TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Викиликс за „мајскиот договор“ на Груевски и Ахмети

Тера - 22.09.2016

Предизборниот договор помеѓу Груевски и Ахмети во пресрет на предвремените парламентарни избори во 2008, познат како Мајски, објавен на интернет. Викиликс официјално објави документ според кој тогашниот премиер на лидерот на ДУИ му ветил дека ако ...

Викиликс открива како започнала „љубовта“ меѓу Груевски и Ахмети во 2006 година

Либертас - 21.09.2016

На Викиликс е објавена уште една депеша која зборува за почетоците и раѓањето на политичката љубов помеѓу Никола Груевски и Али Ахмети, и нивната прва заедничка средба, со посредство на Амбасадата на САД во Скопје и тогашната амбасадорка Џилиен ...

Курир Рс: Викиликс објави доказ дека Груевски плаќал албански терористи

Репортер - 21.09.2016

Како е објавено во документите на Викиликс, поранешниот премиер на Македонија, Никола Груевски 2007 година постигна договор со лидерот на Демократската унија за интеграција (ДУИ) Али Ахмети, кој е претставник на македонските Албанци.Груевски во 2007 ...

Викиликс: Антонио Милошоски барал амбасадата на САД да влијае за извештајот на ОДИХР за изборите

Либертас - 21.09.2016

Викиликс објави документ од 3-ти Јуни 2008 година според кој Антонио Милошоски (во тој период министер за надворешни работи н.з.) се обратил до Амбасадорката на САД во Македонија, Џилијан Миловановиќ, со барање да влијае да влијае на извештајот на ...

Викиликс открива како започнала „љубовта“ меѓу Груевски и Ахмети во 2006 година

Бриф - 22.09.2016

Викиликс е објавена уште една депеша која зборува за почетоците и раѓањето на политичката љубов помеѓу Никола Груевски и Али Ахмети, и нивната прва заедничка средба, со посредство на Амбасадата на САД во Скопје и тогашната амбасадорка Џилиен ...

Викиликс: Груевски му ветувал на Ахмети социјални пакети за ОНА и закон за двојазичност

Фокус - 20.09.2016

Викиликс објави документи од предизборниот договор меѓу Никола Груевски и Али Ахмети во 2008-ма година познат како „Мајски договор”. Според него, тогашниот премиер на лидерот на ДУИ му ветил дека ако како коалиционен партнер му помогне да остане на ...

Викиликс: Милошоски барал амбасадата на САД да влијае за извештајот на ОДИХР за изборите

+инфо - 21.09.2016

Викиликс објави документ од 3-ти Јуни 2008 година според кој Антонио Милошоски (во тој период министер за надворешни работи н.з.) се обратил до Амбаса Викиликс објави документ од 3-ти Јуни 2008 година според кој Антонио Милошоски (во тој период ...

Љубовта меѓу Груевски и Ахмети – Се започна во 2006 – Викиликс ги има деталите

Репортер - 22.09.2016

На Викиликс е објавена уште една депеша која зборува за почетоците и раѓањето на политичката љубов помеѓу Никола Груевски и Али Ахмети, и нивната прва заедничка средба, со посредство на Амбасадата на САД во Скопје и тогашната амбасадорка Џилиен ...

Викиликс за мајскиот договор: Груевски му ветил на Ахмети социјални пакети за борците на ОНА и двојазичност

Либертас - 20.09.2016

На Викиликс е објавен документ за предизборниот договор меѓу Никола Груевски и Али Ахмети во 2008-ма година познат во јавноста како мајски договор. Според него, тогашниот премиер Груевски на Ахмети му ветил дека, ако, како коалиционен партнер, му ...

Викиликс: Што му ветил Груевски на Ахмети пред изборите во 2008 година

+инфо - 20.09.2016

Во документот се наведува дека тогашниот премиер Груевски ветил дека ќе го стори тоа, но без истото да биде објавено во јавноста Викиликс објави документи од предизборниот договор меѓу Никола Груевски и Али Ахмети во 2008-ма година познат како ...

Викиликс: Милошоски лично барал амбасадата на САД да влијае за извештајот на ОДИХР за изборите

Локално - 21.09.2016

Викиликс објави документ од 3-ти Јуни 2008 година според кој, Антонио Милошоски -во својство на тогашен министер за надворешни работи се обратил до Амбасадорката на САД во Македонија, Џилијан Миловановиќ, со барање да влијае да влијае на извештајот ...

Викиликс открива како странците ги стокмиле Груевски и Ахмети, компањони!

Локално - 22.09.2016

На Викиликс е објавена уште една депеша која зборува за почетоците и раѓањето на политичката љубов помеѓу Никола Груевски и Али Ахмети, и нивната прва заедничка средба, со посредство на Амбасадата на САД во Скопје и тогашната амбасадорка Џилиен ...

Викиликс: Антонио Милошоски барал амбасадата на САД да влијае за извештајот на ОДИХР за изборите

Бриф - 21.09.2016

Викиликс објави документ од 3-ти Јуни 2008 година според кој Антонио Милошоски (во тој период министер за надворешни работи н.з.) се обратил до Амбасадорката на САД во Македонија, Џилијан Миловановиќ, со барање да влијае да влијае на извештајот на ...

Шокирачки откритија на Викиликс – Милошески асистирал во извештајот кај ОДИХР за изборите

Репортер - 21.09.2016

Викиликс објави документ од 3-ти Јуни 2008 година според кој Антонио Милошоски (во тој период министер за надворешни работи н.з.) се обратил до Амбасадорката на САД во Македонија, Џилијан Миловановиќ, со барање да влијае да влијае на извештајот на ...

Притисоците на Груевски и Милошоски објавени на Викиликс

Нова ТВ - 21.09.2016

Викиликс вчера и денес објави два документи кои фрлаат откриваат нови детали од 2007 и 2008 година за време на договорот за коалицијата помеѓу ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ и насилството на изборите во 2008 година.

Викиликс: Милошоски се обидувал да влијае врз извештај на ОДИХР за изборите

Фокус - 21.09.2016

По вчерашните објавени документи за договорот меѓу Груевски и Ахмети, Викиликс денеска објави нов документ за Македонија. Станува збор за притисок кој тогашниот министер за надворешни работи Антонио Милошоски го вршел врз ОДИХР за извештајот за ...

Викиликс: Антонио Милошески асистирал во извештајот кај ОДИХР за изборите

Канал 77 - 21.09.2016

Викиликс објави документ од 3-ти Јуни 2008 година според кој, Антонио Милошоски (во тој период министер за надворешни работи н.з.) се обратил до Амбасадорката на САД во Македонија, Џилијан Миловановиќ, со барање да влијае да влијае на извештајот на ...

ВИКИЛИКС ПОВТОРНО ТРЕСЕ: Што се открива за Милошoски и извештајот на ОДИХР за изборите?

Фактор - 21.09.2016

Вчера на мета беа коалиционите партнери Ахмети и Груевски а денеска на удар на Викиликс се најде Антонио Милошоски. Во денешниот документ Викиликс открива за притисоците на тогашниот министер за надворешни работи Милошоски кој тој го правел врз ...

Викиликс: Милошоски барал од САД да влијае за извештајот на ОДИХР за изборите во 2008 година

А1 On - 21.09.2016

Викиликс објави нов документ од 3-ти Јуни 2008 година во кој стои дека Антонио Милошоски, кој во тој период беше министер за надворешни работи се обратил до Амбасадорката на САД во Македонија, Џилијан Миловановиќ, со барање да влијае да влијае на ...