TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Хап: Ќе мораме да се бориме како кучиња ако сакаме да имаме шанса против Полска

Екипа - 25.02.2024

Итан Хап беше меѓу најдобрите поединци во македонскиот национален тим на дуелот со Естонија, а се очекува нашиот нов Американец да биде клучен играч и на утрешното гостување против Полска.

Хап во конкуренција за МВП на колото во квалификациите за ЕП

Дерби

Македонскиот репрезентативец Итан Хап номиниран за МВП на колото и најдобар дебитант

Слободен Печат

Новиот македонски репрезентативец номиниран за МВП на колото и за најдобар дебитант

Sport 1

Хап во првиот меч за Македонија, кандидат за МВП на првата рунда во квалификациите

Екипа

Итан Хап вчера прв блокер, а втор скокач и „крадец“ во квалификациите за ЕП

Спортманија

Блескавото деби за Македонија го направи Хап кандидат за МВП на колото

Кош

SportSport Gol.mk Екипа Н.Македонија Курир Спортклуб +инфо

Хап: Против Полска мора да се бориме како кучиња за секоја топка

SportSport - 25.02.2024

Македонската кошаркарска репрезентација веќе е во Полска. Избраниците на Александар Јончевски утре во Сосновиец ќе го одиграат вториот квалификациски натпревар. Станува збор за уште посилна репрезентација против која ќе мораат да одиграат максимално ...

Ѓуроски: Сами сме виновни за поразот!

SportSport

Голема штета: Повредата на Нено пресуди, пораз на кошаркарите од Естонија

Екипа

Македонија падна по повредата на Нено и ја загуби драмата од Естонија

Gol.mk

ПОЛУВРЕМЕ: Македонија доминира по нотите на Димитријевиќ, со плус седум на одмор

Екипа

Пресуди повредата на Нено: Македонија и по добра игра загуби од Естонија (ФОТО)

Sport 1

Македонија загуби од Естонија среде Скопје, повредата на Димитријевиќ беше клучна

МКД

Дерби Вечер Прес SportSport Кош Спортманија Слободен Печат SportSport Спортманија

Јончевски: Запишавме минимален пораз, надежите за ЕП се живи

Gol.mk - 23.02.2024

Македонската кошаркарска репрезентација загуби во првиот и многу важен натпревар од квалификациите за Евробаскетот против Естонија (69-74). Средбата се одигра во добра атмосфера во СРЦ „Кале“, а заврши со несреќен крај за нашиот национален тим.

Јончевски: Негативата од пет поени е нешто што можеме да го надополниме во Талин!

Sport 1

Јончевски: Жалам што не ја наградивме оваа прекрасна публика

Екипа

ФОТО галерија: Кошаркарите немоќни против Естонија

Телма

Македонија стартуваше со пораз од Естонија во квалификациите за Евробаскет 2025

Слободен Печат

Македонските кошаркари со пораз од Естонија ги стартуваа евроквалификациите

Либертас

ЈОНЧЕВСКИ: Пет поени не се ништо во кошарката, можеме да ги надополниме

Кош

Спортманија SportSport МКД 24Инфо +инфо Sport M Дерби Бриф