TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Вонредна состојба во општина Прешево, горат 50 хектари борова шума

Опсервер - 06.08.2022

– Општина Прешево прогласи вонредна состојба на територијата на селата Рајинци, Црнотинце, Горња и Доња Шошаја поради пожарот што избувна вчера, во попладневните часови, јавува РТВ Врање. Како што се наведува, жителите не се загрозени, но загрозени ...

Пожар во околината на Прешево, горат 50 хектари борова шума

Слободен Печат - 05.08.2022

Општина Прешево прогласи вонредна состојба на територија на селата Рајинци, Црнотинце, Горња и Доња Шошаја поради пожарот што избувна во попладневните часови. Горат 50 хектари борова шума.

Голем пожар во околината на Прешево, вонредна состојба во четири села

360 степени - 05.08.2022

Голем пожар избувна во близина на Прешево, во атарите на селата Црнотинце, Рајинце, Горња и Доња Шушаја. Горат 50 хектари борова шума, а пожарот е видлив и во Куманово. Општина Прешево прогласи вонредна состојба на таа територија.

Голем пожар во близина на Прешево, огнот се приближува кон куќите (ВИДЕО)

Канал5 - 05.08.2022

Голем пожар избувна во околината на Прешево, во непосредна близина на автопатот Е-75, меѓу стариот пат Бујановац - Прешево, гори речиси два часа. Противпожарните екипи со часови се борат со пожарот, а хеликоптер чека да се обиде да го изгаси пожарот ...

Пожар избувна во близина на Прешево: Огнената стихија со часови не стивнува/ВИДЕО

Вечер Прес - 05.08.2022

Пожар од големи размери беснее во околината на српскиот град Прешево веќе цели три часа. Противпожарните екипи се на терен, а се прават и обиди пожарот да се изгасне од воздух. Постои закана огнената стихија да уништи зимзелена шума.

(Видео) Во Прешево вонредна состојба поради пожар, видлив е од Куманово

Точка - 05.08.2022

Во Прешево во соседна Србија денеска е прогласена вонредна состојба на територијата на селата Рајинци, Црнотиште Горња и Доља Шошаја поради пожарот кој избувна во попладневните часови. Според извештаите, населението не е загрозено, но загрозени се ...

Пожар во Прешево видлив и во Куманово, опожарени 50 хектари борова шума

Н.Македонија - 05.08.2022

Пожарот што попладнево избувна во околината на Прешево во соседна Србија е видлив и во Куманово. Според пишувањата на српските медиуми, опожарени се 50 хектари борова шума. Тие јавија дека е прогласена вонредна состојба на таа територија.

(ВИДЕО) Голем пожар во близина на Прешево, населението во страв од ширење на огнот

Press24 - 05.08.2022

Пожарот што попладнево избувна во околината на Прешево во соседна Србија е видлив и во Куманово. Според пишувањата на српските медиуми, опожарени се 50 хектари борова шума. Српските медиуми јавија дека е прогласена вонредна состојба на таа ...

Пожарот во Прешево се гледа и од Куманово

24Инфо - 05.08.2022

Пожарот што попладнево избувна во околината на Прешево во соседна Србија е видлив и во Куманово. Според пишувањата на српските медиуми, опожарени се 50 хектари борова шума. Српските медиуми јавија дека е прогласена вонредна состојба на таа ...

Голем пожар во близина на Прешево, се гледа и од Куманово

Република - 05.08.2022

Пожарот што попладнево избувна во околината на Прешево во соседна Србија е видлив и во Куманово. Според пишувањата на српските медиуми, опожарени се 50 хектари борова шума. Српските медиуми јавија дека е прогласена вонредна состојба на таа ...

Пожар во околината на Прешево, горат 50 хектари борова шума

MakPress - 06.08.2022

Општина Прешево прогласи вонредна состојба на територија на селата Рајинци, Црнотинце, Горња и Доња Шошаја поради пожарот што избувна во попладневните часови. Горат 50 хектари борова шума.

