TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Дибала на прашањето за трансфер во Интер вели: Од почит кон овој дрес и фановите на Јувентус не зборувам за други ...

24Фудбал - 24.05.2019

Пауло Дибала го дементираше својот брат и вели дека неговата желба е да остане во Јувентус, но додава дека последниот збор ќе го има клубот и новиот тренер. Изминатиот период често се говореше за заминување на Аргентинецот, наводно Пауло Дибала не ...

Алвеш лут на Јувентус – Бев измамен од луѓето кои ме доведоа во Торино

Екипа - 24.05.2019

Бразилскиот интернационалец Дани Алвеш во интервју за ЕСПН говореше за времето поминато во италијанскиот шампион Јувентус и како се чувствувал измамено од страна на луѓето кои што го довеле во Торино. „Поминав една непријатна година во Јувентус.

Де Лаурентис: Ако Сари стигне во Јувентус, тогаш ќе бидеме уште помотивирани да дојдеме до титулата

Sport 1 - 24.05.2019

Ако Маурицио Сари стане тренер на Јувентус, тогаш Наполитанците тоа ќе го сфатат лично. Како најголема измам, три пати полоша од кога Игуаин прејде во редовите на „старата дама“. Причина за ова е тоа што Сари е роден во Неапол.

Де Лаурентис: Ќе биде уште послатко да освоиме титула со Сари во Јувентус

Дерби - 24.05.2019

Аурелио Де Лаурентис вели дека ќе навива за Челси и Маруцио Сари во финалето на Лига Европа, но би му посебно задоволство ако неговиот Наполи освои титула во Италија пред Јувентус воден токму од Сари.

Де Лаурентис: Ќе биде уште послатко да ја освоиме титулата ако Сари дојде во Јувентус

Спортклуб - 24.05.2019

Доколку Маурицио Сари го преземе Јувентус, Наполитанците тоа би го сфатиле лично. Како чин на најстрашно предавство, трипати полошо од тоа кога Гонзало Игуаин прејде во редовите на „Старата дама“, бидејќи сепак Сари е роден во градот под Везув.

Дибала: Јувентус знае која е мојата желба, брат ми….

Дерби - 24.05.2019

Пауло Дибала имаше потпросечна сезона во Јувентус и дефинитивно беше најголемото разочарување од играчите од кои фановите имаа огроми очекувања, но колку и да звучи сурово, во неговата ситуација најповолно е тоа што Масимилијано Алегри нема да биде ...

Дибала конечно се огласи за својата иднина

СуперСпорт - 24.05.2019

Фудбалерот на Јувентус, Пауло Дибала го демантираше својот брат и ги отфрли шпекулациите дека сака да си замине од Јувентус. Братот на Пауло, Густаво пред една недела тврдеше дека фудбалерот сака да си замине од клубот.

Сари останува во Челси

Sport 1 - 24.05.2019

Лондонски Челси донесе одлука да го задржи италијански тренер Маурицио Сари. Искусниот 60- годишен стратег се поврзуваше со враќање во Италија, а едно време беше и главен фаворит за заменик на Максимилијано Алегри на клупата на Јувентус.

Дани Алвеш удри по Јувентус: Тие ме измамија!

Sport 1 - 24.05.2019

Бразилскиот бек Дани Алвеш во изјава за „ЕСПН“ призна дека не бил среќен во Јувентус. Тој во редовите на ПСЖ стигна токму од Јувентус, а во минатото настапуваше и за Бахиа, Севиља, Барселона.

Кјелини: Би било ужасно Конте да стане тренер на Интер

TopSport - 24.05.2019

Ветеранот на Јувентус, Џорџо Кјелини уште го цени премногу својот поранешен тренер Антонио Конте и би „мразел“ доколку тој биде новиот тренер на Интер. Конте, кој беше тренер на Јувентус од 2014 по заминувањето од селекторската позиција на Италија ...

Дибала се предомисли: Сакам да останам во Јувентус!

Спортски - 24.05.2019

Ѕвездата на Јувентус, Пауло Дибала ја имаше една од најлошите сезони во кариерата, па се погласно се шпекулираше дека ќе направи трансфер ова лето. Аргентинецот остана во сенка на Роналдо, притоа не беше во добри односи со Алегри, па и неговиот брат ...

