TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Сведочења за пожарот во Модуларната болница во Тетово

Алсат-М - 31.01.2023

Пожарот во модуларната болница во Тетово се проширил многу брзо, за 10 до 15 секунди. Вака го започна своето сведочење на судењето за горењето на модуларната болница лекарот Мустафа Тахири, кој бил дежурен ноќта на 8 септември 2021 година кога се ...

Морбидни сведоштва на судењето за пожарот во модуларната болница во Тетово: „Гледав живи луѓе како горат“

Точка

Сведочења за модуларната болница во Тетово: „Немаше противпожарен апарат, се изгоре за 2 минути“

ТВ21 - 31.01.2023

Рочиштето за модуларната болница во Тетово продолжи со сведоците повикани од Обвинителството. Сведочеа медицинските лица кои биле на смена таа трагичната ноќ како и членовите на семејствата кои биле во болница за да се грижат за своите роднини.

Сведочења за модуларната болница во Тетово: „Немаше противпожарен апарат, се изгоре за 2 минути“

Lider

Немаше противпожарни апарати во тетовската модуларна ковид болница, кажаа сведоците на судењето за пожарот

Сакам да кажам - 31.01.2023

Со сослушување на сведоците од Обвинителството, во Основниот суд во Тетово продолжи главната расправа за пожарот во модуларната ковид болница од 8 септември 2021 во кој загинаа 14 пациенти и роднини.

Сослушани седум сведоци за пожарот во тетовската модуларна болница

Скопје инфо

Сослушани седум сведоци за пожарот во тетовската модуларна болница, ново рочиште на 16 февруари

Опсервер

Сослушани седум сведоци за пожарот во тетовската модуларна болница, ново рочиште на 16 февруари

Сител

Сослушани седум сведоци за пожарот во тетовската модуларна болница, ново рочиште на 16 февруари

ТВ21

Влезот бил забранет, ама вработените се соочувале со агресивни роднини – сведоштва од денешното судење за пожарот во тетовската болница

Република

Сослушани седум сведоци за пожарот во тетовската модуларна болница, ново рочиште на 16 февруари

Бриф

Курир Gostivarpress.mk Канал5 4NEWS OhridNews Press24 Н.Македонија Кајгана

Судење за пожарот во модуларна болница: Речиси секој пациент имал барем по еден придружник

24 Вести - 31.01.2023

Поголемиот дел од пациентите кои се лекувале во изгорената модуларна болница во Тетово имале придружба од семејствата, иако на самиот влез од модуларната болница пишувало дека е строго забранет влез за лица од надвор, поради тоа што внатре се ...

Докторите сведочеа за пожарот во модуларната болница во Тетово – ПП апарат немало, ниту портир кој би контролирал кој влегува

Телма

Морбидни сведоштва на судењето за модуларната болница: Гледав како горат живи луѓе, огнот за миг однесе десетици животи

Слободен Печат - 31.01.2023

Доктори и медицински сестри, роднини на пациенти, сведочеа на денешната главна расправа во судскиот процес за изгорената модуларна болница во Тетово. Роднините на пациентите кои лежеа во модуларната болница вечерта кога избувна пожарот, велат дека ...

Сведоците од Модуларната болница во Тетово не можеле да ги најдат противпожарните апарати

Мета - 31.01.2023

На денешната судска седница за пожарот во модуларната болница во Тетово каде животот го загубија 14 лица, сведочеа седуммина од сведоците предложени од Обвинителството, кои биле внатре во болницата каде што се случи пожарот ноќта на трагедијата, ...

Продолжува судењето за пожарот во модуларната болница во Тетово

Телма - 02.03.2023

Во Основниот суд во Тетово денеска треба да продолжи судењето за пожарот во тетовската модуларната болница што се случи на 8 септември 2021 кога 14 луѓе ги изгубија животите. На 16 февруари беше последното рочиште кога сведочеа две медицински ...

ПОРТИР НЕМАЛО, ПА АГРЕСИВНИТЕ РОДНИНИ ВЛЕГУВАЛЕ Сведоштва за пожарот во модуларната болница, ново рочиште на 16 февруари

+инфо

Денеска продолжува судењето за пожарот во тетовската модуларна болница

Канал5 - 31.01.2023

Денеска продолжува судењето за пожарот во тетовската модуларна болница на 8 септември 2021 година, во кој животите ги загубија 14 луѓе. На последното рочиште претставниците на Основното јавно обвинителство Тетово ги презентираа писмените докази кои ...

Сослушани седум сведоци за пожарот во тетовската модуларна болница, ново рочиште на 16 февруари

Независен - 31.01.2023

На денешното рочиште од судењето за пожа рот во тетовската модуларната болница во кој загинаа 14 луѓе, беа сослушани седум сведоци предложени од Обвинителството. На прашања на обвинителите, на судијата и на адвокатите на обвинетите и оштетените ...

Сослушани седум сведоци на судењето за пожарот во тетовската модуларна болница

еМагазин

Сослушани седум сведоци за пожарот во тетовската модуларна болница, ново рочиште на 16 февруари

Либертас

Што кажаа сведоците на денешното рочиште за пожарот во тетовската модуларна болница?

Фокус - 31.01.2023

На денешното рочиште од судењето за пожарот во тетовската модуларната болница во кој загинаа 14 луѓе, беа сослушани седум сведоци предложени од Обвинителството. На прашања на обвинителите, на судијата и на адвокатите на обвинетите и оштетените ...

Сведоци за пожарот во модуларната болница: Хаосот настана по реанимација на пациент

MakPress

Сведоци за пожарот во модуларната болница: Немаше портир, имаше само писмена наредба дека е забранет влез за ...

360 степени - 31.01.2023

Сведоците кои биле во модуларната болница како придружба на свои блиски имаа различни ставови околу тоа дали им било забрането од некого престојуваат во собите На денешното рочиште од судењето за пожарот во тетовската модуларната болница во кој ...