TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Уапсен е српскиот силувач против чие интервју се одржаа протести во Белград

МКД - 30.09.2022

Уапсен е Игор Милошевиќ, серискиот силувач од Србија со кого пред неколку дена српскиот таблоид Информер објави интервју. Како што дознаваат српските медиуми, Милошевиќ е уапсен поради загрозување на безбедноста.

Уапсен е силувачот од Србија со кој таблоидот „Информер“ имаше интервју поради загрозување безбедност

А1 On - 30.09.2022

Уапсен е Игор Милошевиќ, сериски силувач од Србија, кој пред неколку дена го интервјуираше Информер. Станува збор за таблоид близок до српскиот претседател Александар Вучиќ. Милошевиќ е уапсен поради загрозување на безбедноста.

ФОТО | Кара Делавињ го поддржа протестот во Србија поради интервјуто со силувачот

Слободен Печат - 30.09.2022

Супермоделот Кара Делевињ , една од најпознатите манекенки во светот, ги поддржа завчерашните протести што се одржаа пред редакцијата на српскиот таблоид „Информер“ , а поради објавување на интервјуто со сериски силувач кој излезе по 15-годишна ...

ПО ИНТЕРВЈУТО СО СЕРИСКИОТ СИЛУВАЧ Кара Делавињ им пружи поддршка на луѓето во Србија кои протестираат против таблоидот

+инфо - 30.09.2022

Повеќе десетици активисти и граѓани се собраа на 28 септември откако таблоидот „Информер“ објави интервју со повеќепати осуден силувач, кој неодамна беше ослободен по отслужувањето на казната.

ВИДЕО | За овој женски говор зборува цел Балкан: Уапсете ме до утре, оти по ова веројатно нема ни да се вработам

Слободен Печат - 29.09.2022

Стотици демонстранти, од кои повеќето девојки и жени, вчера протестираа пред редакцијата на таблоидот „Информер“ во центарот на Белград, барајќи одговорност од сопственикот и од уредникот за објавеното интервју со осуден сериски силувач.

Србија се крена на нозе: Сериски силувач пуштен на слобода – јавноста згрозена од неговото интервју

Црнобело - 29.09.2022

„На таквите како тебе местото им е во затвор“ – му порача Марија Шерифовиќ на серискиот силувач кој неодамна беше пуштен на слобода во Србија, а жителите на Белград веќе со денови се во паника заради него.