TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Косовската полиција негира дека нејзините припадници претепале тројца Срби

Курир - 24.09.2021

Косовската полиција денеска негираше дека нејзините припадници претепале тројца Срби во близина на преминот Брњак. Косовската полиција во соопштението наведува дека информацијата е неточна и има за цел „да ја дезинформира јавноста, да ја прикаже ...

Косовската полиција негира дека нејзините припадници претепале тројца Срби

Zoom - 24.09.2021

Косовската полиција денеска негираше дека нејзините припадници претепале тројца Срби во близина на преминот Брњак. Косовската полиција во соопштението наведува дека информацијата е неточна и има за цел „да ја дезинформира јавноста, да ја прикаже ...

Косовската полиција негира дека нејзини припадници претепале тројца Срби

Р.С.Европа - 24.09.2021

Косовската полиција негираше дека нејзини припадници претепале тројца Срби во близина на преминот Брњак. Косовската полиција во соопштението вели дека информациите се неточни и имаат за цел „да ја дезинформираат јавноста, да ја направат ситуацијата ...

Косовската полиција негира дека нејзините припадници претепале тројца Срби

24Инфо - 24.09.2021

Косовската полиција денеска се огласи да го негира вчерашниот инцидент за кој известуваа српските медиуми дека во близината на преминот Брњак биле претепале без причина тројца Срби. Во соопштението, косовската полиција наведува дека информацијата не ...

Косовската полиција негира дека нејзини припадници претепале тројца Срби

Алсат-М - 24.09.2021

Косовската полиција негираше дека нејзини припадници претепале тројца Срби во близина на преминот Брњак. Косовската полиција во соопштението вели дека информациите се неточни и имаат за цел „да ја дезинформираат јавноста, да ја направат ситуацијата ...

Полицијата на Косово демантира дека нејзини припадници претепале тројца Срби

МКД - 23.09.2021

Полицијата на Косово демантираше денес дека нејзини припадници во близина на преминот Брњак претепале тројца Срби. Косовската полиција во соопштението истакнува дека таа информација не е точна и дека има за цел „да ја дезинформира јавноста, да ја ...

Полицијата на Косово демантира дека нејзини припадници претепале тројца Срби

Канал5 - 24.09.2021

Полицијата на Косово демантираше дека нејзини припадници во близина на преминот Брњак претепале тројца Срби. Косовската полиција во соопштението истакнува дека таа информација не е точна и дека има за цел „да ја дезинформира јавноста, да ја ...

Ситуацијата на Косово е потензична отколку во претходните денови, српската војска во готовност (ФОТО+ВИДЕО)

МКД - 23.09.2021

Граѓаните незадоволни од одлуката на Приштина за замена на регистарските таблички и понатаму протестираат на северот на Косово, каје административните премини Јариње и Брњак. Таму сè уште се распоредени специјалните сили на косовската полиција РОСУ.

Косовската полиција негира дека нејзините припадници претепале тројца Срби

Слободен Печат - 23.09.2021

Косовската полиција денеска негираше дека нејзините припадници претепале тројца Срби во близина на преминот Брњак. Косовската полиција во соопштението наведува дека информацијата е неточна и има за цел „да ја дезинформира јавноста, да ја прикаже ...

Претепани тројца Срби на Косово?

Фактор - 23.09.2021

Се појавија информации дека полицијата претепала тројца Срби на Косово. Косовската полиција денеска негираше дека нејзините припадници претепале тројца Срби во близина на преминот Брњак. „По официјалните проверки, таквите информации се покажаа како ...

Војската на Србија ставена во прв степен на подготвеност, министерот за одбрана ги посетува гарнизоните на границата со ...

Во Центар - 23.09.2021

Српскиот министерот за одбрана Небојша Стефановиќ и началникот на Генералштабот на српската армија, генерал Милан Мојсиловиќ, беа во посета на гарнизонот во Рашка, кој е првата линија на делување во случај на немири на Косово.

Косовската полиција негира дека нејзините припадници претепале тројца Срби

Press24 - 23.09.2021

Косовската полиција денеска негираше дека нејзините припадници претепале тројца Срби во близина на преминот Брњак. Косовската полиција во соопштението наведува дека информацијата е неточна и има за цел „да ја дезинформира јавноста, да ја прикаже ...

НОЌЕСКА ИМ НОСЕА ДРВА ЗА ГРЕЕЊЕ: Србите останаа кај премините Јариње и Брњак

Фактор - 23.09.2021

Србите останаа на барикадите на границата со Косово. Тие се распоредени кај премините Јариње и Брњак, каде се и силите на Специјалната единица РОСУ. На административните премини Брњак, Јариње и Мердаре ситуацијата е мирна, но напната.

Ситуацијата на Косово е потензична отколку во претходните денови, српската војска во готовност

Република - 23.09.2021

Граѓаните незадоволни од одлуката на Приштина за замена на регистарските таблички и понатаму протестираат на северот на Косово, каде административните премини Јариње и Брњак. Таму сè уште се распоредени специјалните сили на косовската полиција РОСУ.

Срби останаа на барикадите на границата со Косово

Независен - 23.09.2021

Граѓани на Србија, незадоволни од одлуката на Приштина за замена на регистарските таблички и понатаму протестираат на северот на Косово, кај премините Јариње и Брњак. Таму се распоредени силите на Специјалната единица РОСУ.