TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Хамес има „тајна клаузула“ во договорот: Еден клуб може да го добие бесплатно!

Дерби - 23.09.2021

Хамес Родригез стави крај на неколкумесечниот кошмар во Ливерпул по доаѓањето на Рафаел Бенитез, бидејќи актуелниот менаџер на Евертон експресно му порача на Колумбиецот дека не смета на него, без оглед на тоа што минатата година беше доведен како ...

Хамес има необична клаузула во договорот поради ПСЖ

Sport 1 - 24.09.2021

Колумбискиот фудбалер Хамес Родригез стана нов член на Ал Рајан од Катар, откако претходно го напушти Евертон по само една сезона мината во премиерлигашот. Хамес потпиша тригодишен договор со Ал Рајан, но има интересна клаузула според која би можел ...

Мундо Депортиво: Џејмс во Катар има клаузула која му овозможува бесплатно да се приклучи на еден клуб

Дриблинг - 23.09.2021

Џејмс Родригез ова лето го изненади фудбалскиот свет со одлуката да замине во Катар како слободен играч од Премиер лигата. Поранешната ѕвезда на Реал и најдобар стрелец на СП 2014 го раскина договорот со Евертон и потпиша за Ал Рајан, чиј тренер е ...

Хамес ставил интересна клаузула во договорот

Спортски - 23.09.2021

Хамес Родригез го напушти Евертон и кариерата ќе ја продолжи во катарскиот Ал Рајан. Весникот „АС“ пренесува дека Хамес вклучил интересна клаузула во договорот која му дозволува еднострано да го раскине договорот со Ал Рајан доколку пристигне понуда ...

Хамес во договорот со Ал-Рајан има посебна клаузула наречена “Меси“!

SportMedia - 23.09.2021

И дефинитивно Хамес Родригез ќе игра за тимот на Ал – Рајан од Катар. Тој си замина од Евертон и ја прифати пребогатата понуда од катарскиот клуб. Катарците се задоволни, Колумбиецот е задоволен.

Родригез потпиша за катарски Ал-Рајан

Вечер Прес - 23.09.2021

Колумбискиот фудбалски репрезентативец Хамес Родригез (30) ги напушти редовите на премиерлигашот Евертон и кариерата ќе ја продолжи во катарскиот клуб Ал-Рајан. Времетраењето на договорот и висината на обесштетувањето не се соопштени.

Хамес Родригез потпиша за Ал-Рајан!

Спортски - 22.09.2021

Eвертон на крајот успеа да се ослободи од Хамес Родригез. Во текот на летото Родригез се поврзуваше со повеќе европски клубови, но Колумбиецот ги одбиваше понудите. Сега ја прифати понудата на Ал-Рајан од Катар.

Готово: Хамес Родригез се сели во Катар

Спортски - 22.09.2021

Хамес Родригез кариерата ќе ја продолжи во Катар во дресот на Ал Рајан, потврди експертот за трансфери, Фабрицио Романо. Со заминувањето на Карло Анчелоти и доаѓањето на Рафа Бенитез Колумбиерот падна во втор план во Евертон.