TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Борисов и Зхариева нема да се сретнат со Иванов

Алсат-М - 14.06.2018

Иако беа на агендата, средбите меѓу претседателот на Македонија Ѓорге Иванов со бугарскиот премиер Борисов и со шефицата на бугарската дипломатија, Екатерина Захариева, нема да се одржат. Средбите се откажани од бугарската страна со следново ...

Борисов и Захариева ги откажаа средбите со Иванов во Софија

Нова ТВ - 14.06.2018

Средбите на претседателот Ѓорге Иванов со бугарскиот премиер Бојко Борисов и со министерката за надворешни работи Екатерина Захариева во Софија се откажани, соопшти бугарското МНР за агенцијата БГНЕС.

Иванов во Софија, Борисов ја откажа средбата

Р.С.Европа - 14.06.2018

Македонскиот претседател Ѓорге Иванов, кој од денеска престојува во дводневна посета на Бугарија, нема да се сретне со бугарскиот премиер Бојко Борисов и со министерката за надворешни работи Екатерина Захариева.

Борисов и Захариева нема да се сретнат со Иванов, Бугарија не сака да се меша во внатрешните работи на Македонија

МКД - 14.06.2018

Состаноците со претседателот Иванов нема да се одржат. Не сакаме да се мешаме во внатрешните работи на нашата соседна држава. Ова за БГНЕС го изјавија претставници на бугарското Министерство за надворешни работи.

Борисов и Захариева нема да се сретнат со Иванов

Тера - 14.06.2018

Состаноците со претседателот Иванов нема да се одржат. Не сакаме да се мешаме во внатрешните работи на нашата соседна држава. Ова за БГНЕС го изјавија претставници на бугарското Министерство за надворешни работи по најавата за средби на премиерот и ...

Борисов ја откажал средбата со Иванов поради арогантното поведение

24 Вести - 14.06.2018

Премиерот на Бугарија, Бојко Борисов, ја откажал средбата со македонскиот претседател, Ѓорге Иванов, јавуваат бугарски медиуми. Бугарскиот портал „24 часа“ информира дека Борисов побарал министерката за надворешни работи, Екатерина Захариева, да не ...

Борисов ја откажа средбата со македонскиот претседател Иванов

Макфакс - 14.06.2018

Бугарскиот премиер Бојко Борисов ја откажал средбата со македонскиот претседател Ѓорге Иванов, која е планирана за утре, објави бугарски „24 часа“. Иванов, кој веќе се наоѓа во Бугарија, според бугарските медиуми, треба да го прими неговиот колега ...

Борисов и Захариева ги откажаа средбите со Иванов: Не сакаме да се мешаме во внатрешните работи на нашиот сосед

Сител - 14.06.2018

- Средбите на бугарскиот премиер Бојко Борисов и бугарската министерката за надворешни работи Екатерина Захариева со македонскиот претседател Ѓорге Иванов, кој е во официјална посета на Софија, се откажани, соопшти прес-службата на Владата на ...

Борисов и Захариева ги откажаа средбите со Иванов

Мета - 14.06.2018

Бугарскиот премиер Бојко Борисов одбил да се сретне со македонскиот претседател Ѓорге Иванов во закажаниот термин утре претпладне, а средбата ја откажала и бугарската вицепремиерка и министерка за надворешни работи Екатерина Захариева, со ...

Бугарски медиуми: Борисов ја откажал средбата со Иванов поради неговата ароганција

Фокус - 14.06.2018

Бугарските медиуми информираат дека премиерот на Бугарија, Бојко Борисов, ја откажал средбата со претседателот на Македонија, Ѓорге Иванов, кој е во дводневна официјална посета на Софија со сопругата Маја Иванов, каде беше предвидено да се сретне со ...

Сиктер од Борисов за Ѓорге Иванов

+инфо - 14.06.2018

Бугарскиот премиер Бојко Борисов и министерката за надворешни работи Екатерина Захариева ја откажа средбата со претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, која беше закажана за утре, објави бугарски „24 часа“ .

Борисов и Захариева одбиле да се сретнат со Иванов

Стандард - 14.06.2018

Премиерот на Бугарија, Бојко Борисов одбил да се сретне со македонскиот претседател Ѓорге Иванов, средба која беше планирана за утре наутро. Ова го потврдија за бугарската агенција „Фокус“ од владината прес-служба.

