TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Трамп :Ким ми прати многу убаво писмо

Канал5 - 12.07.2018

Американскиот претседател на Твитер го објави писмото што го добил од лидерот на Северна Кореја , Ким Џонг Ун. Во писмото Ким напишал дека сака да вродат со плод нивните напори за подобрување на односите меѓу двете земји.

Трамп гледа напредок во преговорите со Северна Кореја

А1 On - 12.07.2018

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска соопшти дека добил писмо од севернокорејскиот водач Ким Џонг-ун, за кое рече дека е многу добра порака и дека двете земји постигнуваат значителен напредок.

Трамп очекува Иран да одговори на загриженоста на САД за безбедноста

Р.С.Европа - 12.07.2018

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави денеска дека очекува повик од иранските власти во иднина со понуда за ублажување на загриженоста на Вашингтон за безбедноста. Тој говорејќи на прес конференција за време на НАТО самитот во Брисел порача ...

Помпео побара сојузниците на САД да го прекинат финансирањето на Иран

1tv - 12.07.2018

Државниот секретар на САД, Мајк Помпео денеска ги повика американските сојузници да помогнат Иран да биде ставен под економски притисок и го обвини Техеран дека продолжува да продава оружје на Блискиот Исток и покрај резолуциите на Обединети нации.

Трамп гледа напредок во преговорите со Северна Кореја

Курир - 12.07.2018

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска соопшти дека добил писмо од севернокорејскиот водач Ким Џонг-ун, за кое рече дека е многу добра порака и дека двете земји постигнуваат значителен напредок.

Помпео побара сојузниците на САД да го прекинат финансирањето на Иран

Н.Македонија - 12.07.2018

Државниот секретар на САД, Мајк Помпео денеска ги повика американските сојузници да помогнат Иран да биде ставен под економски притисок и го обвини Техеран дека продолжува да продава оружје на Блискиот Исток и покрај резолуциите на Обединети нации.

Помпео: По 4-ти ноември, купувањето нафта од Иран ќе биде нарушување на санкциите

Стандард - 10.07.2018

По 4-ти ноември, купувањето на иранска нафта ќе се смета за прекршување на економските санкции што САД ги вовеле против Техеран. Тоа го соопшти американскиот државен секретар Мајк Помпео, кој пристигна во Обединетите Арапски Емирати, пренесе TAСC.

Помпео: Иран ги користи своите амбасади за планирање терористички напади во Европа

Курир - 11.07.2018

Американскиот државен секретар Мајк Помпео го обвини Иран дека ги користи своите амбасади за планирање терористички напади во Европа. – Само во текот на изминатата недела во Европа се уапсени Иранци кои подготвувале терористичка завера во Париз.

Трамп гледа напредок во преговорите со Северна Кореја

Нова ТВ - 12.07.2018

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска соопшти дека добил писмо од севернокорејскиот водач Ким Џонг-ун, за кое рече дека е многу добра порака и дека двете земји постигнуваат значителен напредок.

Помпео побара сојузниците на САД да го прекинат финансирањето на Иран

Либертас - 12.07.2018

Државниот секретар на САД, Мајк Помпео денеска ги повика американските сојузници да помогнат Иран да биде ставен под економски притисок и го обвини Техеран дека продолжува да продава оружје на Блискиот Исток и покрај резолуциите на Обединети нации.

Помпео:Иран ги користи своите амбасади за планирање терористички напади во Европа

+инфо - 11.07.2018

Американскиот државен секретар Мајк Помпео го обвини Иран дека ги користи своите амбасади за планирање терористички напади во Европа. Американскиот државен секретар Мајк Помпео го обвини Иран дека ги користи своите амбасади за планирање терористички ...

Трамп: Еден ден Иран ќе ме повика за да се договориме

Курир - 12.07.2018

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека еден ден ќе попуштат тензиите во односите помеѓу САД и Иран и оти очекува повик од Техеран. Тој додаде дека сега Техеран се однесува кон Вашингтон со многу повеќе почитување откако САД се повлекоа ...

Помпео: Иран ги користи своите амбасади за планирање терористички напади во Европа

А1 On - 11.07.2018

Американскиот државен секретар Мајк Помпео го обвини Иран дека ги користи своите амбасади за планирање терористички напади во Европа. – Само во текот на изминатата недела во Европа се уапсени Иранци кои подготвувале терористичка завера во Париз.

Трамп: Еден ден Иран ќе ме повика за да се договориме

1tv - 12.07.2018

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека еден ден ќе попуштат тензиите во односите помеѓу САД и Иран и оти очекува повик од Техеран. Тој додаде дека сега Техеран се однесува кон Вашингтон со многу повеќе почитување откако САД се повлекоа ...

Помпео: Иран ги користи своите амбасади за планирање терористички напади во Европа

Слободен Печат - 11.07.2018

Само во текот на изминатата недела во Европа се уапсени Иранци кои подготвувале терористичка завера во Париз. Американскиот државен секретар Мајк Помпео го обвини Иран дека ги користи своите амбасади за планирање терористички напади во Европа.

Трамп: Еден ден Иран ќе ме повика за да се договориме

А1 On - 12.07.2018

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека еден ден ќе попуштат тензиите во односите помеѓу САД и Иран и оти очекува повик од Техеран. Тој додаде дека сега Техеран се однесува кон Вашингтон со многу повеќе почитување откако САД се повлекоа ...

Помпео побара сојузниците на САД да го прекинат финансирањето на Иран

А1 On - 12.07.2018

Државниот секретар на САД, Мајк Помпео денеска ги повика американските сојузници да помогнат Иран да биде ставен под економски притисок и го обвини Техеран дека продолжува да продава оружје на Блискиот Исток и покрај резолуциите на Обединети нации.

Мајк Помпео: Иран ги користи своите амбасади за планирање терористички напади во Европа

Вечер - 11.07.2018

Американскиот државен секретар Мајк Помпео го обвини Иран дека ги користи своите амбасади за планирање терористички напади во Европа. – Само во текот на изминатата недела во Европа се уапсени Иранци кои подготвувале терористички заговор во Париз.

Трамп: Еден ден и со Иран ќе се договориме

Н.Македонија - 12.07.2018

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека еден ден ќе попуштат тензиите во односите помеѓу САД и Иран и оти очекува повик од Техеран. Тој додаде дека сега Техеран се однесува кон Вашингтон со многу повеќе почитување откако САД се повлекоа ...

Помпео побара сојузниците на САД да го прекинат финансирањето на Иран

CivilMedia - 12.07.2018

Државниот секретар на САД, Мајк Помпео денеска ги повика американските сојузници да помогнат Иран да биде ставен под економски притисок и го обвини Техеран дека продолжува да продава оружје на Блискиот Исток и покрај резолуциите на Обединети нации.

Трамп: Еден ден Иран ќе ме повика за да се договориме

Либертас - 12.07.2018

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека еден ден ќе попуштат тензиите во односите помеѓу САД и Иран и оти очекува повик од Техеран. Тој додаде дека сега Техеран се однесува кон Вашингтон со многу повеќе почитување откако САД се повлекоа ...