TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Северна Кореја ги предупреди САД да реагираат до крајот на годината

Глас на Америка - 03.12.2019

Комплетно зависи од САД каков божиќен подарок ќе одберат, изјави севернокорејскиот министер за надворешни работи ВАШИНГТОН — Северна Кореја денес повторно предупреди дека до крајот на годината САД мора да понудат отстапки во нуклеарните преговори.

Ким џонг-ун отвори нов град и го нарече симбол на модерната цивилизација

Сакам да кажам - 03.12.2019

Северна Кореја организираше голема прослава по повод отворањето на нов град, кој важи за клучен градежен проект на Ким Џонг-Ун. Тој е сместен во близина на светата планина Паекту, од каде што наводно потекнува семејството на Ким, а државните медиуми ...

Северна Кореја им се заканува на САД: Од нив зависи кој божиќен подарок ќе го одберат

МКД - 03.12.2019

Северна Кореја во прикриено предупредување објави дека „целосно зависи од САД кој божиќен подарок ќе го одберат". Ри Тае Сонг, заменик министер за надворешни работи на Северна Кореја, рече дека крајот на годината го означува и крајот на периодот што ...

(ФОТО) Ким Џонг Ун отвори нов град во Северна Кореа

Алсат-М - 03.12.2019

Со голема прослава и огномет Северна Кореа го одбележа крајот на градежниот проект на лидерот Ким Џонг Ун – нов град во близина на светата планина Пекту, од каде, според локалните медиуми, потекнува неговото семејство.

Видео-Фото: Ким свечено го отвори новиот град

Канал5 - 03.12.2019

Со голема прослава, која вклучувала и огномет, пресекување на лента и овации, Северна Кореја го одбележа завршувањето на новиот град. Се работи за градежнички проект на лидерот Ким Џонг Ун.

Пјонгјанг: Од САД зависи каков божикен подарок ќе добијат

+инфо - 03.12.2019

Јужнокорејските медиуми оваа изјава ја оценија како прикриена закана дека Пјонгјанг би можел да го укине мораториумот на нуклеарни проби и тестирања на проектили со долг дострел. Пјонгјанг оцени дека САД се обидуваат да ги пролонгираат преговорите ...

Ким Џонг Ун свечено отвори нов град (ВИДЕО)

МКД - 03.12.2019

Севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун го отвори новиот град Самџијон, монументално градилиште на границата на Северна Кореја. Градот е сместен во близина на планината Паекту, која според легендата се смета за колепка на корејската нација.

ВИДЕО: Ким свечено отвори нов град - вложи многу пари, а откриено е што се има во него

Press24 - 03.12.2019

Севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун отвори нов град Самџијон, монументално градилиште на границата на Северна Кореја, јавуваат денеска државните медиуми. Градот е сместен недалеку од планината Паекта која според легендата се смета за колевка на ...

Голема прослава во Северна Кореја, Ким отвори нов град

Макфакс - 03.12.2019

Со голема прослава, во која беше вклучен огномет, Северна Кореја го означи завршувањето на градежниот проект на лидерот Ким Џонг-ун – нов град во близина на светата планина Паекту од каде што, според севернокорејските медиуми, потекнува неговото ...

Северна Кореја: Ким Џонг Ун отвори НОВ ГРАД на планината Паекту

Слободен Печат - 03.12.2019

Градот се наоѓа недалеку од планината Паекту, кој според легендата се смета за лулка на корејската нација. Лидерот на Северна Кореја Ким Џонг Ун отвори нов град Самџијон, монументална градба на границата со Северна Кореја, јавуваат денеска државните ...

Ким Јонг-ун пушти во употреба нов град

Expres - 03.12.2019

Севернoкорејскиот лидер Ким Јонг-ун „пушти во употреба“ нов град, монументално градилиште во близина на границата со Кина. Новиот град Самџион, се наоѓа недалеку од планината Паекту, која според легендата, се смета за лулка на корејската нација и, ...

Северна Кореја: Ким отвори нoв град во близина на планината Паекту

Опсервер - 03.12.2019

Лидерот на Северна Кореја Ким Џонг Ун отвори нов град Самџијон, монументална градба на границата со Северна Кореја, јавуваат денеска државните медиуми. Градот се наоѓа недалеку од планината Паекту, кој според легендата се смета за лулка на ...

Северна Кореја: Ким отвори нoв град во близина на планината Паекту

24Инфо - 03.12.2019

Лидерот на Северна Кореја Ким Џонг Ун отвори нов град Самџијон, монументална градба на границата со Северна Кореја, јавуваат денеска државните медиуми. Градот се наоѓа недалеку од планината Паекту, кој според легендата се смета за лулка на ...

Северна Кореја: Ким отвори нов град во близина на планината Паекту

Сител - 03.12.2019

Лидерот на Северна Кореја Ким Џонг Ун отвори нов град Самџијон, монументална градба на границата со Северна Кореја, јавуваат денеска државните медиуми. Градот се наоѓа недалеку од планината Паекту, кој според легендата се смета за лулка на ...