Борисов ќе му „затвори врата“ на Иванов

Фактор - 14.06.2018

Премиерот Бојко Борисов одбива да се состане со македонскиот претседател Ѓорге Иванов, чија средба е закажана за утре наутро пишува бугарскиот "24 часа" од сигурни извори. Шефот на државата Македонија е веќе во Бугарија наскоро ќе биде примен од ...

Премиерот Бојко Борисов ја откажа средбата со македонскиот претседател Ѓорге Иванов

AKO - 14.06.2018

Бугарскиот премиер, Бојко Борисов, ја откажал средбата со македонскиот претседател, Ѓорге Иванов, заради неговото арогантно однесување, пишува бугарскиот весник 24 часа . Според овој медиум, Бојко Борисов бил исклучително лут заради скандалозниот ...

„Цел“ бугарски државен врв ќе го убедува Иванов

Фактор - 14.06.2018

Претседателот на Македонија, Ѓорѓе Иванов, од денеска ќе биде во дводневна официјална посета на Бугарија и практично „цел“ бугарски државен врв ќе го убедува да не прави опструкции во реализирањето на договорот помеѓу Македонија и Грција.

Иванов во официјална посета на Бугарија

Курир - 14.06.2018

Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, придружуван од сопругата Маја Иванова, од денеска престојува во дводневна официјална посета на Република Бугарија. -Денеска, 14 јуни 2018 година, претседателот Иванов во Софија со највисоки ...

Не сакаат да се мешаат во внатрешните работи на Македонија: Откажани средбите на Иванов со Борисов и Захариева

Таратур - 14.06.2018

Состаноците кои претседателот Ѓорге Иванов требаше да ги одржи со бугарскиот премиер Бојко Борисов и министерката за надворешни работи, Екатерина Захариева се откажани. Не сакаме да се мешаме во внатрешните работи на нашата соседна држава, изјавија ...

Борисов нема да се сретне со Иванов, се однесувал арогантно

Точка - 14.06.2018

Бугарскиот премиер Бојко Борисов ја откажал средбата со македонскиот претседател Ѓорге Иванов, која е планирана за утре, објави бугарски „24 часа“. Иванов, кој веќе се наоѓа во Бугарија, според бугарските медиуми, треба да го прими неговиот колега ...

По Борисов, и бугарската министерка за надворешни работи ја откажа средбата со Иванов

Фокус - 14.06.2018

Средбите на бугарскиот премиер Бојко Борисов и бугарската министерката за надворешни работи Екатерина Захариева со македонскиот претседател Ѓорге Иванов, кој е во официјална посета на Софија, се откажани, соопшти прес-службата на Владата на Бугарија.

Бугарски медиуми: Борисов ја откажал средбата со Иванов поради неговата ароганција

Слободен Печат - 14.06.2018

Бугарските медиуми информираат дека премиерот на Бугарија, Бојко Борисов, ја откажал средбата со претседателот на Македонија, Ѓорге Иванов, кој е во дводневна официјална посета на Софија со сопругата Маја Иванов, каде беше предвидено да се сретне со ...

Премиерот Бојко Борисов ја откажа средбата со македонскиот претседател Ѓорге Иванов

Вечер - 14.06.2018

Според овој медиум, Бојко Борисов бил исклучително лут заради скандалозниот однос на Иванов, кој ја напушти средбата со премиерот Заев и министерот за надворешни Димитров и се обрати со говор во кој не остави простор за дискусија со него за ...

Претседателот Иванов во дводневна посета на Бугарија

Макфакс - 14.06.2018

Претседателот Ѓорге Иванов, придружуван од сопругата Маја Иванова од денеска престојува во дводневна официјална посета на Република Бугарија. Тој во Софија со највисоки државни почести ќе биде примен од претседателот на Бугарија, Румен Радев.

Борисов и Захариева ги откажаа средбите со Иванов

Локално - 14.06.2018

Средбите на бугарскиот премиер Бојко Борисов и бугарската министерката за надворешни работи Екатерина Захариева со македонскиот претседател Ѓорге Иванов, кој е во официјална посета на Софија, се откажани, соопшти прес-службата на Владата на Бугарија.

Борисов му ја откажал средбата на Иванов поради ароганција

Независен - 14.06.2018

Бугарските медиуми информираат дека премиерот на Бугарија, Бојко Борисов, ја откажал средбата со претседателот на Македонија, Ѓорге Иванов, кој е во дводневна официјална посета на Софија со сопругата Маја Иванова, каде беше предвидено да се сретне ...