Мурињо нема да го преземе Јувентус и покрај поддршката од Кристијано Роналдо

Екипа - 24.05.2019

Португалскиот стратег Жозе Мурињо нема да го преземе Јувентус и покрај поддршката која ја доби од Кристијано Роналдо, пренесуваат медиумите на Апенините. Јувентус нема доволно пари за да го доведе Мурињо, кој во декември минатата година доби отказ ...

Алегри откри кој менаџер ќе го наследи во Јувентус!

SportMedia - 24.05.2019

Поранешниот тренер на Јувентус Масимилијано Алегри ја “тргна завесата” околу една од најактуелните теми во Италија во последните неколку недели: Кој ќе го наследи како тренер во Торино. Италијанскиот стручњак денеска во еден локал во северна Италија ...

Алегри си замина, Дибала се премисли: Останувам во Јувентус!

Екипа - 24.05.2019

Пауло Дибала не криеше дека е незадоволен во Јувентус, аргентинскиот ас беше поврзуван со Интер, Баерн Минхен и Манчестер Јунајтед, но ситуацијата се промени откако Масимилијано Алегри обелодени дека ќе си замине на крајот од сезонава.

Ништо од Интер: Ракитиќ се сели на Островот

Спортски - 24.05.2019

Манчестер Јунајтед е силно заинтересиран за плејмејкерот на Барселона Иван Ракитиќ, пренесуваат шпанските медиуми. Хрватот дресот на Барселона го носи од 2014 година кога дојде од редовите на Севиља, меѓутоа испаљето од полуфиналето во Лигата на ...

Дани Алвес: Во Јувентус ме излажаа, а за малку ќе потпишев за Реал

SportMedia - 24.05.2019

Бразилскиот бек Дани Алвес за американската телевизиска куќа „ЕСПН“ зборуваше за својот престој во торинскиот гигант Јувентус и сподели дека имал лошо искуство во тој клуб чуствувајќи се измамен и излажан од луѓето кои го донесоа на „Алијанц ...

Интер се подготвува за долго лето: Ова е листата на желби на Марота

Спортски - 24.05.2019

„Нероаѕурите“ спремиле интересна листа на играчи, а иако многу од нив изгледаат како нереални мети Бепе Марота не навикна на големи зделки. Интер сосема сигурно ќе направи големи промени ова лето, ќе биде тоа прв преоден рок во кој Бепе Марота ќе го ...

Алвес: Јувентус ме излажа, не го добив тоа што ми беше ветено

Дерби - 24.05.2019

Еден од најдобрите десени бекови во светот во последни 10-15 години, Дани Алвес секогаш без влакна и директно говори на сите фудбалски теми, а и за неговите престои, авантури во клубовите што ги имаме во својата кариера.

Aлвес: Во Јувентус бев излажан и затоа си заминав

Спортски - 24.05.2019

На Бразилецот престојот во Торино не му останал во убави сеќавања. 30 годишниот Дани Алвес е фудбалерот со најмногу трофеи. Својата европска кариера Алвес ја започна во кариера, а потоа се пресели во Барселона каде што играше осум години.

СКАНДАЛ: Дани Алвеш бил измамен од „Старата дама“!

Слободен Печат - 24.05.2019

Алвеш (36) е фудбалер со најмногу трофеи, својата европска кариера ја започна во Севиља, а потоа осум години ги бранеше боите на Барселона. Во 2016 година го напушти каталонскиот гигант и се пресели во редовите на Јувентус, но само една година ...

Дибала го демантира својот брат: Сакам да останам во Јуве

TopSport - 24.05.2019

Пауло Дибала ги отфрли коментарите на неговиот брат Густаво за желба за заминување од Јувентус, велејќи дека сака да остане во „старата дама“. Популарниот „Ла хоја“ е поврзуван со трансфер во Атлетико Мадрид или Манчестер јунајтед подолго време, а ...

Aлегри на кратко најавил кој ќе го наследи и предизвикал еуфорија кај навивачите на Јувентус?

Спортски - 24.05.2019

Пеп Гвардиола овие денови многу се поврзува со Јувентус, а сега наводно се дополнително „масло на огнот“ додал Масимилијано Алегри. Италијанската новинска агенција АГИ во четвртокот објави дека тренерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола се договорил ...

Три клуба во трка за потписот на Алегри

Спортски - 24.05.2019

Масимилиано Алегри викендов ќе го запише последниот меч на клупата на Јувентус, против Сампдорија во последното коло од Серија А. „Старата дама“ веќе соопшти дека се разделува со трофејниот тренер една година пред истекот на неговиот договор.

