TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Омикрон е присутен во 38 држави во светот

Фактор - 03.12.2021

Омикрон-варијантата на коронавирусот е присутна во 38 држави. Информацијата денеска ја соопшти Марија ван Керхове, експерт од Светската здравствена организација (СЗО). Таа рече дека не е јасно дали тековните вакцини се ефикасни против новиот сој.

Омикрон-варијантата е присутна во 38 земји

Press24

Германски епидемиолог: Омикрон ќе го забрза крајот на пандемијата

Фокус

СЗО повторно се огласи за омикрон сојот: Новите мерки „купуваат време“ во борбата со Ковид-19, се вклучуваат алармите

Точка

Во Словенија задолжителен карантин за сите кои биле во контакт со новиот сој

Точка

Германски епидемиолог: Омикрон ќе го забрза крајот на пандемијата

Либертас

СЗО: Омикрон-варијантата е присутна во 38 земји

Н.Македонија

Скопје1 Скопје1 Н.Македонија Денар Press24 Точка Република Република

СЗО предупреди: Омикрон нема да ги заобиколи ни прележаните

Курир - 03.12.2021

Сериозна закана или без потреба ширење на страв и паника кај населението. Последната анализа направена на терен од Африканскиот национален институт за заразни болести укажува дека од омикрон загрозени ќе бидат и оние со високо ниво на антитела.

СЗО: Омикрон нема да ги заобиколи ни прележаните

Lider

Студија: Сојот омикрон успешно го избегнува имунитетот стекнат со прележување на ковид

360 степени

Сојот омикрон успешно го избегнува имунитетот стекнат од прележан ковид

Слободен Печат

Студија: Сојот омикрон успешно го избегнува имунитетот стекнат со прележување на ковид

Алсат-М

Омикрон успешно го избегнува имунитетот стекнат со прележување

Независен

Првата студија покажа: Омикрон успешно го избегнува имунитетот стекнат по природен пат

Кајгана

Точка MTM 24Инфо Centar еМагазин Pedijatar.mk Zoom Centar