TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Од утре ЈСП го укинува бесплатното возење за пензионери

Алсат-М - 01.06.2020

Бесплатниот автобуски превоз за пензионерите престанува да важи од утре, соопшти Јавното сообраќајно претпријатие (ЈСП). Како што се наведува во соопштението, одлуката е донесена по препорака на епидемиолозите и Кризниот штаб за да се спречи ширење ...

Пак се укинува бесплатниот автобуски превоз за пензионери во Скопје, заради безбедност на возрасните граѓани

Сакам да кажам - 01.06.2020

Повторно се укинува бесплатниот автобуски превоз за пензионери во Скопје. Минатата недела во автобусите на ЈСП „Скопје“ и на приватните превозници повторно беше воведено бесплатно возење за возрасни лица во вторник, петок, сабота и недела.

Од утре пак не важи бесплатниот автобуски превоз за пензионери

Макфакс - 01.06.2020

Oд утре, вторник, 2 јуни, повторно нема да важи бесплатното користење на јавниот превоз за возрасни лица односно за жени со навршени и над 62 години и за мажи со навршени и над 64 години, во вторник, петок, сабота и недела, соопшти ЈСП.

По четири дена, ЈСП повторно го укина бесплатниот јавен превоз за возрасните лица

Мета - 01.06.2020

Порастот на бројот на новозаболени лица од Ковид-19 во Скопје предизвика повторно воведување на рестриктивната мерка за укинување на бесплатното користење на јавниот превоз за возрасни лица.

Трамвајот не е желба, туку потреба на Скопје

Н.Македонија - 01.06.2020

Пандемијата со коронавирусот исфрли на виделина многу скопски градски проблеми. На површина исплива и градскиот нефункционален јавен превоз. А таков е поради многу причини. Пандемијата само покажа колку стана градот нефункционален само затоа што ...

Пиши-бриши и во ЈСП: Од утре нема да важи бесплатниот јавен превоз за возрасни лица

Курир - 01.06.2020

ЈСП Скопје информира дека од утре, вторник (2.06.2020 год) нема да важи бесплатното користење на јавниот превоз за возрасни лица (жени со/над 62 год, мажи со/над 64 год) во вторник, петок, сабота и недела.

Само што им го дозволија, повторно укинат бесплатниот превоз за пензионерите

Слободен Печат - 01.06.2020

Од утре нема да важи бесплатното користење на јавниот превоз за возрасни лица (жени со/над 62 год, мажи со/над 64 год) во вторник, петок, сабота и недела. ЈСП апелира на рационално користење на превозот и на задолжително носење на заштитна опрема ...

ЈСП го прекинува бесплатниот превоз за пензионерите

ММС - 01.06.2020

ЈСП од утре, вторник (2.06.2020 год) времено го прекинува бесплатниот јавен превоз за пензионерите. Во соопштението до јавноста ЈСП информира нема да важи бесплатното користење на јавниот превоз за возрасни лица (жени со/над 62 год, мажи со/над 64 ...

Се укинува бесплатното возење за пензионерите

Вечер Прес - 01.06.2020

ЈСП – Скопје од utre го укинува бесплатното користење на јавниот превоз за возрасни лица (жени со/над 62 год, мажи со/над 64 год) во вторник, петок, сабота и недела. Одлуката доаѓа откако во петокот пензионерите навалија во автобусите на градскиот ...

Од утре нема да важи бесплатниот превоз за пензионерите во автобусите на ЈСП

ТВ21 - 01.06.2020

ЈСП соопшти од утре го укинува бесплатното користење на јавниот превоз за пензионерите. „Ве информираме дека од утре, вторник (2.06.2020 год) нема да важи бесплатното користење на јавниот превоз за возрасни лица (жени со/над 62 год, мажи со/над 64 ...

ЈСП: Од утре не важи бесплатен превоз за пензионери

Фокус - 01.06.2020

Со зголемувањето на бројот на заразени од корона вирус во земјава, ЈСП информираше за најновите одлуки со цел заштита на здравјето на граѓаните. Како што истакнаа оттаму, од утре, 2-ри јуни, нема да важи бесплатниот превоз на пензионерите во ...

ЈСП: Од утре нема да важи бесплатниот јавен превоз за пензионерите

Press24 - 01.06.2020

ЈСП Скопје информира дека од утре, вторник (2.06.2020 год) нема да важи бесплатното користење на јавниот превоз за возрасни лица (жени со/над 62 год, мажи со/над 64 год) во вторник, петок, сабота и недела.