Алегри на отворање на ресторан во Милано го „открил“ новиот тренер на Јувентус!?

СуперСпорт - 24.05.2019

Италијанската новинарска агенција објави во четвртокот дека тренерот на Манчестер сити, Пеп Гвардиола договорил четиригодишна соработка вредна 24 милиони евра годишно за да го преземе италијанскиот шампион.

Пјаниќ: Можев да играм за Франција

SportMedia - 24.05.2019

Миралем Пјаниќ, фудбалерот од средниот ред на Јувентус и еден од најдобрите на неговата позиција во моментов, открива дека додека бил во Лион, челници од француската федерација му понудиле да биде дел од селекцијата на Франција.

Игуаин полудe на тренингот на Челси: Се испокара со тренерите (ВИДЕО)

Sport 1 - 24.05.2019

Нешто многу го налути Гонзало Игуаин на еден тренинг на Челси. Аргентинецот беше забележан како се расправа со стручниот штаб на Маурицио Сари. Голгетерот во нервоза зема една топка и ја рогна најсилно што можеше, а останатите фудбалери се чудеа.

Јувентус ме излажа, ми беа ветени работи што никогаш не ги добив

Спортклуб - 24.05.2019

Десниот бек на ПСЖ, Дани Алвес призна дека е разочаран од односот на раководството на Јувентус кон него бидејќи не биле исполнети нешта кои му биле ветени при преговорите за трансфер од Барселона.

Во Јувентус на големо преговараат, одржани два состаноци – кој е сега фаворит за наследник на Алегри?

Спортски - 24.05.2019

Во последно време многу се пишува за наследникот на Масимилијано Алегри во Јувентус, повеќе тренерски имиња се поврзуваа со клупата на Јувентус. Пеп Гвардиола во последните денови најмногу се споменуваше, а сега се појавува информација дека Фабио ...

Дани Алвес: Сакам да помогнам ПСЖ да ја измени историјата

Либертас - 24.05.2019

Париз, 24 мај 2019 (/) – Одбранбениот фудбалер на ПСЖ, Дани Алвес, рече дека сака да остане во клубот и да даде свој придонес во резултати кои ќе бидат запишани во клупската историја. – ПСЖ знае во која насока сакам да одам.

Јувентус немале доволно пари за да го донесат Мурињо

TopSport - 24.05.2019

Иако ја има поддршката од Кристијано Роналдо, Жозе Мурињо нема да стане тренер на Јувентус, објави „Скај спорт“. Португалскиот тренер, во декември минатата година, доби отказ во Манчестер Јунајтед и оттогаш е без работа.

Јувентус во Премиер лигата го бара наследникот на Алегри, но не во Гвардиола

1tv - 24.05.2019

Актуелниот шампион во Серија А, Јувентус летово ќе има нов стратег. Наследник на Масимилијано Алегри дефинитивно се бара, а за кого ќе се одлучи управата на „Старата дама“ останува да видиме.

Ситуацијата станува појасна, Јувентус најде решение за клупата?!

Спортклуб - 24.05.2019

Што се се случувало околу Пеп Гвардиола веројатно ќе остане тајна, освен дека пред уште четири месеци бил воспоставен контакт, Пеп бил заинтересиран, но дури откако ќе му истече договорот со Сити.

Бесниот Игуаин на тренингот се расправаше со соиграчите и стручниот штаб на Челзи (ВИДЕО)

Спортски - 24.05.2019

Tимот на Челзи во овие момент се припрема за финалето во Лигата на Европа каде што ќе игра против Арсенал. Во медиумите на големо се пишува дека Маурицио Сари дури и да ја освои Лигата на Европа ќе добие отказ во Челзи, а поради тоа не е јасна и ...

Спалети заминува од Интер, Конте пристигнува на Џузепе Меаца

OhridNews - 24.05.2019

Поранешниот селектор на „азурите“ и менаџер на Челси, Антонио Конте е пред договор со Интер и презамање на палката во клубот од Џузепе Меаца. Конте на тренерската позиција ќе го наследи Лусијано Спалети, кој в недела против Емполи за последен пат ќе ...

ВИДЕО: Кој го налути Игуаин? Аргентинецот незадоволен на последниот тренинг

Спортклуб - 24.05.2019

„Сините“ се во фаза на подготовка за финалето во Лига Европа, а на тренинзите е веројатно не така добра атмосфера, барем не по последниот тренинг. Сезоната е завршена и најверојатно статусот на Гонзало Игуаин ќе се реши во Челси, со што тој ќе се ...

