TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Apple Watch Series 6 доаѓа со сензор за кислород во крвта, подобри перформанси и поголем избор на бои и ременчиња

Smartportal - 16.09.2020

Apple се труди да ја задржи својата позиција на пазарот со надграден и подобрен Apple Watch На вчерашниот септемвриски настан од Apple, кој годинава поради коронавирусот не беше наменет за претставување на нова генерација од iPhone, од компанијата ...

Apple ги претстави новиот iPad Air и паметниот часовник Apple Watch 6

Кајгана - 16.09.2020

Компанијата Apple ги претстави своите нови и долгоочекувани производи: Аpple Watch 6, евтиниот Apple Watch SE, новиот iPad и редизајнираниот iPad Air. Apple го претстави Apple Watch со нов дизајн и бои.

Apple фокусиран на новите смарт часовници, прв пат и Watch SE

Телефони.мк - 16.09.2020

Apple за прв пат септемвриската промоција ја посвети единствено на новите смарт часовници и овој пат изостана презентација на новите iPhone 12 смартфони. Премиум моделот Apple Watch 6 има подобрени сензори за следење на работата на срцето, ...

Apple објави нов редизајниран iPad Air со 10,9-инчен екран (ВИДЕО)

USB - 15.09.2020

Компанијата го претстави и новиот достапен iPad од осмата генерација базиран на A12 Bionic процесор. Apple во текот на својот „Time Flies“ настан го претстави и новиот iPad Air, што сега многу потсетува на поскапите iPad Pro модели.

Претставен Apple Watch Series 6 со мерење на кислород во крвта

USB - 15.09.2020

Компанијата го претстави и Apple Watch SE, што претставува подостапен паметен часовник, но со истиот дизајн на Series 6 Компанијата најпрвин го објави паметниот часовник од следната генерација – Apple Watch Series 6.

Apple Watch „за сиромашните“ чини 280 долари

Нетпрес - 15.09.2020

Покрај водечкиот модел Apple Watch Series 6 во вторникот на традиционалната септемвриска презентација на американскиот технолошки гигант „Apple“ беше прикажана и неговата поевтина варијанта SE.

Apple претстави нова верзија на Apple Watch и iPad (ВИДЕО)

Локално - 15.09.2020

Apple денеска ја претстави Apple Watch Series 6, производ кој има побрз процесор и нови сензори за следење на здравјето и активностите на луѓето, како и Apple Watch SE, поевтин модел чија почетна цена е 279 долари.

Градбата чини 5 милијарди долари - прошетка низ футуристичкото седиште на Apple

Црнобело - 15.09.2020

Apple е една од најбогатите компании во светот, па не е ни чудно што има седиште за чија изградба биле потрошени дури 5 милијарди долари. Целата зграда наликува на вселенски брод, а е сместена во Калифорнија.

Времето лета, ама побавно за iPhone 12

Телефони.мк - 15.09.2020

Apple денес ќе го одржи големиот есенски промотивен настан но , тој ќе биде многу различни од тоа што досега сме навикнати најмногу поради влијанието на КОВИД-19 пандемијата. Според досегашните информации и мотото на настанот "Времето лета" сосема ...

Денес Apple ги претставува новитетите, но не и новиот iPhone

Порта 3 - 15.09.2020

Apple за денес најавува голем настан наречен „Времето лета“,на кој се очекува да бидат претставени многу нови производи и унапредувања. Меѓу новитетите, кои овој пат ќе бидат претставени на Интернет, нема да има iPhone бидејќи производот доцни.

Новата продавница на „Епл“ во Сингапур е сфера што плови на вода

Факултети - 15.09.2020

Сингапурскиот залив Марина Беј е познат по својата архитектура, а сега доби и нова современа градба која го прави уште поатрактивен. Станува збор за новата продавница на компанијата „Епл“ дизајнирана од „Фостер + партнерс“.