TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пендаровски бара решавање на името далеку од очите на јавноста

Нетпрес - 07.03.2014

Претседателскиот кандидат од редовите на опозицијата, Стево Пендаровски, во интервју дадено на 23 декември, 2013 година, за интернет порталот „Прес24“ , предлага спорот за името да се решава зад ...

Избори 2014: Ќе се бира шеф на држава или ќе се гласа за партија?

Фактор - 07.03.2014

Ѓорѓе Иванов во два дена ја прошета речиси цела југозападна Македонија (без Струмица), каде според информациите се сретнал и разговарал со жителите на најмалку 10-тина населени места.

Два вида избор на кандидат за претседател

Дневник - 06.03.2014

Во Република Македонија почнаа да течат изборните рокови за претстојните шести претседателски избори, кои треба да се одржат на 13 април. Владејачката партија ВМРО-ДПМНЕ, на транспарентен и ...

Дневен печат - Иванов vs Пендаровски

Р.С.Европа - 06.03.2014

Претстојните претседателски избори и соочувањето меѓу кандидатите на ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ, Ѓорге Иванов и Стево Пендаровски, се главни теми во дневниот печат.

Учителот горд на ученикот

Курир - 06.03.2014

Бранко Црвенковски сигурно е горд на својот ученик Стево Пендаровски, кој очигледно добро ја совладал школата на идолот. Под директен налог на својот ментор, Пендаровски во вторникот беше избран за ...

Стево Пендаровски добива аплауз на отворена сцена и комплименти од сите страни

+инфо - 06.03.2014

Пристоен човек, компетентен професионалец, одмерен, со државнички манири, подготвен да комуницира со сите граѓани, човек што ветува дека ќе ја оживее функцијата претседател на државата и ќе ја врши ...

Се што Героски прогнозираше, се утна

Курир - 06.03.2014

Во денешниот број на весникот „Слободен печат“ каде Бранко Героски е главен и одговорен уредник, во тектстот под наслов „Пендаровски човек за пресврт“, повторно се појавуваат анализи и претпоставки ...

СДСМ: Провладините медиуми сакаат да го оцрнат изборот на Пендаровски

+инфо - 06.03.2014

Провладините медиуми по налог на власта се обидуваат на најнизок начин, пласирајќи лаги и невистини, да го оцрнат изборот на Стево Пендаровски за претседателски кандидат, реагира СДСМ на текстот ...

Рекоа за Стево Пендаровски

Локално - 06.03.2014

Пристоен човек, компетентен професионалец, одмерен, со државнички манири, подготвен да комуницира со сите граѓани, човек што ветува дека ќе ја оживее функцијата претседател на државата и ќе ја врши ...

СДСМ: Зад кандидатурата на Пендаровски стојат потписите на сите пратеници на СДСМ и коалиционите партнери

А1 On - 06.03.2014

„Провладините медиуми по налог на власта се обидуваат на најнизок начин, пласирајќи лаги и невистини, да го оцрнат изборот на Стево Пендаровски за претседателски кандидат.

СДСМ ги демантираше објавите на „Денешен.мк“ и „Прес 24′

Бриф - 06.03.2014

- Провладините медиуми по налог на власта се обидуваат на најнизок начин, пласирајќи лаги и невистини, да го оцрнат изборот на Стево Пендаровски за претседателски кандидат.

СДСМ негира дека Црвенковски му ја спасил кандидатурата на Пендаровски

Press24 - 06.03.2014

СДСМ со писмена реакција до сите медиуми ги негира пишувањата на Денешен.мк кои беа преземени и од Пресс24 а во кои се тврдеше дека СДСМ бил пред голем раскол околу кандидатурата на Стево ...

СДСМ:Провладините медиуми по налог на власта на најнизок начин пласираат лаги и невистини

Локално - 06.03.2014

Провладините медиуми по налог на власта се обидуваат на најнизок начин, пласирајќи лаги и невистини, да го оцрнат изборот на Стево Пендаровски за претседателски кандидат.

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ е партијата која воведе меници за контрола на нејзините пратеници

Либертас - 06.03.2014

Провладините медиуми по налог на власта се обидуваат на најнизок начин, пласирајќи лаги и невистини, да го оцрнат изборот на Стево Пендаровски за претседателски кандидат, реагира СДСМ, а како пример ...

ПЦЕР за Пендаровски: Токму таков претседател и треба на РМ

Нова ТВ - 06.03.2014

Членството и раководството на Партијата за целосна еманципација на Ромите (ПЦЕР), како и симпатизери го поддржуват Стево Пендаровски за претседател на Република Македонија.