Борисов ја откажа средбата со Иванов поради неговата ароганција

1tv - 14.06.2018

Бугарскиот премиер, Бојко Борисов, ја откажал средбата со македонскиот претседател, Ѓорге Иванов, заради неговото арогантно однесување, пишува бугарскиот весник 24 часа . Според овој медиум, Бојко Борисов бил исклучително лут заради скандалозниот ...

Од денеска Иванов во Бугарија, средби со Радев, Борисов, Захариева...

МКД - 14.06.2018

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов од денеска престојува во дводневна официјална посета на Република Бугарија. Денеска претседателот Иванов во Софија со највисоки државни почести ќе биде примен од претседателот на Република Бугарија ...

Борисов: Ја откажавме средбата со Иванов, за да не се мешаме во внатрешните работи на нашиот сосед

А1 On - 14.06.2018

Средбите на бугарскиот премиер Бојко Борисов и бугарската министерката за надворешни работи Екатерина Захариева со македонскиот претседател Ѓорге Иванов, кој е во официјална посета на Софија, се откажани, соопшти прес-службата на Владата на Бугарија.

Бојко Борисов ја откажал средбата со Ѓорге Иванов

А1 On - 14.06.2018

Бугарскиот премиер, Бојко Борисов, ја откажал средбата со македонскиот претседател, поради како што наведува бугарскиот весник „24 часа“ , „арогантното однесување на Ѓорге Иванов“. Бојко Борисов бил исклучително лут, наведува медиумот, поради ...

Претседателот Иванов во дводневна официјална посета на Бугарија

24 Вести - 14.06.2018

Македонскиот претседател Ѓорге Иванов од денеска ќе престојува во дводневна официјална посета на Република Бугарија, на покана на бугарскиот колега Румен Радев. Претседателот Иванов, како што соопшти неговиот кабинет, во Софија со највисоки државни ...

Борисов и Захариева ги откажаа средбите со Иванов

Н.Македонија - 14.06.2018

Средбите на бугарскиот премиер Бојко Борисов и бугарската министерката за надворешни работи Екатерина Захариева со македонскиот претседател Ѓорге Иванов, кој е во официјална посета на Софија, се откажани, соопшти прес-службата на Владата на Бугарија.

Иванов денеска и утре во посета на Бугарија, средби со Радев, Борисов и Захариева

Мета - 14.06.2018

Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, придружуван од сопругата Маја Иванова, од денеска престојува во дводневна официјална посета на Република Бугарија, информираат од претседателскиот кабинет.

Борисов и Захариева ги откажаа средбите со Иванов

Кајгана - 14.06.2018

Скопје, 14 јуни 2018 (МИА) - Средбите на бугарскиот премиер Бојко Борисов и бугарската министерката за надворешни работи Екатерина Захариева со македонскиот претседател Ѓорге Иванов, кој е во официјална посета на Софија, се откажани, соопшти ...

Иванов и Маја во дводневна посета на Бугарија

Фокус - 14.06.2018

Македонскиот претседател Ѓорге Иванов од денеска ќе престојува во дводневна официјална посета на Република Бугарија, на покана на бугарскиот колега Румен Радев. Претседателот Иванов, како што соопшти неговиот кабинет, во Софија со највисоки државни ...

Борисов и Захариева ги откажаа средбите со Иванов

Канал5 - 14.06.2018

Средбите на бугарскиот премиер Бојко Борисов и министерката за надворешни работи Екатерина Захариева со македонскиот претседател Ѓорге Иванов, кој е во официјална посета на Софија, се откажани, соопшти прес-службата на Владата на Бугарија.

Иванов во дводневна официјална посета на Бугарија

Press24 - 14.06.2018

Македонскиот претседател Ѓорге Иванов од денеска ќе престојува во дводневна официјална посета на Република Бугарија, на покана на бугарскиот колега Румен Радев. Претседателот Иванов, како што соопшти неговиот кабинет, во Софија со највисоки државни ...

Борисов и Захариева ја откажаа средбата со Иванов: Не се мешаме во внатрешните работи на соседот

Press24 - 14.06.2018

Средбите на бугарскиот премиер Бојко Борисов и бугарската министерката за надворешни работи Екатерина Захариева со македонскиот претседател Ѓорге Иванов, кој е во официјална посета на Софија, се откажани, соопшти прес-службата на Владата на Бугарија.

