TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО: Трамп го возеше „Ѕверот“ на трка

Press24 - 18.02.2020

Не се случува секој ден претседателскиот автомобил да учествува на трки. Не се случува секој ден претседателскиот автомобил да учествува на трки. Претседателот на Соединетите Американски Држави, Доналд Трамп извозе круг на познатата трка Дејтон 500 ...

Погледнете каков карамбол во трката „Дејтона 500“ (ВИДЕО)

+инфо - 18.02.2020

Возачот Рајан Њумен е тешко повреден по овој неверојатен судир во финишот на НАСКАР трката „Дејтона 500“. Њумен е во болница со сериозни повреди, но неговата состојба не е животно загрозувачка, јавија ...

"Ѕверот" на Трамп на Дејтона 500

Точка - 18.02.2020

Не се случува секој ден претседателски автомобил да учествува на трки. Во разговор со Fox News, претседателот на САД, Доналд Трамп порачал дека планира да вози кругови на славната Дејтона 500 во својата претседателска лимузина.

Хорор сцена на „Дејтон 500“: Чудо е како преживеа Рајан Њумен (ФОТО+ВИДЕО)

Вечер - 18.02.2020

Возачот во Наскар, Рајан Њумен (42), е тешко повреден во несреќа која се случи на култната трка „Дејтон 500“ која беше отворена од претседателот на САД, Доналд Трамп. Њумен беше во водство непосредно пред несреќата, до пред крајот на целта, кога ...

Брутален судар во последниот круг на Дејтона 500, се огласи и претседателот Трамп (ФОТО и ВИДЕО)

МКД - 18.02.2020

НАСКАР трката во Дејтона имаше драматичен финиш, во последниот круг дојде до брутален судар по кој возачот Рајан Њумен заврши во болница во сериозна здравствена состојба. Брутален судар на легендарната „500 милји Дејтона“, во последниот круг кога се ...

Инцидент на „Дејтона 500“: При брзина од 300 км/ч се запали и летна во воздух (ВИДЕО)

СуперСпорт - 18.02.2020

Познатата трка „Дејтона 500“ ја одбележа страшен инцидент во последниот круг, кога лидерот Рајан Њумен при брзина од 300 км/ч ја загуби контролата врз возилото и удри во заштитната ограда по што на него налета друг автомобил и го фрли во воздух.

ВИДЕО: На самиот крај на тркачкиот натпревар „Дејтона 500“, се случи несреќа

А1 On - 18.02.2020

Познатиот тркачки натпревар во САД „Дејтона 500“ заврши во понеделникот откако по втор пат, Дени Хамлин го освои првото место. Тркачкиот натпревар „Дејтона 500“ не помина без последици и повреди на учесниците бидејќи при самиот крај се случи немил ...

(Видео) Страшна несреќа на „Дејтона 500“ – Њумен со 300 на час удри во заштитната ограда

Frontline - 18.02.2020

Од НАСКАР наведуваат дека возачот е тешко повреден, но дека неговиот живот не е загрозен. Тешка несреќа се случи на прочуената трка на НАСКАР „Дејтона 500“ која се возеќе во понеделникот вечерта во која за среќа немаше мртви.

Трката Дејтона 500 заврши со страотна несреќа и најтесна победа во историјата

Сакам да кажам - 18.02.2020

Американскиот возач Рајан Њумен се наоѓа во сериозна состојба, но животот не му е загрозен по страотната несреќа во последниот круг од Дејтона 500, најголемата трка од НАСКАР серијата. Четириесет и двегодишниот Њумен беше во водство кога неговиот ...

Ужасен инцидент го реши победникот на „Дејтона 500“ во последниот круг (ВИДЕО)

Sport 1 - 18.02.2020

Познатата трка „Дејтон 500“ го одбележа ужасен инцидент во последниот круг. Во тој момент лидерот Рајан Њумен се обидуваше да го спречи Рајан Блејни да го премине, по што се изврте, удри во заштитниот ѕид и потоа се судри со уште едно возило, кое го ...

Стравичен инцидент на трката „500 милји Дејтона“ (ВИДЕО)

Екипа - 18.02.2020

Стравичен карамбол се случи на легендарната трка „500 милји Дејтона“, а со потешки повреди се здоби Рајан Њумен во последниот круг. Неговото возило се преврте неколкупати, а потоа и се запали.

ФОТО+ВИДЕО: Страшен инцидент на Дејтона – возеше со над 200 километри час, 10 минути го вадеа од уништениот автомобил

Sport M - 18.02.2020

Рајан Њуман е хоспитализиран по инцидентот и ударот за време на трката Дејтона 500, а возеше над 200 километри на час. -текстот продолжува по рекламата- Според информациите на безбедносните служби и медицинскиот тим на трката им требало 10 минути да ...

Дејтона: Хамлин победи, тешка несреќа на Њумен (Видео)

TopSport - 18.02.2020

Возачот на „Џо Гибс Рејсинг“, Дени Хамлин, втора година по ред победи на престижната трка 500 милји Дејтона. Во последниот круг тешка несреќа доживеа Рајан Њумен. Хамлин до победата дојде до исклучително возбудлива завршница.

ВИДЕО: Трамп и Меланија со спектакуларен влез на престижниот натпревар за тркачки автомобили „Дејтона 500“

А1 On - 17.02.2020

Американскиот претседател Доналд Трамп придружуван со неговата прва дама Меланија Трамп пристигна на спектакуларен начин на најпрестижниот натпревар за тркачки автомобилизам „Дејтона 500“.