Стево Пендаровски утре со видео чат на Фејсбук

Либертас - 06.03.2014

Кандидатот за претседател од СДСМ, Стево Пендаровски, продолжува со промоцијата на социјалните мрежи. Тој за утре во 14 часот најавува видео чат на официјалната Фејсбук фан страница .

Стево Пендаровски со голема поддршка на Фејсбук

Бриф - 06.03.2014

Официјалната фан страница на кандидатот на СДСМ и коалиционите партнери за Претседател на Република Македонија, Стево Пендаровски, за помалку од еден ден доби 13.000 поддржувачи на социјалната мрежа ...

ПЦЕР го поддржува Пендаровски

+инфо - 06.03.2014

Членството и раководството на Партијата за целосна еманципација на Ромите (ПЦЕР), како и симпатизери го поддржуват Стево Пендаровски за претседател на Република Македонија.

Ќе ја обединат нацијата, секој на свој начин

Н.Македонија - 06.03.2014

Ѓорге Иванов и Стево Пендаровски во своите говори при нивната промоција на партиските конвенции и верификување на претседателските кандидатури ги изнесоа своите погледи во водењето на надворешната ...

Пендаровски фатен во фалсификат, СДСМ купува лажна поддршка

Курир - 06.03.2014

На социјалната мрежа Фејсбук се појавија коментари за тоа како преку школски пример, СДСМ вештачки ја билда страната на Стево Пендаровски. Веднаш откако Пендаровски беше избран за претседателски ...

И ПЦЕР го поддржа Пендаровски

Локално - 06.03.2014

Членството и раководството на Партијата за целосна еманципација на Ромите (ПЦЕР), го поддржа Стево Пендаровски за претседател на Република Македонија.

Пендаровски и СДСМ купуваат лажна поддршка

Република - 07.03.2014

На социјалната мрежа Фејсбук се појавија коментари за тоа како преку школски пример, СДСМ вештачки ја билда страната на Стево Пендаровски, објави „Курир“ .

Пендаровски фатен во фалсификат, СДСМ купува лажна поддршка

Нетпрес - 06.03.2014

На социјалната мрежа Фејсбук се појавија коментари за тоа како преку школски пример, СДСМ вештачки ја билда страната на Стево Пендаровски, пишува информативниот портал „Курир“.

ГАЛЕРИЈА Пендаровски ја бодреше Македонија

+инфо - 05.03.2014

Кандидатот за претседател на СДСМ, Стево Пендаровски вечерва во арената „Филип Втори“ ја бодреше македонската репрезентација на пријателскиот натпревар против Летонија.

Пендаровски ја бодреше Македонија против Летонија

А1 On - 05.03.2014

Кандидатот за претседател на СДСМ, Стево Пендаровски вечерва на националната арена „Филип Втори“ ја бодреше македонската репрезентација на пријателскиот натпревар против Летонија.

(ФОТО) Пендаровски ја почна кампањата

Либертас - 05.03.2014

Кандидатот на опозицијата за претседател на државата Стево Пендаровски денеска беше забележан со семејството во еден од рестораните на скопскиот плоштад.

(ВИДЕО) Шекеринска: Да застанеме сите зад Стево Пендаровски

А1 On - 05.03.2014

Ние сите сме длабоко благодарни што Стево Пендаровски се нафати да влезе во претседателската битка. Сите го цениме Стево, не само како добар кандидат, туку како доказ дека ќе биде одличен претседател.

Утрешен „Слободен печат“: Стево Пендаровски човек за пресврт!

+инфо - 05.03.2014

Во утрешниот број на „Слободен печат“ читајте: - СДСМ на конгрес официјално го одбра својот кандидат за претседател на Македонија - Стево Пендаровски човек за пресврт! - Собранието конечно единствено ...

ВИДЕО и ФОТО: Пендаровски ја виде победата против Летонија

Локално - 05.03.2014

Македонската фудбалска репрезентација со победа ја стартуваше 2014. година, откако во пријателски натпревар во Скопје ја совлада Летонија со 2-1. На трибините беше забележан и претседателскиот ...

ВИДЕО и ФОТО: Пендаровски таличен за фудбалската репрезентација, победа против Летонија

Бриф - 05.03.2014

Македонската фудбалска репрезентација со победа ја стартуваше 2014. година, откако во пријателски натпревар во Скопје ја совлада Летонија со 2-1. На трибините беше забележан и претседателскиот ...

ФОТО Кампањата на Стево Пендаровски на Фејсбук

+инфо - 05.03.2014

Претседателскиот кандидат на СДСМ, Стево Пендаровски, од синоќа се промовира на модерен и забележлив начин, на социјалната мрежа Фејсбук. Корисниците кои денеска се обидоа да се исклучат од својот ...

