TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„RADIOHEADJAZZ!“ - чекор од седум милји за Биг бендот на ЗЏМ

Р.С.Европа - 02.12.2019

Посегајќи по езотеричната музика на еден од најзначајните светски алтернативни бендови РЕЈДИОХЕД, Биг-Бендот на ЗЏМ, во саботата, на 30 ноември, во преполната Филхармонија го одржа не само својот најдобар концерт досега туку и храбро го заокружи ...

(Галерија) „Рејдиохедџез“: Преполна сала, врвни музичари и прекрасна музика!

еМагазин - 02.12.2019

Настанот „RADIOHEADJAZZ!“ привлече голем број на музички вљубеници кои во саботата вечерта, на 30 ноември, дојдоа во Филхармонија да го слушнат уникатниот музички перформанс кој ја соедини музиката на влијателните „Рејдиохед“ со магијата на џезот! ...

Композиции од „Рејдиохед“ во џез варијанта вечер во Филхармонија

Република - 30.11.2019

Најпознатите композиции на култниот состав „Рејдиохед“ вечерва (30 ноември) од 20 часот ќе бидат изведени во Филхармонијата. Според најавите, проектот под наслов „RADIOHEADJAZZ!“ ќе понуди уникатна содржина – џез-верзии на песните на британската ...

„Рејдиохед“ во џез верзија: Преполна сала, врвни музичари и прекрасна музика

Fashionel - 02.12.2019

Настанот „RADIOHEADJAZZ!" привлече голем број на музички вљубеници кои во саботата вечерта, на 30 ноември, дојдоа во Филхармонија да го слушнат уникатниот музички перформанс кој ја соедини музиката на влијателните „Рејдиохед" со магијата на џезот! ...

RADIOHEADJAZZ донесе виртуозност и уникатност!

А1 On - 02.12.2019

Настанот „RADIOHEADJAZZ!“ привлече голем број на музички вљубеници кои во саботата вечерта, на 30 ноември, дојдоа во Филхармонија да го слушнат уникатниот музички перформанс кој ја соедини музиката на влијателните „Рејдиохед“ со магијата на џезот! ...

„RADIOHEADJAZZ!“Преполна сала, врвни музичари и прекрасна музика!

Екран - 02.12.2019

Настанот „RADIOHEADJAZZ!“ привлече голем број на музички вљубеници кои во саботата вечерта, на 30 ноември, дојдоа во Филхармонија да го слушнат уникатниот музички перформанс кој ја соедини музиката на влијателните „Рејдиохед“ со магијата на џезот! ...