ЈСП: Од утре нема да важи бесплатниот јавен превоз за пензионерите

Локално - 01.06.2020

ЈСП Скопје информира дека од утре, вторник (2.06.2020 год) нема да важи бесплатното користење на јавниот превоз за возрасни лица (жени со/над 62 год, мажи со/над 64 год) во вторник, петок, сабота и недела.

Во автобусите на ЈСП од утре нема да важи бесплатното возење за пензионерите

24Инфо - 01.06.2020

Не помина цела недела откако Јавното сообраќајно претпријатие Скопје почна со бесплатниот превоз за пензионерите, кој беше суспендиран поради битката со пандемијата од коронавирусот, забраната од утре повторно стапува на сила.

ЈСП по само неколку дена се предомисли: Укинат бесплатниот превоз за пензионерите

Фактор - 01.06.2020

ЈСП Скопје по само неколку дена откако го вратија бесплатниот автобуски превоз за пензионерите, се предомисли и повторно е укината одлуката, по низата на дневни зголемувања на бројките на заболени од коронавирусот и реакциите во јавноста.

Пу, пу, не важи: Од утре нема бесплатен автобуски превоз за пензионерите

Република - 01.06.2020

Oд утре, вторник, 2 јуни, повторно нема да важи бесплатното користење на јавниот превоз за возрасни лица односно за жени со навршени и над 62 години и за мажи со навршени и над 64 години, во вторник, петок, сабота и недела, соопшти ЈСП.

Од утре нема бесплатен превоз за пензионерите

Независен - 01.06.2020

Скопското Јавно сообраќајно претпријатие (ЈСП) соопшти дека од утре нема да важи бесплатното користење на јавниот превоз за возрасни лица (жени со/над 62 год, мажи со/над 64 год) во вторник, петок, сабота и недела.

ЈСП: Од утре нема да важи бесплатниот јавен превоз за возрасни лица

Скопје инфо - 01.06.2020

ЈСП Скопје информира дека од утре, вторник (2.06.2020 год) нема да важи бесплатното користење на јавниот превоз за возрасни лица (жени со/над 62 год, мажи со/над 64 год) во вторник, петок, сабота и недела.

ЈСП од утре пак го укинува бесплатниот превоз за возрасни лица

Радио МОФ - 01.06.2020

Јавното сообраќајно претпријатие „Скопје“ информира дека од утре (вторник, 2 јуни) повторно нема да важи бесплатното користење на скопскиот јавен превоз за возрасни лица. Односно, повторно се укинува бесплатниот превоз за жени со/над 62 години и ...

Од утре не важи бесплатниот јавен превоз за пензионери во Скопје

Канал5 - 01.06.2020

Скопското Јавно сообраќајно претпријатие (ЈСП) соопшти дека од утре нема да важи бесплатното користење на јавниот превоз за возрасни лица (жени со/над 62 год, мажи со/над 64 год) во вторник, петок, сабота и недела.

Од утре пак не важи бесплатниот автобуски превоз за пензионери

Н.Македонија - 01.06.2020

Од утре, вторник, 2 јуни, повторно нема да важи бесплатното користење на јавниот превоз за возрасни лица, односно за жени со навршени и над 62 години и за мажи со навршени и над 64 години, во вторник, петок, сабота и недела, соопшти ЈСП.

Повторно се укинува бесплатниот автобуски превоз за пензионерите

CivilMedia - 01.06.2020

Скопското Јавно сообраќајно претпријатие (ЈСП) соопшти дека од утре нема да важи бесплатното користење на јавниот превоз за возрасни лица (жени со/над 62 год, мажи со/над 64 год) во вторник, петок, сабота и недела.

Од утре нема бесплатен јавен превоз за пензионери во Скопје

А1 On - 01.06.2020

Скопското Јавно сообраќајно претпријатие (ЈСП) соопшти дека од утре нема да важи бесплатното користење на јавниот превоз за возрасни лица (жени со/над 62 год, мажи со/над 64 год) во вторник, петок, сабота и недела.

Од утре нема да важи бесплатниот јавен превоз за пензионерите

Нетпрес - 01.06.2020

ЈСП Скопје информира дека од утре, вторник (2.06.2020 год) нема да важи бесплатното користење на јавниот превоз за возрасни лица (жени со/над 62 год, мажи со/над 64 год) во вторник, петок, сабота и недела.