Величковски и ЛП во заедничка битка со Стево Пендаровски

+инфо - 05.03.2014

Говорот на Пендаровски на партискиот конгрес на СДСМ го слушаа повеќе лидери на опозицијата. Либералната партија на Ивон Величковски вчера одлучила на овие претседателски избори да застане зад ...

Слободен печат: Стево Пендаровски човек за пресврт

Либертас - 05.03.2014

Во утрешниот број на „Слободен печат“ читајте: - СДСМ на конгрес официјално го одбра својот кандидат за претседател на Македонија – Стево Пендаровски човек за пресврт! - Собранието конечно единствено ...

Комплетирана листата со претседателски кандидати

Алсат-М - 05.03.2014

Со официјализирањето на кандидатот на СДСМ за претседател на државата на вчерашниот партиски конгрес, беше финализирана листа со претенденти на изборите на 13 април.

Еуфорична поддршка за „другарот Пендаровски“

Дневник - 06.03.2014

Емоции што покажаа желба за победа на претседателските избори, еуфорична атмосфера, темносини костуми со сини вратоврски, ниту збор за предвремени парламентарни избори и видливо групирање на старите ...

ВИДЕО Шекеринска: Пендаровски ќе биде одличен претседател

+инфо - 05.03.2014

Ние сите сме длабоко благодарни што Стево Пендаровски се нафати да влезе во претседателската битка. Сите го цениме Стево, не само како добар кандидат, туку како доказ дека ќе биде одличен претседател.

ЛП застана зад Стево Пендаровски

Локално - 05.03.2014

Либералната партија на Ивон Величковски вчера одлучила на овие претседателски избори да застане зад Пендаровски. - Станува збор за говор кој ги одрази реалностите, јасно и концизно го опиша ...

(ФОТО) Кампањата на Стево Пендаровски започна преку Фејсбук

Бриф - 05.03.2014

Претседателскиот кандидат на СДСМ, Стево Пендаровски, од синоќа се промовира на модерен и забележлив начин, на социјалната мрежа Фејсбук. Корисниците кои денеска повторно се вклучиле на својот ...

И либералите застанаа зад Пендаровски

Либертас - 05.03.2014

Говорот на Пендаровски на партискиот конгрес на СДСМ го слушаа повеќе лидери на опозицијата. Либералната партија на Ивон Величковски вчера одлучила на овие претседателски избори да застане зад ...

Иванов по градови и села, Пендаровски во елитен ресторан

Република - 05.03.2014

Иванов „народно“, Педаровски во ресторан Два целосно различни концепти на главните кандидати за претседател на државата покажаа на почетокот на кампањата актуелниот претседател Ѓорге Иванов и ...

ФОТО: Иванов меѓу народот, Пендаровски во елитен ресторан ја почна кампањата

Курир - 05.03.2014

Додека актуелниот претседател и кандидат за втор мандат Ѓорге Иванов, кампањата ја започна меѓу народот, со средби со граѓани низ повеќе села, кандидатот на СДСМ, Стево Пендаровски, кампањата ја ...

За влакно избегнат голем раскол во СДСМ

Press24 - 05.03.2014

Кандидатурата на Стево Пендаровски како претседателски кандидат на СДСМ висела на конец два дена пред вчерашниот конгрес на партијата, пишува Денешен.мк , повикувајќи се на партиски извори.

Стевчо Јакимовски: Конгресот на СДСМ наликуваше на последниот Конгрес на СКЈ

Press24 - 05.03.2014

Press24:Се чини дека од вчера почна жестоката кампања. СДСМ ве обвини дека сте го приватизирале општинскиот весник, користејќи го за партиски цели, а вие не им останавте должен.

Пендаровски им се додворува на Бугарите

Нетпрес - 05.03.2014

Претседателскиот кандидат на СДСМ, Стево Пендаровски, почна со додворувањето, a овој пат тие „симпатии“ се насочени кон Бугарите. Пендаровски за првиот број на весникот на Бугарите од Македонија, ...

И да не знаел и да не ја кажувал вистината, Пендаровски е во тешка ситуација

Република - 05.03.2014

Кандидатот на СДСМ за претседател на државата во кампањата влегува со нерасчистената дамка поврзана со неговото негирање дека воопшто е контактиран за претседателските избори.

„Државникот со човечки особини“ ја совладал школата на “државникот“

Курир - 05.03.2014

Уште пред официјалниот стар на кампањата, претседателскиот кандидат од СДСМ два пати е фатен како не ја говори вистината, со неговото негирање дека воопшто е контактиран за претседателските избори.

И да не знаел и да не ја кажувал вистината, Пендаровски е во тешка ситуација

Денешен - 05.03.2014

Стево Пендаровски, кандидатот на СДСМ за претседател на државата во кампањата влегува со нерасчистена дамка поврзана со неговото негирање дека воопшто е контактиран за претседателските избори, пишува ...