TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кинезите се како пуштени од синџир, експерти предупредуваат на трет бран од заразата

Факултети - 08.04.2020

И покрај тоа што епидемијата на коронавирусот во Кина попушта, предупредувањата на медицинските експерти сѐ уште се во сила. Тие сметаат дека крајот на кризата сѐ уште не се гледа, а Кина, иако значително помалку, и понатаму има и заразени и ...

(Фото/Видео) Ги преплавија парковите, иако се заканува трет бран епидемија

Независен - 07.04.2020

Голем број луѓе ги наполнија излетничките места во големите градови во Кина во текот на викендот, покрај предупредувањата на стручњаците дека постои ризик од пандемијата која не е при крај.

На Кина ѝ се заканува трет бран на коронавирусот, властите издале предупредување! Поради овие сцени епидемијата сè уште ...

Точка - 07.04.2020

Без оглед на тоа што епидемијата коронавирус во Кина се намали, предупредувањата на медицинските експерти сè уште се на сила, но очигледно дека на Кинезте им здодеа изолацијата. Тие сметаат дека крајот на кризата сè уште не се гледа, а Кина, иако ...

Кинезите едвај дочекаа-Туристичките локации преполни, а епидемиолозите предупредуваат: „Пандемијата не е ниту блиску до ...

Press24 - 07.04.2020

Голем број на луѓе ги окупираа туристичките места ширум Кина за време на празничниот викенд и покрај предупредувањатана здравствените експерти дека пандемијата со коронавирусот не е завршена.

Од изолација во природа: Туристичките локации во Кина преполни со луѓе

Кајгана - 06.04.2020

По укинувањето на забраната за движење луѓето во Кина се собраа на популарните туристички локации, во текот на празничниот викенд и покрај предупредувањата на здравствените власти дека пандемијата на коронавирусот не е завршена.

На Кинезите им пукна филмот од карантинот, ги преполнија туристичките места, власта загрижена

+инфо - 06.04.2020

Популарните туристички локации и поголемите градови во Кина за викендот биле преполни со луѓе и покрај предупредувањата на здравствените работници поради пандемијата на коронавирусот, која не е завршена.

КИНЕЗИТЕ ЕДВАЈ ДОЧЕКАА: Туристичките агенции преполни- еве што порачаа емидемиолозите!

Магазин - 06.04.2020

Голем број луѓе во Кина ги окупираа популарните туристички места и поголемите градови низ Кина за време на празничниот викенд и покрај предупредувањата од здравствените експерти, бидејќи пандемијата на коронавирус не е завршена.

Кинезите одвај дочекале: Туристичките локации преполни, а еве што им порачале епидемиолозите

Точка - 06.04.2020

Голем број на луѓе во Кина ги окупирале познатите туристички локации и поголеми градови ширум Кина во текот на празничниот викенд, и покрај предупредувањата од експертите дека пандемијата на коронавирусот не е завршена.

Кинезите ги преплавија турстичките места после карантинот: Што им порачаа епидемиолозите? (видео)

Локално - 06.04.2020

Популарните туристички локации и поголемите градови во Кина за викендот биле преполни со луѓе и покрај предупредувањата на здравствените работници поради пандемијата на коронавирусот, која не е завршена.

Кинезите одвај дочекале: Туристичките локации преполни, а еве што им порачале епидемиолозите

Скопје24 - 06.04.2020

Голем број на луѓе во Кина ги окупирале познатите туристички локации и поголеми градови ширум Кина во текот на празничниот викенд, и покрај предупредувањата од експертите дека не е се завршено.