TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Регистриран земјотрес во Хрватска

Вечер Прес - 24.09.2021

Земјотрес со јачина од 3,9 степени според Рихтеровата скала се случи во Хрватска. Епицентарот бил на 18 километри југозападно од Сисак. Засега нема информации за евентуална ...

ВИДЕО: „Ова е вистинска апокалипса“ - земјотрес ја стресе водителката додека водеше емисија

Press24 - 23.09.2021

Австралиската водителка и новинарка Грејс Еванс имала поприлично непријатно искуство додека известувала за силниот земјотрес кој го погоди подрачјето во близина на Мелбурн. Токму во моментот кога го изговарала зборот „земјотрес“, во студиото дошло ...

Водители затечени од земјотрес среде вести

ТВ21 - 23.09.2021

Земјотрес со јачина од 5,8 степени ги затече австралиските новинари Мајкл Роланд и Тони Армстронг во информативно студио, пред камера… Во мигот кога сѐ почна да се тресе, водителите паузираат збунето и вџашено, па некој им вели „Земјотрес е“ – во ...

Водители затечени од земјотрес среде вести

Курир - 23.09.2021

Земјотрес со јачина од 5,8 степени ги затече австралиските новинари Мајкл Роланд и Тони Армстронг во информативно студио, пред камера… Во мигот кога сѐ почна да се тресе, водителите паузираат збунето и вџашено, па некој им вели „Земјотрес е“ – во ...

Земјотрес затече презентери среде вести

Press24 - 23.09.2021

Земјотрес со јачина од 5,8 степени ги затече австралиските новинари Мајкл Роланд и Тони Армстронг во информативно студио, пред камера… Во мигот кога сѐ почна да се тресе, водителите паузираат збунето и вџашено, па некој им вели „Земјотрес е“ – во ...

Земјотрес со јачина од 3,7 степени по Рихтер повторно ја потресе централна Хрватска

Независен - 23.09.2021

Ноќеска во 1:30 часот, централна Хрватска ја затресе посилен земјотрес, пренесоа хрватските медиуми. Јачината на земјотресот беше 3,7 според Рихтер, а интензитетот во епицентарот 5 степени на скалата ЕМС, објави хрватската сеизмолошка служба.

ВИДЕО: Земјотрес затече презентери среде вести

4NEWS - 23.09.2021

Земјотрес со јачина од 5,8 степени ги затече австралиските новинари Мајкл Роланд и Тони Армстронг во информативно студио, пред камера… Во мигот кога сѐ почна да се тресе, водителите паузираат збунето и вџашено, па некој им вели „Земјотрес е“ – во ...

Пејачката Маријана се огласи по силниот земјотрес во Австралија: „До толку бев исплашена што едвај дојдов до вратата“

Вистина.мк - 23.09.2021

Силен земјотрес од 5,9 степени според Рихтер со епицентар во близина на Мелбурн ја погоди Австралија. По првичниот потрес биле почуствувани уште два афтершокови од 4 и 3,1 степен според Рихтер.

Ова е вистинска апокалипса: Водителката известуваше во живо кога се случи земјотресот. Ја фати тешка паника (видео)

Во Центар - 23.09.2021

Во моментот кога го изговараше зборот земјотрес, струјата се прекина во студиото. Австралиската водителка и новинарка Грејс Еванс имаше прилично непријатно искуство додека известуваше за силниот земјотрес што ја погоди областа во близина на Мелбурн.

Земјотрес попладнево почуствуван во Македонија

Centar - 22.09.2021

Денес во 16 часот и 04 минути, регистриран е земјотрес чиј епицентар се наоѓал во Република Албанија, 140 километри југозападно од Скопје, соопштија од Телеметриската сеизмолошка мрежа на Македонија, со станици во Скопје, Валандово, Охрид, Штип и ...

Реакција на водители кога земјотресот во Австралија ги стресе среде емисија (ВИДЕО)

Канал5 - 22.09.2021

Земјотрес со јачина од 5,8 степени ги затекна пред камера австралиските новинари Мајкл Роланд и Тони Армстронг. Во еден момент, се` почна да се тресе и запрепастените Роуланд и Армстронг збунето престанаа да зборуваат.

Сите зборуваат за реакцијата на водителот за време на разорниот земјотрес: "Секоја чест"

Точка - 22.09.2021

Земјотрес со јачина од 6.0 степени по Рихтер, еден од најсилните кои бил забележан во Австралија, го погоди југоистокот на земјата, а неколку згради во Мелбурн претрпеле оштета. Иако ова е еден од најсилните земјотреси во Австралија во последните ...

(ВИДЕО) Австралиски водител остана смирен иако водеше емисија при силниот земјотрес

Фактор - 22.09.2021

Се случи еден од најсилните земјотреси во Австралија, а водителот на утринската пограма, кој кога тлото почнало да се тресе, имал гости во студиото, и останал мирен. Земјотрес со јачина од 6 степени по Рихтер, еден од најсилните кои бил забележан во ...

(ВИДЕО) Реакција на водители во Австралија ги стресе земјотрес среде емисија

Нетпрес - 22.09.2021

Во еден момент, се` почна да се тресе и запрепастените Роуланд и Армстронг збунето престанаа да зборуваат. „Земјотрес е“, се слуша во позадина. Земјотресот погоди област во близина на Мелбурн.

Силен земјотрес во Мелбурн ја исплаши Маријана: Се тресеше цела куќа, едвај дојдов до вратата

Попара - 22.09.2021

Пејачката Маријана Новачевска, која долги години живее во Австралија, утрово ја исплашил силниот земјотрес во Мелбурн. Земјотресот со јачина од 5,9 ја тресел куќата неколку секунди, а од јачината на потресот, почнале да паѓаат и да се кршат предмети ...

Силен земјотрес ја погоди Никарагва

MakPress - 22.09.2021

Земјотрес со интензитет од 6,5 степени според Рихтерова скала денеска го погоди западниот брег на Никарагва, соопшти американскиот Геолошки завод, но нема опасност од цунами. Засега нема информации за евентуални жртви и причинета материјална штета.

Македонска пејачка потресена по страшниот земјотрес во Мелбурн: Очигледно сум заборавила што е земјотрес

4NEWS - 22.09.2021

Македонската пејачка Маријана Новачевска, од дуото близначки Маријана и Росана, долги години живее во Австралија, а вчера се огласи и преку потресен статус откако одекна веста за силниот земјотрес во Мелбурн. „Јак земјотрес во Мелбур.