TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ерменија ја призна Палестина

Deutsche Welle - 21.06.2024

Ерменија признава држава Палестина, соопшти денеска Министерството за надворешни работи во Ереван. Ерменското Министерство за надворешни работи денеска (21.06) соопшти дека „потврдувајќи ја својата верност кон меѓународното право и принципите на ...

Ерменија ја призна Палестина како држава

Р.С.Европа

Ерменија ја призна Палестина

МКД

И Ерменија ја призна Палестина

Lider

Со изненадувачки потег, Ерменија ја призна државата Палестина

Независен

Ерменија: Палестина е држава

Либертас

Ерменија ја призна Палестина како држава

ТВ21

Слободен Печат Frontline Радио МОФ Скопје1 Макфакс Опсервер Локално Алсат-М

Израел ги засилува бомбардирањата низ Газа

Р.С.Европа - 21.06.2024

Израелските сили го бомбардираа Рафа и другите области низ Појасот Газа и се вклучија во тесна борба со борците од Хамас, палестинска група прогласена за терористичка организација од Соединетите Држави и Европската унија, соопштија израелската ...

Најмалку 14 Палестинци, повеќето деца, загинаа во израелските напади врз Газа

Во Центар

Нов напад на израелската армија, убиен е тинејџер

Фокус

Нетанјаху: Израел „нема да ја напушти Газа“ додека не се вратат сите заложници

Слободен Печат

Канцеларијата за човекови права на ОН нотираше 6 израелски напади врз Газа како можни злосторства против човештвото

Слободен Печат

Бројот на палестинските бегалци надминува 6 милиони

Во Центар

Израел ја напаѓа Газа и ја продлабочува инвазијата врз Рафа

Глас на Америка

Во Центар Оff.net Во Центар Бизнис Вести Deutsche Welle Глас на Америка МКД Макфакс

Нетанјаху објави видео во кое ги критикува САД, Белата куќа е разочарана

МКД - 21.06.2024

Белата куќа изрази „длабоко разочарување“ поради критиките на израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху упатени до Соединетите Американски Држави, во ек на тензиите меѓу двата сојузници поради израелската војна во Газа.

(Видео) Нетанјаху објави снимка во која ги критикува САД; Белата куќа: Длабоко сме разочарани

Макфакс

Бела куќа: Не ја откажавме средбата со израелските претставници по изјавата на Нетанјаху

Канал5

Бела куќа: Не ја откажавме средбата со израелските претставници по изјавата на Нетанјаху

Слободен Печат

Бела куќа: Не ја откажавме средбата со израелските претставници по изјавата на Нетанјаху

MakPress

(Видео) Нетанјаху објави снимка во која ги критикува САД; Белата куќа: Длабоко сме разочарани

Опсервер

(ВИДЕО) Белата куќа е разочарана од Нетанјаху кој објави видео во кое ги критикува САД

А1 On

Бизнис Вести Скопје1 Либертас Денешен 24Инфо Точка Слободен Печат 365