TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Арачиновец криел бомба во фиока од плакар

+инфо - 20.10.2019

Скопското обвинителство отвори случај за жител на Арачиново бидејќи на 18 октормври била пронајдена рачна бомба во неговиот дом. Бомбата ја чувал во фиона во плакар кој се наоѓал во шупата. Станува збор за рачна бомба, модел Ф1.

Побаран притвор за лице кое чувало рачна бомба во Арачиново

Независен - 20.10.2019

Обвинителството побара притвор за лице од скопско Арачиново, откако завчера при претрес на неговиот дом во фиока во плакар во шупата била пронајдена рачна бомба. -Основното јавно обвинителство Скопје отвори постапка против едно лице осомничено дека ...

Арачиновец во фиока чувал рачна бомба

Слободен Печат - 20.10.2019

ОЈО за него од судија на претходна постапка побара да му одреди притвор. Основното јавно обвинителство започна истрага против жител на скопското село Арачиново кој е осомничен за кривилно дело неовластено изработување, држење, посредување и тргување ...

Побаран притвор за лице кое чувало рачна бомба во Арачиново

Локално - 20.10.2019

Обвинителството побара притвор за лице од скопско Арачиново, откако завчера при претрес на неговиот дом во фиока во плакар во шупата била пронајдена рачна бомба. -Основното јавно обвинителство Скопје отвори постапка против едно лице осомничено дека ...

Полицијата влезе во дом во Арачиново- во фиока во шупата чувал рачна бомба

Press24 - 20.10.2019

Основното јавно обвинителство Скопје отвори постапка против едно лице осомничено дека сторило кривично дело – Неовластено изработување, држење, посредување и тргување со оружје или распрскувачки материи од член 396 став 2 во врска со став 1 од ...

Побаран притвор за лице кое чувало рачна бомба во Арачиново

Сител - 20.10.2019

Обвинителството побара притвор за лице од скопско Арачиново, откако завчера при претрес на неговиот дом во фиока во плакар во шупата била пронајдена рачна бомба. -Основното јавно обвинителство Скопје отвори постапка против едно лице осомничено дека ...

Побаран притвор за лице кое чувало рачна бомба во Арачиново

А1 On - 20.10.2019

Обвинителството побара притвор за лице од скопско Арачиново, откако завчера при претрес на неговиот дом во фиока во плакар во шупата била пронајдена рачна бомба. -Основното јавно обвинителство Скопје отвори постапка против едно лице осомничено дека ...

Притворен арачиновец кој дома чувал бомба

24Инфо - 20.10.2019

Основното јавно обвинителство Скопје отвори постапка против едно лице осомничено дека сторило кривично дело – Неовластено изработување, држење, посредување и тргување со оружје или распрскувачки материи од член 396 став 2 во врска со став 1 од ...

Притвор за лице кое чувало рачна бомба во Арачиново

Макфакс - 20.10.2019

Основното јавно обвинителство Скопје отвори постапка против едно лице осомничено дека сторило кривично дело – Неовластено изработување, држење, посредување и тргување со оружје или распрскувачки материи од член 396 став 2 во врска со став 1 од ...

Побаран притвор за лице кое чувало рачна бомба во Арачиново

4NEWS - 20.10.2019

Обвинителството побара притвор за лице од скопско Арачиново, откако завчера при претрес на неговиот дом во фиока во плакар во шупата била пронајдена рачна бомба. -Основното јавно обвинителство Скопје отвори постапка против едно лице осомничено дека ...

Арачиновец во фиока чувал рачна бомба

Курир - 20.10.2019

Обвинителството побара притвор за лице од скопско Арачиново, откако завчера при претрес на неговиот дом во фиока во плакар во шупата била пронајдена рачна бомба. -Основното јавно обвинителство Скопје отвори постапка против едно лице осомничено дека ...

Побаран притвор за лице кое чувало рачна бомба во Арачиново

Алсат-М - 20.10.2019

Обвинителството побара притвор за лице од скопско Арачиново, откако завчера при претрес на неговиот дом во фиока во плакар во шупата била пронајдена рачна бомба. -Основното јавно обвинителство Скопје отвори постапка против едно лице осомничено дека ...

Побаран притвор за лице кое чувало рачна бомба во Арачиново

ТВ21 - 20.10.2019

Обвинителството побара притвор за лице од скопско Арачиново, откако завчера при претрес на неговиот дом во фиока во плакар во шупата била пронајдена рачна бомба. -Основното јавно обвинителство Скопје отвори постапка против едно лице осомничено дека ...

Притвор за лице кое чувало рачна бомба во Арачиново

Н.Македонија - 20.10.2019

Основното јавно обвинителство Скопје отвори постапка против едно лице осомничено дека сторило кривично дело – Неовластено изработување, држење, посредување и тргување со оружје или распрскувачки материи од член 396 став 2 во врска со став 1 од ...

Побаран притвор за лице кое чувало рачна бомба во Арачиново

Канал5 - 20.10.2019

Обвинителството побара притвор за лице од скопско Арачиново, откако завчера при претрес на неговиот дом во фиока во плакар во шупата била пронајдена рачна бомба. -Основното јавно обвинителство Скопје отвори постапка против едно лице осомничено дека ...

Пронајдена рачна бомба во шупа на Арачиновец , Обвинителството бара притвор

iPortal - 20.10.2019

Обвинителството побара притвор за лице од скопско Арачиново, откако завчера при претрес на неговиот дом во фиока во плакар во шупата била пронајдена рачна бомба. -Основното јавно обвинителство Скопје отвори постапка против едно лице осомничено дека ...

Притвор за лице кое чувало рачна бомба во Арачиново

Centar - 20.10.2019

Основното јавно обвинителство Скопје отвори постапка против едно лице осомничено дека сторило кривично дело – Неовластено изработување, држење, посредување и тргување со оружје или распрскувачки материи од член 396 став 2 во врска со став 1 од ...

Побаран притвор за лице кое чувало рачна бомба во Арачиново

Скопје1 - 20.10.2019

Основното јавно обвинителство Скопје отвори постапка против едно лице осомничено дека сторило кривично дело – Неовластено изработување, држење, посредување и тргување со оружје или распрскувачки материи од член 396 став 2 во врска со став 1 од ...