Северна Кореја: Ким отвори нив град во близина на планината Паекту

А1 On - 03.12.2019

Лидерот на Северна Кореја Ким Џонг Ун отвори нов град Самџијон, монументална градба на границата со Северна Кореја, јавуваат денеска државните медиуми. Градот се наоѓа недалеку од планината Паекту, кој според легендата се смета за лулка на ...

С. Кореја: Ким отвори нoв град кај планината Паекту, таму бил роден неговиот татко

ММС - 03.12.2019

Лидерот на Северна Кореја Ким Џонг Ун, лидерот на Северна Кореја, отворил нов град со името Самџијон, јавуваат севернокорејските медиуми. Градот се наоѓал недалеку од планината Паекту, која, според легендите, се смета за лулка на корејската нација.

Северна Кореја: Ким отвори нив град во близина на планината Паекту

MakPress - 03.12.2019

Лидерот на Северна Кореја Ким Џонг Ун отвори нов град Самџијон, монументална градба на границата со Северна Кореја, јавуваат денеска државните медиуми. Градот се наоѓа недалеку од планината Паекту, кој според легендата се смета за лулка на ...

Голема прослава во Северна Кореја, Ким отвори нов град

Centar - 03.12.2019

Со голема прослава, во која беше вклучен огномет, Северна Кореја го означи завршувањето на градежниот проект на лидерот Ким Џонг-ун, нов град во близина на светата планина Паекту, од каде што, според севернокорејските медиуми, потекнува неговото ...

Голема прослава во Северна Кореја, Ким отвори нов град

Точка - 03.12.2019

Со голема прослава, во која беше вклучен огномет, Северна Кореја го означи завршувањето на градежниот проект на лидерот Ким Џонг-ун, нов град во близина на светата планина Паекту, од каде што, според севернокорејските медиуми, потекнува неговото ...

Ким Џонг Ун свечено отвори нов град

Тера - 03.12.2019

Лидерот на Северна Кореја Ким Џонг Ун отвори нов град Самџијон, монументална градба на границата со Северна Кореја, јавуваат денеска државните медиуми. Градот се наоѓа недалеку од планината Паекту, кој според легендата се смета за лулка на ...

Ким Џонг Ун свечено отвори нов град (видео)

Вечер Прес - 03.12.2019

Лидерот на Северна Кореја Ким Џонг Ун отвори нов град Самџијон, монументална градба на границата со Северна Кореја, јавуваат денеска државните медиуми. Градот се наоѓа недалеку од планината Паекту, кој според легендата се смета за лулка на ...

Трамп: Ким сака да лансира ракети

24Инфо - 03.12.2019

– Американскиот претседател Доналд Трамп денеска изјави дека и натаму има доверба во севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун и изрази надеж дека тој ќе ја заврши денуклеаризацијата. Трамп, исто така, оцени дека Ким сака да лансира ракети.

Трамп: Ким сака да лансира ракети

А1 On - 03.12.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска изјави дека и натаму има доверба во севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун и изрази надеж дека тој ќе ја заврши денуклеаризацијата. Трамп, исто така, оцени дека Ким сака да лансира ракети.

Трамп и натаму верува дека „рокетменот“ од Северна Кореја ќе ја заврши денуклеаризацијата

Слободен Печат - 03.12.2019

Ким сака да лансира ракети. Зар не? Затоа и го викам рокетмен - изјави Трамп пред новинарите во Лондон, пред почетокот на НАТО Самитот. Американскиот претседател Доналд Трамп денеска изјави дека и натаму има доверба во севернокорејскиот лидер Ким ...

Трамп: Ким сака да лансира ракети

Опсервер - 03.12.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска изјави дека и натаму има доверба во севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун и изрази надеж дека тој ќе ја заврши денуклеаризацијата. Трамп, исто така, оцени дека Ким сака да лансира ракети.

Пјонгјанг: Од САД зависи каков божикен подарок ќе добијат

Вечер Прес - 03.12.2019

Пјонгјанг оцени дека САД се обидуваат да ги пролонгираат преговорите за нуклеарната програма на Северна Кореја поради претседателските избори следната година. Заменикот министер за надворешни работи на Северна Кореја Ри Те Сонг истакна дека се ближи ...

Трамп: Ким сака да лансира ракети

MakPress - 03.12.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска изјави дека и натаму има доверба во севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун и изрази надеж дека тој ќе ја заврши денуклеаризацијата. Трамп, исто така, оцени дека Ким сака да лансира ракети.

(ФОТО+ВИДЕО) Северна Кореја доби нов град, еве како изгледа

Фактор - 03.12.2019

Нов град „никна“ во Северна Кореја и тој е наречен симбол на модерната цивилизација. Земјата организираше голема прослава по повод отворањето на овој град, кој се смета за клучен градежен проект на владетелот Ким Џонг-Ун.

Трамп: Ким сака да лансира ракети

Нетпрес - 03.12.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска изјави дека и натаму има доверба во севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун и изрази надеж дека тој ќе ја заврши денуклеаризацијата. Трамп, исто така, оцени дека Ким сака да лансира ракети.