TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Нивната љубов е најсилна: Овие два знака ја имаат најдиеалната астролошка комбинација

Сител - 13.03.2018

На некои парови ѕвездите им предвидуваат дека засекогаш ќе бидат во љубов. За оваа астролошка комбинација велат дека е нераскинлива. Очекувано или не, во прашање се Вага и Лав. Тие дваца се најинтересна комбинација во хороскопот, а посебно е добро ...

Овие три хороскопски знаци се најшармантни

Sky - 14.03.2018

Овие три знаци во хороскоп се најшармантни и нема лице кое не можат да го разоружаат. Вага: Многу луѓе им се восхитуваат на вагите. Нивната личност може да се опише како сончев зрак кој внесува топлина и светлина каде и да се појави.

Зошто сите други ѝ завидуваат на Вагата?

Среќа.mk - 13.03.2018

Живееме за рамнотежа и хармонија во сите аспекти на нашето постоење, од љубовниот живот до работа. Еве зошто сите други знаци на зодијакот ѝ завидуваат на Вага: 1. Баланс Луѓето просто се собираат околу нив кога тие имаат проблеми, бидејќи се во ...

Пронајдете ја сродната душа според хороскопскиот знак

Exclusive.mk - 13.03.2018

Овен За Овните, сродната душа е родена во знакот Риби. Тие се силни и независни личности кои точно знаат што сакаат. Рибите се љубезни и грижливи емпати кои секогаш се тука за оние кои ги сакаат.

(ФОТО) Тие освојуваат и најтешки „тврдини“:Три знаци пред кои нема рамнодушни!

Екран - 13.03.2018

Овие три знаци се најшармантни во хороскопот и нема лице кое не можат да го „разоружат“… Терезија Многу луѓе се восхитуваат на шармот на Терезиите. Нејзината личност може да се опише како зрак сонце кој внесува топлина и светлина каде и да се појави.

Астролошко совршенство: Хороскопска двојка која никогаш нема да се раздели

Сител - 12.03.2018

На некои парови ѕвездите им предвидуваат дека засекогаш ќе бидат во љубов. За оваа астролошка комбинација велат дека е нераскинлива. Очекувано, или не во прашање се Лав и Вага. Тие двајца се најинтересна комбинација во Зодијакот, а посебно е добар ...

Создадени да остарат заедно: 6 хороскопски парови кои се судбински поврзани

Екран - 12.03.2018

Дали ви е тешко да пронајдете љубов во животот? Можеби сте заробени во врска која и’ не е добра за вас. Чувствувате дека светот ви се урива, а притисокот е се’ поголем. Ви се чини дека снемува време да пронајдете сродна душа, но не можете да ...

Создадени да остарат заедно: 6 хороскопски парови кои се судбински поврзани

Press24 - 12.03.2018

Дали ви е тешко да пронајдете љубов во животот? Можеби сте заробени во врска која и’ не е добра за вас. Чувствувате дека светот ви се урива, а притисокот е се’ поголем. Ви се чини дека снемува време да пронајдете сродна душа, но не можете да ...

Создадени да остарат заедно: 6 хороскопски парови кои се судбински поврзани

Сител - 12.03.2018

Дали ви е тешко да пронајдете љубов во животот? Можеби сте заробени во врска која и’ не е добра за вас. Чувствувате дека светот ви се урива, а притисокот е се’ поголем. Ви се чини дека снемува време да пронајдете сродна душа, но не можете да ...

Создадени да остарат заедно: 6 хороскопски парови кои се судбински поврзани

Вечер - 12.03.2018

Дали ви е тешко да пронајдете љубов во животот? Можеби сте заробени во врска која и' не е добра за вас. Чувствувате дека светот ви се урива, а притисокот е се' поголем. Ви се чини дека снемува време да пронајдете сродна душа, но не можете да ...

Создадени да остарат заедно: 6 хороскопски парови кои се судбински поврзани

Скопје24 - 12.03.2018

Дали ви е тешко да пронајдете љубов во животот? Можеби сте заробени во врска која и’ не е добра за вас. Чувствувате дека светот ви се урива, а притисокот е се’ поголем. Ви се чини дека снемува време да пронајдете сродна душа, но не можете да ...

ХОРОСКОП: Ова се комбинации на знаци кои совршено си одговараат

Женски магазин - 13.03.2018

1. Близнаци и Водолија Страствени се и таа страст е нешто на што секогаш можат да се потпрат кога работите ќе тргнат надолу. Близнаците живеат спонтано, додека Водолиите се многу крути и организирани. Поради тоа се дополнуваат многу добро. 2.