TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Апсење во Битола: Приведен бегалец од КПУ Затвор Скопје

Centar - 31.01.2023

Денеска (31.01.2023) на ул.„Димитар Илиевски Мурато“ во Битола, полициски службеници од криминалистичката полиција при СВР Битола го лишиле од слобода А.А.(42) од Кичево. Тој бил осуден на казна затвор од три години, а бил баран по наредба на ...

Приведен криминалец од Штип баран со потерница

Слободен Печат

Приведен бегалец од КПУ Затвор Скопје

Сител

Приведен бегалец од КПУ Затвор Скопје

ТВ21

Приведен бегалецот од КПУ Затвор Скопје

4NEWS

Приведен бегалец од КПУ „Затвор Скопје“

Макфакс

Приведен бегалец од КПУ Затвор Скопје

Курир

Скопје инфо Press24 24Инфо Република Опсервер Lider

Приведен 36-годишен бегалец од затвор, спроведен во КПУ Прилеп

ТВ21 - 31.01.2023

На 30.01.2023 на ул.„Гоце Делчев“ во с.Кривогаштани, прилепско, полициски службеници од СВР Битола – Полициско одделение Кривогаштани го привеле П.М.(36) од с.Кривогаштани. Тој бил баран по потерница по наредба на Казнено-поправната установа Затвор ...

Приведен 36-годишен бегалец од затвор, спроведен во КПУ Прилеп

4NEWS

Приведен бегалец од затвор

Макфакс

Приведен бегалец од затворот во Прилеп

Press24

Приведен бегалец од затвор, спроведен во КПУ Прилеп

Centar

Приведен бегалец од затвор

Локално

Приведен 36-годишен бегалец од затвор

Курир

Опсервер Слободен Печат Бриф Скопје инфо +инфо Точка Вечер Прес Канал5