Претседателот Иванов во дводневна официјална посета на Бугарија

А1 On - 14.06.2018

Македонскиот претседател Ѓорге Иванов од денеска ќе престојува во дводневна официјална посета на Република Бугарија, на покана на бугарскиот колега Румен Радев. Претседателот Иванов, како што соопшти неговиот кабинет, во Софија со највисоки државни ...

Борисов ја откажа средбата со Иванов

Независен - 14.06.2018

Средбите на бугарскиот премиер Бојко Борисов и бугарската министерката за надворешни работи Екатерина Захариева со македонскиот претседател Ѓорге Иванов, кој е во официјална посета на Софија, се откажани, соопшти прес-службата на Владата на Бугарија.

Иванов во дводневна официјална посета на Бугарија

Сител - 14.06.2018

Македонскиот претседател Ѓорге Иванов од денеска ќе престојува во дводневна официјална посета на Република Бугарија, на покана на бугарскиот колега Румен Радев. Претседателот Иванов, како што соопшти неговиот кабинет, во Софија со највисоки државни ...

Борисов и Захариева ги откажаа средбите со Иванов

24Инфо - 14.06.2018

Средбите на бугарскиот премиер Бојко Борисов и бугарската министерката за надворешни работи Екатерина Захариева со македонскиот претседател Ѓорге Иванов, кој е во официјална посета на Софија, се откажани, соопшти прес-службата на Владата на Бугарија.

Иванови во посета на Бугарија

+инфо - 14.06.2018

Претседателот Иванов, за време на официјалната посета на Република Бугарија, ќе го посети Културно-информативниот центар на Република Македонија во Софија. Претседателот на Република Македонија, д-р Ѓорге Иванов, придружуван од сопругата г-ѓа Маја ...

Борисов и Захариева ги откажаа средбите со Иванов

Либертас - 14.06.2018

Средбите на бугарскиот премиер Бојко Борисов и бугарската министерката за надворешни работи Екатерина Захариева со македонскиот претседател Ѓорге Иванов, кој е во официјална посета на Софија, се откажани, соопшти прес-службата на Владата на Бугарија.

Претседателот Иванов во дводневна посета на Бугарија

Точка - 14.06.2018

Претседателот Ѓорге Иванов, придружуван од сопругата Маја Иванова од денеска престојува во дводневна официјална посета на Република Бугарија. Тој во Софија со највисоки државни почести ќе биде примен од претседателот на Бугарија, Румен Радев.

Претседателот Иванов во дводневна официјална посета на Бугарија

Канал5 - 14.06.2018

Македонскиот претседател Ѓорге Иванов од денеска ќе престојува во дводневна официјална посета на Република Бугарија, на покана на бугарскиот колега Румен Радев. Претседателот Иванов, како што соопшти неговиот кабинет, во Софија со највисоки државни ...

Иванов во дводневна официјална посета на Бугарија

Стандард - 14.06.2018

Македонскиот претседател Ѓорге Иванов од денеска ќе престојува во дводневна официјална посета на Република Бугарија, на покана на бугарскиот колега Румен Радев. Претседателот Иванов, како што соопшти неговиот кабинет, во Софија со највисоки државни ...

Претседателот Иванов во дводневна официјална посета на Бугарија

1tv - 14.06.2018

Македонскиот претседател Ѓорге Иванов од денеска ќе престојува во дводневна официјална посета на Република Бугарија, на покана на бугарскиот колега Румен Радев. Претседателот Иванов, како што соопшти неговиот кабинет, во Софија со највисоки државни ...

Претседателот Иванов во дводневна официјална посета на Бугарија

Телма - 14.06.2018

Македонскиот претседател Ѓорге Иванов од денеска ќе престојува во дводневна официјална посета на Република Бугарија, на покана на бугарскиот колега Румен Радев. Претседателот Иванов, како што соопшти неговиот кабинет, во Софија со највисоки државни ...

Претседателот Иванов во официјална посета на Бугарија

CivilMedia - 14.06.2018

Македонскиот претседател Ѓорге Иванов од денеска ќе престојува во дводневна официјална посета на Република Бугарија, на покана на бугарскиот колега Румен Радев. Претседателот Иванов, како што соопшти неговиот кабинет, во Софија со највисоки државни ...

Денес и утре Иванов во Бугарија

Република - 14.06.2018

Македонскиот претседател Ѓорге Иванов од денеска ќе престојува во дводневна официјална посета на Република Бугарија, на покана на бугарскиот колега Румен Радев. Претседателот Иванов, како што соопшти неговиот кабинет, во Софија со највисоки државни ...