Од утре не важи бесплатниот јавен превоз за пензионери во Скопје

24 Вести - 01.06.2020

Скопското Јавно сообраќајно претпријатие (ЈСП) соопшти дека од утре нема да важи бесплатното користење на јавниот превоз за возрасни лица (жени со/над 62 год, мажи со/над 64 год) во вторник, петок, сабота и недела.

Ново решение, од утре не важи бесплатниот јавен превоз за пензионери во Скопје

МКД - 01.06.2020

Скопското Јавно сообраќајно претпријатие (ЈСП) соопшти дека од утре нема да важи бесплатното користење на јавниот превоз за возрасни лица (жени со/над 62 год, мажи со/над 64 год) во вторник, петок, сабота и недела.

Од утре не важи бесплатниот јавен превоз за пензионерите во Скопје

Кајгана - 01.06.2020

Скопје, 1 јуни 2020 (МИА) – Скопското Јавно сообраќајно претпријатие (ЈСП) соопшти дека од утре нема да важи бесплатното користење на јавниот превоз за возрасни лица (жени со/над 62 год, мажи со/над 64 год) во вторник, петок, сабота и недела.

Од утре нема веќе бесплатен јавен превоз за пензионери во Скопје

+инфо - 01.06.2020

Нема да важи бесплатното користење на јавниот превоз за возрасни лица (жени со/над 62 год, мажи со/над 64 год) во вторник, петок, сабота и недела, соопшти ЈСП. Скопското Јавно сообраќајно претпријатие (ЈСП) соопшти дека од утре нема да важи ...

Од утре не важи бесплатниот јавен превоз за пензионери во Скопје

Скопје1 - 01.06.2020

Скопското Јавно сообраќајно претпријатие (ЈСП) соопшти дека од утре нема да важи бесплатното користење на јавниот превоз за возрасни лица (жени со/над 62 год, мажи со/над 64 год) во вторник, петок, сабота и недела.

Од денеска не важи бесплатниот јавен превоз за пензионери во Скопје

Frontline - 01.06.2020

ЈСП апелира на рационално користење на превозот и на задолжително носење на заштитна опрема согласно уредбите за заштита од Ковид 19. Скопското Јавно сообраќајно претпријатие (ЈСП) соопшти дека од утре нема да важи бесплатното користење на јавниот ...

Од утре не важи бесплатниот јавен превоз за пензионери во Скопје

Либертас - 01.06.2020

Скопското Јавно сообраќајно претпријатие (ЈСП) соопшти дека од утре нема да важи бесплатното користење на јавниот превоз за возрасни лица (жени со/над 62 год, мажи со/над 64 год) во вторник, петок, сабота и недела.

ЈСП Скопје, пак, го замрзнува бесплатниот јавен превоз за пензионери

Нова ТВ - 01.06.2020

Скопското Јавно сообраќајно претпријатие (ЈСП) соопшти дека од утре нема да важи бесплатното користење на јавниот превоз за возрасни лица (жени со/над 62 год, мажи со/над 64 год) во вторник, во петок, во сабота и во недела.

Од утре не важи бесплатниот јавен превоз за пензионери во Скопје

Бриф - 01.06.2020

Скопското Јавно сообраќајно претпријатие (ЈСП) соопшти дека од утре нема да важи бесплатното користење на јавниот превоз за возрасни лица (жени со/над 62 год, мажи со/над 64 год) во вторник, петок, сабота и недела.

ЈСП: Од утре нема бесплатен превоз за пензионерите

еМагазин - 01.06.2020

Скопското Јавно сообраќајно претпријатие (ЈСП) соопшти дека од утре нема да важи бесплатното користење на јавниот превоз за возрасни лица (жени со/над 62 год, мажи со/над 64 год) во вторник, петок, сабота и недела.

Од утре нема бесплатно возење за пензионерите во автобусите на ЈСП

360 степени - 01.06.2020

Од утре нема да важи бесплатното користење на јавниот превоз во вторник, петок, сабота и недела за возрасни лица, односно за жени над 62 год и за мажи над 64 години, с.оопштија од ЈСП „Скопје“ ЈСП апелира на рационално користење на превозот и на ...

Од утре не важи бесплатниот јавен превоз за пензионери во Скопје

iPortal - 01.06.2020

Скопското Јавно сообраќајно претпријатие (ЈСП) соопшти дека од утре нема да важи бесплатното користење на јавниот превоз за возрасни лица (жени со/над 62 год, мажи со/над 64 год) во вторник, петок, сабота и недела.