Пожар во околината на Прешево, горат 50 хектари борова шума

Опсервер - 06.08.2022

– Општина Прешево прогласи вонредна состојба на територија на селата Рајинци, Црнотинце, Горња и Доња Шошаја поради пожарот што избувна во попладневните часови. Горат 50 хектари борова шума.

Oпштина Прешево прогласи вонредна состојба, горат 50 хектари борова шума

Нетпрес - 06.08.2022

– Општина Прешево прогласи вонредна состојба на територијата на селата Рајинци, Црнотинце, Горња и Доња Шошаја поради пожарот што избувна вчера, во попладневните часови, јавува РТВ Врање. Како што се наведува, жителите не се загрозени, но загрозени ...

Вонредна состојба во општина Прешево, горат 50 хектари борова шума

А1 On - 06.08.2022

Општина Прешево прогласи вонредна состојба на територијата на селата Рајинци, Црнотинце, Горња и Доња Шошаја поради пожарот што избувна вчера, во попладневните часови. Голем пожар што избувна во околината на Прешево, во непосредна близина на ...

Вонредна состојба во општина Прешево, горат 50 хектари борова шума

24 Вести - 06.08.2022

Општина Прешево прогласи вонредна состојба на територијата на селата Рајинци, Црнотинце, Горња и Доња Шошаја поради пожарот што избувна вчера, во попладневните часови, јавува РТВ Врање. Како што се наведува, жителите не се загрозени, но загрозени се ...

Вонредна состојба во општина Прешево, горат 50 хектари борова шума

Република - 06.08.2022

Општина Прешево прогласи вонредна состојба на територијата на селата Рајинци, Црнотинце, Горња и Доња Шошаја поради пожарот што избувна вчера, во попладневните часови, јавува РТВ Врање. Како што се наведува, жителите не се загрозени, но загрозени се ...

Вонредна состојба во општина Прешево, горат 50 хектари борова шума

Независен - 06.08.2022

Општина Прешево прогласи вонредна состојба на територијата на селата Рајинци, Црнотинце, Горња и Доња Шошаја поради пожарот што избувна вчера, во попладневните часови, јавува РТВ Врање. Како што се наведува, жителите не се загрозени, но загрозени се ...

Вонредна состојба во општина Прешево по вчерашниот пожар

Фокус - 06.08.2022

Општина Прешево прогласи вонредна состојба на територијата на селата Рајинци, Црнотинце, Горња и Доња Шошаја поради пожарот што избувна вчера, во попладневните часови, јавува РТВ Врање. Како што се наведува, жителите не се загрозени, но загрозени се ...

Вонредна состојба во општина Прешево, горат 50 хектари борова шума

Lider - 06.08.2022

Општина Прешево прогласи вонредна состојба на територијата на селата Рајинци, Црнотинце, Горња и Доња Шошаја поради пожарот што избувна вчера, во попладневните часови, јавува РТВ Врање. Како што се наведува, жителите не се загрозени, но загрозени се ...

ВОНРЕДНА СОСТОЈБА ВО ПРЕШЕВО Се чека хеликоптер да го изгасне пожарот

+инфо - 06.08.2022

Општина Прешево прогласи вонредна состојба на територијата на селата Рајинци, Црнотинце, Горња и Доња Шошаја поради пожарот што избувна вчера, во попладневните часови, јавува РТВ Врање. Како што се наведува, жителите не се загрозени, но загрозени се ...

Голем пожар во околината на Прешево, вонредна состојба во четири села

Н.Македонија - 06.08.2022

Општина Прешево прогласи вонредна состојба на територијата на селата Рајинци, Црнотинце, Горња и Доња Шошаја поради пожарот што избувна вчера, во попладневните часови, јавува РТВ Врање, пренесува МИА.

ВОНРЕДНА СОСТОЈБА ВО ПРЕШЕВО Се чека хеликоптер да го изгасне пожарот

Курир - 06.08.2022

Општина Прешево прогласи вонредна состојба на територијата на селата Рајинци, Црнотинце, Горња и Доња Шошаја поради пожарот што избувна вчера, во попладневните часови, јавува РТВ Врање. Како што се наведува, жителите не се загрозени, но загрозени се ...