TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Шумахер и Мазепин и следната сезона ќе возат за Хас

Екипа - 23.09.2021

Мик Шумахер и Никита Мазепин и следната сезона ќе бидат дел од Формула 1 тимот на Хас. Младите возачи догодина ќе имаат шанса да го поправат впечатокот од првата сезона во која се уште се единствените возачи кои не успеаја да стигнат до ...

Хаас потврди: Шумахер и Мазепин ќе останат во тимот и следната сезона

Gol.mk - 23.09.2021

Формула 1 тимот на Хаас го потврди возачкото дуо за сезоната 2022. Во редовите на моментално најслабиот тим на гридот, ќе продолжат да возат Мик Шумахер и Никита Мазепин. Германецот и Русинот не бележат добри резултати, но немаат ниту конкурентен ...

Шумахер останува во Формула 1 и следната сезона

Sport 1 - 23.09.2021

Мик Шумахер и во 2022 година ќе вози во Формула 1 шампионатот во болидот на Хаас. Германецот исто така ќе остане и тимски колега со Никита Мазепин, кој сезонава воопшто не импресионира. Двајцата дебитанти се мачат со болидот на американскиот тим во ...

Шумахер и Мазепин во Хас и следната сезона

Локално - 23.09.2021

Германецот Мик Шумахер и Русинот Никита Мазепин и следната сезона ќе возат за тимот на Хас во Формула 1 шампионатот, објави американскиот тим. Двајца возачи дебитираа во Формула 1 оваа сезона, и само тие и нивниот тим немаат освоено бод во ...