Од утре пак не важи бесплатниот автобуски превоз за пензионери

Точка - 01.06.2020

Oд утре, вторник, 2 јуни, повторно нема да важи бесплатното користење на јавниот превоз за возрасни лица, односно за жени со навршени и над 62 години и за мажи со навршени и над 64 години, во вторник, петок, сабота и недела, соопшти ЈСП.

Се укинува бесплатниот градски превоз за пензионери

Р.С.Европа - 01.06.2020

ЈСП „Скопје“ од утре го укинува бесплатното користење на јавниот превоз за возрасни лица (жени со/над 62 год, мажи со/над 64 год) во вторник, петок, сабота и недела. Одлуката доаѓа откако во петокот пензионерите навалија во автобусите на градскиот ...

ЈСП се премисли – нема бесплатен превоз за пензионери

Expres - 01.06.2020

Од утре ЈСП Скопје го укинува бесплатниот превоз за повозрасни лица. Оваа одлука доаѓа замо по неколку дена откако на 29 мај беше вратен бесплатниот превоз за пензионери, по зголемувањето на бројките на заболени од коронавирусот и реакциите во ...

ЈСП: Од утре не важи бесплатен превоз за пензионери

Сител - 01.06.2020

Со зголемувањето на бројот на заразени од корона вирус во земјава, ЈСП информираше за најновите одлуки со цел заштита на здравјето на граѓаните. Како што истакнаа оттаму, од утре, 2-ри јуни, нема да важи бесплатниот превоз на пензионерите во ...

СКОПСКИ ЕПИЛОГ: Упис на првачиња во Карпош, нема бесплатен градски превоз, договори за повластени карти во ПОЦ

MTM - 01.06.2020

Почна уписот на ученици во прво одделение за учебната 2020/2021 во основните училишта во Општина Карпош. Од Општината соопштија дека во сите образовни установи се почитува донесениот протокол за запишување на првачиња, како резултат на пандемијата ...

Се премислија: Од утре ЈСП го укинува бесплатното возење за пензионери

Скопје24 - 01.06.2020

Бесплатниот автобуски превоз за пензионерите престанува да важи од утре, соопшти Јавното сообраќајно претпријатие (ЈСП). Како што се наведува во соопштението, одлуката е донесена по препорака на епиде*иолозите и Кризниот штаб за да се спречи ширење ...

Од утре пак не важи бесплатниот автобуски превоз за пензионери

Centar - 01.06.2020

Oд утре, вторник, 2 јуни, повторно нема да важи бесплатното користење на јавниот превоз за возрасни лица, односно за жени со навршени и над 62 години и за мажи со навршени и над 64 години, во вторник, петок, сабота и недела, соопшти ЈСП.

Oд утре повторно за пензионерите нема да важи бесплатниот превоз

Порта 3 - 01.06.2020

Oд утре, вторник, 2. јуни, повторно нема да важи бесплатното користење на јавниот превоз за возрасни лица, односно за жени со навршени и над 62 години и за мажи со навршени и над 64 години, во вторник, петок, сабота и недела, соопшти ЈСП.

ЈСП: Од утре повторно се укинува бесплатното возење на пензионерите

Денешен - 01.06.2020

Од утре, вторник (2.06.2020 год) нема да важи бесплатното користење на јавниот превоз за возрасни лица (жени со/над 62 години, мажи со/над 64 години) во вторник, петок, сабота и недела, соопшти денеска ЈСП „Скопје“.

Од утре се укинува бесплатниот автобуски превоз за пензионерите

Алфа - 01.06.2020

По бурните реакции во јавноста дека надлежните не се грижат за заштита на здравјето на постарите граѓани кои спаѓаат во ризичната група за Ковид 19, ЈСП конечно се премисли. „За да се заштити здравјето на најранливите граѓани и да се спречи ширењето ...

Од утре не важи бесплатниот јавен превоз за пензионери во Скопје

MakPress - 01.06.2020

Скопското Јавно сообраќајно претпријатие (ЈСП) соопшти дека од утре нема да важи бесплатното користење на јавниот превоз за возрасни лица (жени со/над 62 год, мажи со/над 64 год) во вторник, петок, сабота и недела.

По само три дена, веќе од утре пак не важи бесплатниот автобуски превоз за пензионери

Пулс24 - 01.06.2020

Oд утре, вторник, 2 јуни, повторно нема да важи бесплатното користење на јавниот превоз за возрасни лица, односно за жени со навршени и над 62 години и за мажи со навршени и над 64 години, во вторник, петок, сабота и недела, соопшти ЈСП.