TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Реприза на финалето од 2016: Кербер и Вилијамс за титулата на Вимблдон

Телма - 12.07.2018

Анџелик Кербер стигна до своето второ финале на Вимблдон, откако денеска ја совлада Јелена Остапенко во два сета со по 6-3. Летонката која, ја освои титулата на Ронал Гарос во 2017 година, играше во своето прво полуфинале на Вимблдон.

Вилијамс ја елиминира Германката Јулиа Гергес

Сител - 12.07.2018

Убедлива победа во полуфиналето во два сета оствари Американската Серена Вилијамс која има 7 титули на терените на Ингланд Клаб и во сабота ќего игра 10-тото финале против Американката Анжелика Кербер.

Вимблдон: Серена во 10-то финале ќе игра против Кербер

Спортски - 12.07.2018

Германката Анџелик Кербер и Американката Серена Вилијамс ќе се сретнат во овогодинешното финале на Вимблдон. Во првото полуфинале Анџелик Кербер ја победи дванесетата тенисерка во светот, Јелена Остапенко со 2:0 (6:3, 6:3).

ВИДЕО: Десетто финале за Серена Вилијамс на Вимблдон

Спортклуб - 12.07.2018

Американката Серена Вилијамс успеа да се пласира во своето 10.то финале на Вимблдон. Таа попладнево во полуфиналето ја совлада Германката Јулија Гергес со 2-0 во сетови (6:2 и 6:4 во гемови).

Вилијамс против Кербер во финалeто на Вимблдон

Канал5 - 12.07.2018

Американската тенисерка Серена Вилијамс по десети пат во кариерата се пласираше во финалето на Вимблдон, откако со 2:0 (6:2, 6:4) во сетови ја совлада германската тенисерка Јулија Гергес. Вилијамс до победата над Гергес дојде по еден час и десет ...

Серена обезбеди финале на Вимблдон и ќе брка 24. грен слем титула

Дерби - 12.07.2018

Денеска во Лондон се одиграа полуфиналните мечеви во женска конкуренција на Вимблдон по што ги добивме тенисерките кои ќе се борат за пехарот на третиот грен слем турнур во 2018 година, а тоа се Серена Вилијамс и Анжелик Кербер.

Серена Вилијамс без мака до своето 30. гранслем-финале

Екипа - 12.07.2018

Серена Вилијамс ќе го игра своето 30. гранслем финале в сабота против Анжелик Кербер откако Американката денеска славеше во полуфиналната пресметка против Германката Џулија Гергес со 2-0 во сетови.

Серена гази - десеттo финале на Вимблдон!

Sport 1 - 12.07.2018

Серена Вилијамс, седумкратната шампионка на Вимблдон, се пласираше во финалето на Вимблдон, откако во два сета ја победа Јулија Жерже. Вилијамс, која годинава се врати по породувањето, славеше со резултат 6-2 и 6-4.

Серена Вилијамс спречи германско финале, в сабота ќе тргне по својот осми Вимблдон

Gol.mk - 12.07.2018

Во женското финале на Вимблдон ќе играат Германката Кербер и Американската Серена Вилијамс. Ветеранката Вилијамс се врати во едно Грен слем финале по бременоста и раѓањето на нејзината ќерка.

Кербер и Серена во финалето на Вимблдон

СуперСпорт - 12.07.2018

Германската тенисерка Анжелик Кербер е првата финалистка на неофицијалното светско тениско првенство, Вимблдон. Германката со 2:0 по сетови без поголем проблем славеше против Јелена Остапенко.

Кербер ја збриша Остапенко и обезбеди финале на тревата во Вимблдон

Gol.mk - 12.07.2018

Германската тенисерка Анџелика Кербер е првата финалистка на женскиот турнир во Вимблдон. Во едносмерно полуфинале, Кербер експресно ја надигра 21-годишната Јелена Остапенко од Летонија со 2-0 во сетови 6-3, 6-3.

