TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Цел свет му се смее на пијаниот Хрват кој се тепал со бистата на Раде Кончар: Немма ништо против човекот

Сител - 09.11.2018

Анте Љубичиќ (65) е маж кој вчера во 4:20 чсот наутро ја срушил бистата на Раде Кончар во Сплит, кој на крајот му паднал на нога. Со тешки повреди лежи во болница. Како што раскажал, против Кончар нема ништо, само малклку повеќе испил.

Против Кончар немам ништо, вели човекот што ја срушил неговата биста

+инфо - 09.11.2018

Анте Љубичиќ (65) е маж кој вчера во 4:20 часот наутро ја срушил бистата на Раде Кончар во Сплит, која на крајот му паднала на нога. Со тешки повреди лежи во болница. Како што тој раскажал, против Кончар нема ништо, само малку повеќе испил.

Во Сплит урнат споменикот на партизанскиот херој Раде Кончар (ВИДЕО)

МКД - 07.11.2018

Во Сплит синоќа беше урнат споменикот на партизанскиот херој Раде Кончар, јавуваат хрватските медиуми. Инцидентот се случил околу 4:35 часот наутро. Машко лице од лежиштето, заедно со постаментот, го урнало споменикот на партизанскиот херој Раде ...

Срушена бистата на Раде Кончар: Сторителот се повредил откако споменикот му паднал на нога

Фокус - 07.11.2018

Во Спил утрово била срушена бистата на партизанскиот херој Раде Кончар, пренесува index.hr . Инцидентот се случил околу 5 часот утрово, откако машко лице го извадило споменикот на Кончар, но бистата му паднала на нога и го повредила.

Вандал се самоповредил додека уривал споменик

Н.Македонија - 07.11.2018

Откорнат споменикот на Раде Кончар заедно со лежиштето, а сплиќаните шокирани од срамниот настан. Според сплитската полиција, денес наутро околу 4 часот машка особа го откорнала споменикот и лежиштето при што неспретниот вандал се здобил со повреди ...

Урната бистата на Раде Кончар во Сплит

Макфакс - 07.11.2018

Во Сплит, Хрватска, во текот на ноќта беше урнат споменикот на партизанскиот херој Раде Кончар. Инцидентот се случил околу 4:35 наутро. Машко лице го извадил од лежиштето споменикот на партизанскиот херој Раде Кончар во паркот Бачвице, потврди ...

Вандал урнал споменик на Раде Кончар, па завршил во болница

Независен - 07.11.2018

Маж во Сплит, Хрватска, чие име не е објавено, во текот на ноќта го урнал споменикот на партизанскиот херој Раде Кончар. Инцидентот се случил околу 4:35 часот, кога вандал го извадил споменикот од лежиште на херој од НОВ, Раде Кончар, во паркот ...

Раде Кончар му скрши нога на вандалот

AKO - 07.11.2018

Ноќеска, во раните утрински часови, во Сплит, вандал ја урнал бистата на народниот херој, партизанот Раде Кончар. Како што јавуваат далматинските медиуми, а потврдува полицијата, постаментот заедно со бистата му паднале на нозете на лицето што ги ...

Сакал да скрши споменик во Сплит, ама споменикот му скршил нога

+инфо - 07.11.2018

Маж во Сплит ја урнал бистата на народниот херој, партизанот Раде Кончар. Меѓутоа, постаментот заедно со бистата му паднале на нозете. Со тешки повреди, тој бил пренесен во болница, каде било констатирано дека му е скршена десната нога.

Сакал да скрши споменик во Сплит, ама споменикот му скршил нога

Либертас - 07.11.2018

Маж во Сплит ја урнал бистата на народниот херој, партизанот Раде Кончар. Меѓутоа, постаментот заедно со бистата му паднале на нозете. Со тешки повреди, тој бил пренесен во болница, каде било констатирано дека му е скршена десната ...