TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Renault се откажува од дизелот во Европа?

24auto - 18.10.2020

Renault полека, но сигурно започнува со повлекувањето на дизелите од Западна Европа, пренесуваат француските медиуми повикувајќи се на извори од компанијата. Се построгите еколошки норми изгласани во Европскиот парламент и најавите за уште построги ...

Dacia Sandero ќе се произведува во Мароко

24auto - 17.10.2020

Поради зголемената продажба, но и новите модели во понудата, Renault Group направи измени во поглед на производствениот план на Dacia. Така, производството на новата, трета генерација на моделот Sandero ќе се спроведува в фабриката на Renault Group ...