TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кривична за тројца кичевци поради пустошење шума

Фокус - 13.08.2019

Кривична пријава добија двајца кичевци, поради бесправна сеча на дрва, со што го оштетиле буџетот за над половина милион денари. „Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кичево поднесе кривична пријава против С.Д.(38) од Кичево, З.Р.

Кривична пријава за двајца кичевци за бесправна сеча на дрва

А1 On - 13.08.2019

Со бесправна сеча на дрва 33 годишно лице од кичевско Жубрино и 32 годишно лице од Кичево се стекнале со противправна имотна корист од 539.000 денари. Надворешната канцеларија за криминалистички работи во Кичево им поднесе кривична пријава поради ...

Сечејќи дрва кичевци заработиле половина милион денари, а заработија и кривична

+инфо - 13.08.2019

Со бесправна сеча на дрва З.Р (33) од кичевско Жубрино и Ф.Б (32) од Кичево се стекнале со противправна имотна корист од 539.000 денари. Надворешната канцеларија за криминалистички работи во Кичево им поднесе кривична пријава поради постоење основи ...

Кривична пријава за двајца кичевци за бесправна сеча на дрва

Опсервер - 13.08.2019

Со бесправна сеча на дрва З.Р (33) од кичевско Жубрино и Ф.Б (32) од Кичево се стекнале со противправна имотна корист од 539.000 денари. Надворешната канцеларија за криминалистички работи во Кичево им поднесе кривична пријава поради постоење основи ...

Кривична пријава за двајца кичевци за бесправна сеча на дрва

Нетпрес - 13.08.2019

Со бесправна сеча на дрва З.Р (33) од кичевско Жубрино и Ф.Б (32) од Кичево се стекнале со противправна имотна корист од 539.000 денари. Надворешната канцеларија за криминалистички работи во Кичево им поднесе кривична пријава поради постоење основи ...

Кривична пријава за двајца кичевци за бесправна сеча на дрва

MakPress - 13.08.2019

Со бесправна сеча на дрва З.Р (33) од кичевско Жубрино и Ф.Б (32) од Кичево се стекнале со противправна имотна корист од 539.000 денари. Надворешната канцеларија за криминалистички работи во Кичево им поднесе кривична пријава поради постоење основи ...