Кербер прва финалистка на Вимблдон

Екипа - 12.07.2018

Германската тенисерка Анжелик Кербер е прва финалистка на гранслем турнирот Вимблдон. Таа во полуфиналниот дуел ја совлада Јелена Остапенко од Летонија со 2-0 во сетови. Во финалето на централниот терен на Ол Ингланд клуб ќе ја очекува подобрата од ...

Брилијантната Серена во финалето во Вимблдон

TopSport - 12.07.2018

Серена Вилијамс, седумкратната победничка на терените на „Олд Ингланд клубот“, се пласираше во финалето, на третиот гренд слем во сезоната, Вилмблдон. Американката, в сабота, ќе го игра своето 30.гренд слем финале, десето во Вимблдон.

Познати се полуфиналните двојки на Вимблдон во женска конкуренција

1tv - 12.07.2018

Американската тенисерка Серена Вилијамс се пласираше во финалето на Вимблдон по десети пат во својата кариера со победата над Германката Јулија Гергес. Вилијамс дојде до триумфот над Гергес со 6:2 6:4, по еден час и 10 минути игра.

Кербер преку Остапенко до ново финале во Вимблдон

TopSport - 12.07.2018

Германката Анџелик Кербер е првата финалистка на гренд слем турнирот што се игра во Вимблдон. Кербер, во првото полу-финале, во два сета ја победи Летонката Елена Остапенко со 6:3, 6:3. Германката, која во минатото беше и на првото место на ВТА ...

Кербер се пласираше во финалето на „Вимблдон“

Стандард - 12.07.2018

Анжелик Кербер ќе игра во финалето на „Вимблдон“ по втор пат во својата кариера. 30-годишната Германка ја совлада Аљона Остапенко, победувајќи ја со 6:3, 6:3 по 1 час и 7 минути игра. Кербер ќе има втора шанса за титулата во Лондон, откако го загуби ...

Кербер е првата финалистка на Вимблдон

Вечер - 12.07.2018

Германската тенисерка Анџелика Кербер е првата финалистка на грен слем турнирот Вимблдон, откако славеше во 1/2 финалето против Летонката Јелена Остапенко со 6:3, 6:3. Ова ќе биде нова шанса за Германката да го освои отвореното првенство во Лондон, ...

Вилијамс: Tука сум за да докажам дека се вратив

А1 On - 11.07.2018

Американската тенисерка Серена Вилијамс се пласира во полуфиналето на Вимблдон. Таа вели дека имала голема желба да докажа дека се враќа на старите патеки. – Се чувствувам одлично. Ова е само мојот четврти турнир по враќањето.

Тука сум да докажам дека сум најдобра

Вечер - 11.07.2018

Поранешниот светски женски тениски рекет број еден Американката Серена Вилијамс се пласираше во полуфиналето на третиот грен слем турнир сезонава – Вимблдон. Таа во четвртфиналето со пресврт ја совлада Италијанката Камила Џорџи со 3:6, 6:3, 6:4.

Вилијамс против Кербер во финалето на Вимблдон

Стандард - 12.07.2018

Американската тенисерка Серена Вилијамс по десети пат во кариерата се пласираше во финалето на Вимблдон, откако со 2:0 (6:2, 6:4) во сетови ја совлада германската тенисерка Јулија Гергес. Вилијамс до победата над Гергес дојде по еден час и десет ...

Брилијантната Серена во финалето во Вимблдон

Макфакс - 12.07.2018

Серена Вилијамс, седумкратната победничка на терените на „Олд Ингланд клубот“, се пласираше во финалето, на третиот гренд слем во сезоната, Вилмблдон. Американката, в сабота, ќе го игра своето 30.гренд слем финале, десето во Вимблдон.

Познати се полуфиналните двојки на Вимблдон во женска конкуренција

Либертас - 12.07.2018

Американската тенисерка Серена Вилијамс се пласираше во финалето на Вимблдон по десети пат во својата кариера со победата над Германката Јулија Гергес. Вилијамс дојде до триумфот над Гергес со 6:2 6:4, по еден час и 10 минути игра.