Алвеш: Големото его кое го имаат луѓето во Барселона е пречка Нејмар да се врати на Камп Ноу

24Фудбал - 24.05.2019

Голем дел од интервјуто кое го даде за „ЕСПН“, Дани Алвеш го посвети и на Нејмар за кој вели дека не е среќен во моментов во Париз, но сигурно ќе остане и следната сезона во ПСЖ. Нејмар никако да блесне со сиот свој сјај во дресот на ПСЖ, и ...

Милан ќе мора да го продава Донарума: ПСЖ и Манчестер Јунајтед спремаат понуди

Спортски - 23.05.2019

Милан ќе мора да се соочи со нови ограничувања кога станува збор за ФФП доколку и оваа година не обезбеди пласман во Лигата на шампиони. „Росонерите“ во последното коло ќе мораат да победат против СПАЛ, ни и да се надеваат дека Аталанта против ...

Дибала го демантираше својот брат: Јувентус го знае мојот став, сакам да останам

МКД - 24.05.2019

Пауло Дибала ја отфрли изјавата на неговиот брат за заминување од Торино, вели дека сака да остане во Јувентус и лидерите на клубот го знаат неговиот став по ова прашање. Изминатиот период често се говореше за заминување на Аргентинецот, наводно ...

Гвардиола не доаѓа во Јуве, но затоа ќе купува од Јувентус: Кансело на чекор од „Етихад“

Спортски - 23.05.2019

Манчестер Сити и официјално ги негираше денешните шпекулации дека Пеп Гвардиола ова лето ќе седне на кормилото на италијанскиот шампион Јувентус. Денес се појавија информации дека Јувентус и Гвардиола договориле соработка, но набрзо стигна силен ...

Јувентус го понудил Пјаниќ за Маркињос

Макфакс - 23.05.2019

„Газета дело спорт“ тврди дека Јувентус и ПСЖ подготвуваат интересна размена на фудбалери. Според истиот извор, Миралем Пјаниќ би се преселил во ПСЖ, а нов играч на Јувентус би станал Маркињос.

Јувентус го сака Маркињос – можна е трампа со ПСЖ

Спортски - 23.05.2019

Јувентус ова лето спрема реконструкција и подмладување на одбраната, а главна мета на „бјанконерите“ ќе биде дефанзивецот на ПСЖ, Маркињос. „Светците“ поставија цена од 60 милиони евра за Бразилецот, но Јувентус е спремен да предложи трампа.

Дибала го демантира својот брат: Сакам да останам во Јуве

Макфакс - 24.05.2019

Пауло Дибала ги отфрли коментарите на неговиот брат Густаво за желба за заминување од Јувентус, велејќи дека сака да остане во „старата дама“. Популарниот „Ла хоја“ е поврзуван со трансфер во Атлетико Мадрид или Манчестер јунајтед подолго време, а ...

Сари: Среќен сум во Челзи

MakPress - 23.05.2019

Маурицио Сари е среќен во Челзи и не планира да замине од Лондон. Тренерот на „сините“ изјави дека има двогодишен договор со Челзи и дека не контактирал со ниеден друг клуб. Со тоа италијанскиот стратег ги демантираше наводите дека контактирал со ...

Ракитиќ: Не заминувам од Барселона

MakPress - 23.05.2019

Хрватскиот репрезентативец Иван Ракитиќ со јасна и гласна порака – не заминувам од Барселона. Фудбалерот на каталонскиот клуб, пораката им ја испрати на сите медиуми кои во последно време пишуваа дека играчот за врска на Барса заминува во Интер.

Дани Алвес: Има цел да му помогнам на клубот да ја промени својата историја

Sport M - 24.05.2019

Дефанзивецот на ПСЖ, Дани Алвес, истакна дека сака да остане во клубот и да даде свој придонес во клупската историја. – ПСЖ знае во која насока сакам да одам. Јас има цел да му помогнам на клубот да ја промени својата историја.

Јувентус немале доволно пари за да го донесат Мурињо

Макфакс - 24.05.2019

Иако ја има поддршката од Кристијано Роналдо, Жозе Мурињо нема да стане тренер на Јувентус, објави „Скај спорт“. Португалскиот тренер, во декември минатата година, доби отказ во Манчестер Јунајтед и оттогаш е без работа.