TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Металург летна за Лисабон

РК Металург - 14.09.2018

Со утринскиот лет од Скопје, преку Загреб, до Лисабон, младиот тим на Металург отпатува на дуел со екипата на Спортинг Лисабон, во рамките на првото коло на Лигата на шампионите, група “Ц“.

Најмладиот Металург тргнува во својата 11-та сезона во ЛШ

Н.Македонија - 14.09.2018

Македонскиот вицешампион ја има најмладата екипа сезонава во Лигата на шампионите во ракомет, а можеби и најмладата екипа во историјата на најсилното клупско натпреварување, со просек од 20,1 години Португалскиот првак Спортинг (утре од 19.30 ч.

Металург ќе му се спротистави на Спортинг Лисабон со 13 ракометари!

Gol.mk - 13.09.2018

Утре рано наутро, македонскиот вицепрвак Металург патува за главниот град на Португалија, Лисабон, каде ќе го одигра натпреварот со екипата на Спортинг, во рамките на првото коло на Лигата на шампионите.

Металург стартува во ЛШ од Лисабон – Брестовац: Нема да не надиграат!

Екипа - 13.09.2018

Новата сезона во Лигата на шампионите за ракометарите на Металург почнува во сабота со дуелот против Спортинг во Лисабон. „Металурзи“ утре заминуваат за Португалија со надеж дека и покрај сите пехови и проблеми пред стартот, ќе одиграат добро и за ...

Металург патува за Лисабон само со 13 ракометари

24 Ракомет - 13.09.2018

Екипата на Металург в сабота го игра првиот натпревар од новата сезона во Лигата на шампионите, а за овој дуел тренерот Данило Брестовац не може да смета на комплетниот состав и на пат ќе поведе само 13 ракометари што ќе биде премалку за да може да ...

Танковски патува за Лисабон, неизвесно е колку ќе игра

Спортклуб - 13.09.2018

Составот на македонскиот ракометен вицепрвак Металург е преполовен, како поради повредите пред се, така и поради заминувањето на Филип Кузмановски. За разлика од првиот натпревар сезонава со Вардар, тимот од Автокоманда е без тројца играчи.

Танкоски ќе биде подготвен за дуелот со Спортинг Лисабон од ЛШ

Gol.mk - 13.09.2018

Металург во текот на утрешниот ден патува за главниот град на Португалија, Лисабон, каде в сабота ќе го одигра првиот натпревар од новата сезона во Лигата на шампионите против домаќинот Спортинг.

Маките на Брестовац продолжуваат: Како со помал број ракометари до добра игра?

SportMedia - 13.09.2018

Данило Брестовац повторно го чека еден натпревар на кој не ќе може да смета на комплетен состав со кој располага Металург, бидејќи на листата на повредените се уште фигурираат Мартин Велковски и Томи Јагуриновски.

Повредата на Танкоски сепак не е посериозна

Спортски - 12.09.2018

Македонскиот ракометен вицепрвак Металург во првите три натпревари во СЕХА-лигата доживеа пораз, но се соочи и со многу повредени играчи. На дуелот со Нексе во Скопје се повреди Марио Танкоски.

Некомплетниот Металург утре патува за Лисабон

РК Металург - 13.09.2018

Утре, рано наутро, Металург патува за Лисабон каде ќе го одигра натпреварот со екипата на Спортинг Лисабон, во рамките на првото коло на Лигата на шампионите. Данило Брестовац повторно го чека еден натпревар на кој не ќе може да смета на комплетен ...

Металург патува за Лисабон без двајца Македонци, но со двајца странци

Sport 1 - 13.09.2018

Металург во сабота (19.30 часот) го игра првиот натпревар во новата сезона во ракометната Лига на шампиони и тоа на гости кај Спортинг Лисабон. Екипата утре заминува за португалскиот главен град, но без неколку важни ракометари.

Брестовац: Оптимисти сме, но за добар резултат ќе треба многу коцки да се поклопат!

Gol.mk - 13.09.2018

Македонскиот вицешампион Металург, утре, рано наутро, патува за Лисабон каде ќе го одигра натпреварот со екипата на Спортинг Лисабон, во рамките на првото коло на Лигата на шампионите. Данило Брестовац повторно го чека еден натпревар на кој нема да ...

Европскиот шампион прв тест за Вардар, Металург со половина тим против Спортинг

Вечер - 14.09.2018

Македонскиот ракометен шампион Вардар и вицешампионот Металург утре на гостински терен ќе ги имаат првите настапи во новата сезона од Лигата на шампионите. „Црвено – црните“ кои пред две години ја освоија титулата во елитното натпреварување, а лани ...