Кербер се пласираше во финалето на „Вимблдон

Локално - 12.07.2018

Анжелик Кербер ќе игра во финалето на „Вимблдон“ по втор пат во својата кариера. 30-годишната Германка ја совлада Аљона Остапенко, победувајќи ја со 6:3, 6:3 по 1 час и 7 минути игра. Кербер ќе има втора шанса за титулата во Лондон, откако го загуби ...

Вилијамс: Tука сум за да докажам дека се вратив

1tv - 11.07.2018

Американската тенисерка Серена Вилијамс се пласира во полуфиналето на Вимблдон. Таа вели дека имала голема желба да докажа дека се враќа на старите патеки. – Се чувствувам одлично. Ова е само мојот четврти турнир по враќањето.

Вилијамс против Кербер во финалето на Вимблдон

Локално - 12.07.2018

Американската тенисерка Серена Вилијамс по десети пат во кариерата се пласираше во финалето на Вимблдон, откако со 2:0 (6:2, 6:4) во сетови ја совлада германската тенисерка Јулија Гергес. Вилијамс до победата над Гергес дојде по еден час и десет ...

Вилијамс: Tука сум за да докажам дека се вратив

Либертас - 11.07.2018

Американската тенисерка Серена Вилијамс се пласира во полуфиналето на Вимблдон. Таа вели дека имала голема желба да докажа дека се враќа на старите патеки. – Се чувствувам одлично. Ова е само мојот четврти турнир по враќањето.

Вилијамс против Кербер во финалето на Вимблдон

А1 On - 12.07.2018

Американската тенисерка Серена Вилијамс десетипат во кариерата се пласираше во финалето на Вимблдон, откако со 2:0 (6:2, 6:4) во сетови ја совлада германската тенисерка Јулија Гергес. Вилијамс до победата над Гергес дојде по еден час и десет минути ...

Вилијамс: Tука сум за да докажам дека се вратив

ТВ21 - 11.07.2018

Американската тенисерка Серена Вилијамс се пласира во полуфиналето на Вимблдон. Таа вели дека имала голема желба да докажа дека се враќа на старите патеки. – Се чувствувам одлично. Ова е само мојот четврти турнир по враќањето.

Вилијамс против Кербер во финалето на Вимблдон

+инфо - 12.07.2018

Американската тенисерка Серена Вилијамс по десети пат во кариерата се пласираше во финалето на Вимблдон, откако со 2:0 (6:2, 6:4) во сетови ја совлада германската тенисерка Јулија Гергес. Американската тенисерка Серена Вилијамс по десети пат во ...

Вилијамс против Кербер во финалето на Вимблдон

Кајгана - 12.07.2018

Лондон, 12 јули 2018 (МИА) – Американската тенисерка Серена Вилијамс десетипат во кариерата се пласираше во финалето на Вимблдон, откако со 2:0 (6:2, 6:4) во сетови ја совлада германската тенисерка Јулија Гергес.

Вилијамс против Кербер во финалето на Вимблдон

Вечер - 12.07.2018

Американската тенисерка Серена Вилијамс десетипат во кариерата се пласираше во финалето на Вимблдон, откако со 2:0 (6:2, 6:4) во сетови ја совлада германската тенисерка Јулија Гергес. Вилијамс до победата над Гергес дојде по еден час и десет минути ...

Вилијамс против Кербер во финалето на Вимблдон

Либертас - 12.07.2018

Американската тенисерка Серена Вилијамс по десети пат во кариерата се пласираше во финалето на Вимблдон, откако со 2:0 (6:2, 6:4) во сетови ја совлада германската тенисерка Јулија Гергес. Вилијамс до победата над Гергес дојде по еден час и десет ...

Вилијамс против Кербер во финалето на Вимблдон

Независен - 13.07.2018

Англија – Американската тенисерка Серена Вилијамс десетти пат во кариерата се пласираше во финалето на Вимблдон, откако со 2:0 (6:2, 6:4) во сетови ја совлада германската тенисерка Јулија Гергес.