друг

Нова ТВ

Пике кон навивачите: Болно беше да се слушнат свирежите

Спортски

Серхи Роберто плачел во соблекувалната поради свирежите од навивачите на Барселона

24Фудбал

Пике ги осуди навивачите што го исвиркуваа Роберто: Серхи ја сака Барса повеќе од кој било друг

Курир

Пике ги осуди навивачите што го исвиркуваа Роберто

Lider

Пике ги осуди навивачите што го исвиркуваа Роберто: Серхи ја сака Барса повеќе од кој било друг

Опсервер

МКД Sport 1

Од лошо – полошо: Куман остана без двајца незаменливи стартери по поразот од Баерн

Дерби - 15.09.2021

Роналд Куман се соочи со реалноста и го делеше ставот на Жерард Пике по поразот од Баерн Минхен во воведната рунда во Лигата на шампионите, но фудбалската лекција од 0:3 не е единствената лоша вест за холандскиот стручњак.

Пике со порака кон фановите: Многу е болно да се слушнат свирежите

Дриблинг

Куман и Пике со нивните изјави ја покажаа суровата реалност на Барселона

СуперСпорт

Огорчениот Пике се соочи со суровата реалност по уверливиот пораз од Баерн, Куман се согласи со стоперот

Дерби

Огорчениот Пике се соочи со суровата реалност по уверливиот пораз од Баерн, Куман се согласи со стоперот

Точка

Пике: Тешко е да се изгуби вака дома

Спортски

Куман и Пике едногласни по „бламажата“ – „Тоа сме што сме, реалноста е таква“

Екипа

SportMedia Спортманија Слободен Печат Спортски Спортски

Роберто во соблекувална плачел како мало дете, никој не можел да го утеши!

Sport 1 - 15.09.2021

Барселона ја почна групната фаза во Лигата на шампиони (ЛШ) со пораз (0-3) од Баерн Минхен, а фудбалерите добија големи критики од трибините, додека најлошо мина Серхи Роберто. Роберто доби свирежи од навивачите, по што замина во соблекувалната и ...

Матеус: Клубовите од Италија и Шпанија се без шанси во ЛШ

MTM - 15.09.2021

Лотар Матеус, легендата на германскиот фудбал, по некомплетното прво коло во Лигата на шампионите, ги отпиша клубовите од Шпанија и Италија во борбата за титулата. Матеус, кој со капитенската лента на раката ја предводеше Германија до светската ...

Матеус отпиша дури девет тима од битката за ЛШ по потопот на Барселона

Дерби

Матеус отпиша дури девет тима од битката за ЛШ по потопот на Барселона

Точка

Нагелсман по триумфот над Барселона: Баерн имаше проблеми во првите 7-8 минути, потоа се адаптиравме

Курир - 15.09.2021

Тренерот на Баерн, Јулијан Нагелсман даде свое видување за победата од 3:0 над Барселона, синоќа во првото коло во Лигата на шампионите. -Мислам дека тимот одигра многу добро, ова е клучниот момент.

Нагелсман по триумфот над Барселона: Баерн имаше проблеми во првите 7-8 минути, потоа се адаптиравме

Независен

Нагелсман по триумфот над Барселона: Баерн имаше проблеми во првите 7-8 минути, потоа се адаптиравме

Опсервер

НАГЕЛСМАН: Имавме проблеми во првите 7-8 минути, потоа се приспособивме

Денешен

Нагелсман по триумфот над Барселона: Баерн имаше проблеми во првите 7-8 минути, потоа се адаптиравме

OhridNews

Нагелсман по триумфот над Барселона: Баерн имаше проблеми во првите 7-8 минути, потоа се адаптиравме

Бриф

Нагелсман по триумфот над Барселона: Баерн имаше проблеми во првите 7-8 минути, потоа се адаптиравме

24 Вести

Вечер Прес MakPress

Се е подготвено за дербито: Куман и Нагелсман ги отворија картите за пресметката на „Камп Ноу“

Дерби - 14.09.2021

Дербито на вечерта во Лигата на шампионите се игра во Каталонија каде Барселона ќе го пречека актуелниот германски првак Баерн Минхен. Двете екипи секако посакуваат победнички старт на сезоната, па останува да водиме кој кого ќе надмудри, односно ...

Куман и Нагелсман ги открија картите за дербито на „Камп Ноу“

Sport 1

Се е подготвено за спектаклот: Куман и Нагелсман ги открија составите

Sport M

ВИДЕО: Милер го „замрзна“ Ноу Камп

Sport M - 14.09.2021

Во моментов се игра дерби натпреварот од првото коло во Лигата на шампионите помеѓу Барселона и Баерн. „Баварците“ важеа за фаворити пред почетокот на овој натпревар, и се чини дека полека ја оправдуваат таа улога.

ВИДЕО: Милер го „замрзна“ Ноу Камп

Zoom