TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пиела вода со мед и лимон година дена, секое утро: Она што и се случило, ги изненадило и докторите!

Курир - 14.02.2018

Последниве години толку се зборува за консумацијата на млака вода со лимон, поради што една жена решила да ја испита ефикасноста на оваа напивка. Еве и што открила… Американката Кристал Дејвис одлучила секое утро на празен стомак да испие чаша топла ...

ДИЕТАТА ,,48 ЧАСА“ ГО ОСВОИ СВЕТОТ: Намалување 4 кг за 2 дена!

NetZabava - 14.02.2018

Диетата “48 часа“ која го покори светот! Кога сте во фаза на детоксификација или прочистување, се што внесувате во организмот треба да помогне за елиминирање на токсините, но и да ве снабди со течности Оваа диета се прави за време на викенд.

Легендарен лекар ни го даде убиецот на рак- врати 45.000 луѓе од смрт со оваа моќна смеса

Курир - 13.02.2018

Докторот Рудолф Брос измисли рецепт за 42-дневна исхрана, диета составена од сокови. Во својата книга „Брусовиот лек за рак“ тој посочи дека со овој метод излечил повеќе од 45.000 луѓе од рак и леукемија.

Со овој природен еликсир ќе ја подобрите вашата крвна слика за само 10 дена

Слободен Печат - 13.02.2018

Слабокрвноста значи намален капацитет на крвта да пренесува кислород, што може да доведе и до анемија, која е сериозно здравствено нарушување. Сепак, постојат природни начини како да ја подобриме крвната слика и тоа само со намирници што се лесно ...

Сок кој крева од мртвите: Со децении е хит во светот, а се прави за две минути!

Актуелно24 - 13.02.2018

Со децении, овој сок им се препорачува на луѓето кои се борат со ракот, бидејќи ја враќа енергијата, го зголемува имунитетот и ја подобрува крвната слика. Се прави многу едноставно, а единствен недостаток му е тоа што не е баш вкусен.

Зошто жените треба да пијат сок од морков

Женски магазин - 13.02.2018

Според нутриционистите, редовно конзумирање на сок од морков го намалува апетитот. Значи, со овој „портокалов еликсир“, секоја исхрана со вообичаени производи ќе изгледа како диета, секако доколку пиете свежо цеден сок од морков.

Напивка од 3 Состојки која проверено го подигнува расположението

Скопје24 - 13.02.2018

Пробајте го овој освежувачки сок и веднаш ќе почувствувате налет на енергија. Забележавме дека во последно време комбинацијата од портокал и ѓумбир е навистина популарна. Покрај ѓумбирот и портокалот, за подигнување на расположението заслужен е и ...

Пиела вода со мед и лимон година дена, секое утро: Она што и се случило, ги изненадило и докторите!

Вечер - 14.02.2018

Последниве години толку се зборува за консумацијата на млака вода со лимон, поради што една жена решила да ја испита ефикасноста на оваа напивка. Еве и што открила... Американката Кристал Дејвис одлучила секое утро на празен стомак да испие чаша ...

Легендарен лекар ни го даде убиецот на рак- врати 45.000 луѓе од смрт со оваа моќна смеса

Вечер - 13.02.2018

Докторот Рудолф Брос измисли рецепт за 42-дневна исхрана, диета составена од сокови. Во својата книга „Брусовиот лек за рак" тој посочи дека со овој метод излечил повеќе од 45.000 луѓе од рак и леукемија.

Пиела вода со мед и лимон година дена, секое утро: Еве што и се случило

Пулс24 - 14.02.2018

Последниве години толку се зборува за консумацијата на млака вода со лимон, поради што една жена решила да ја испита ефикасноста на оваа напивка. Еве и што открила… Американката Кристал Дејвис одлучила секое утро на празен стомак да испие чаша топла ...

Легендарен лекар ни го даде убиецот на рак- врати 45.000 луѓе од смрт со оваа моќна смеса

NetZabava - 13.02.2018

Докторот Рудолф Брос измисли рецепт за 42-дневна исхрана, диета составена од сокови. Во својата книга „Брусовиот лек за рак“ тој посочи дека со овој метод излечил повеќе од 45.000 луѓе од рак и леукемија.

Цела година, секое утро, пиела вода со мед и лимон и ги изненадила докторите!

Екран - 15.02.2018

Последниве години толку многу се зборува за консумацијата на млака вода со лимон,па една жена решила да ја испита ефикасноста на оваа напивка. Еве и што открила… Американката Кристал Дејвис одлучила секое утро на празен стомак да испие чаша топла ...

Легендарен лекар ни го даде убиецот на рак- врати 45.000 луѓе од смрт со оваа моќна смеса

Сител - 14.02.2018

Докторот Рудолф Брос измисли рецепт за 42-дневна исхрана, диета составена од сокови. Во својата книга „Брусовиот лек за рак“ тој посочи дека со овој метод излечил повеќе од 45.000 луѓе од рак и леукемија.

Легендарен лекар ни го даде убиецот на рак – Врати 45.000 луѓе од смрт со оваа моќна смеса

Скопје24 - 14.02.2018

Докторот Рудолф Брос измисли рецепт за 42-дневна исхрана, диета составена од сокови. Во својата книга „Брусовиот лек за рак“ тој посочи дека со овој метод излечил повеќе од 45.000 луѓе од рак и леукемија.