TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Насилниците од Собранието денес на судење, Иванов ги повика пратениците да ги амнестираат

Сакам да кажам - 18.05.2017

Првите деветмина насилници од Собранието на 27 април, за кои е завршена истрагата, денеска ќе седнат на обвинителна клупа во Основниот суд Скопје 1. Обвинети се само за учество во толпа, и покрај тоа што по насилниот упад во Собранието, беа ...

Иванов: Амнестија за обвинетите и осомничените во насилствата од 27 април

МКД - 17.05.2017

Во интервју за Канал 5 претседателот на државата изјави дека по доделувањето на мандатот Македонија влезе во период на нормализација на состојбите. „Доколку сакаат новите пратеници од новиот состав на Собранието да покажат акт на добра волја, на ...

Иванов се иззема од аболиција на насилниците во Парламентот

+инфо - 17.05.2017

Претседателот денеска „топката“ ја префрли кај новото парламентарно мнозинство потсетувајќи на амнестијата од 2001 година. Претседателот Ѓорѓе Иванов, во денешното интервју на Канал 5, дипломатски се огради од својата можност да ги аболицира ...

Иванов предлага амнестија за насилниците и тепачите во Собранието

Нова ТВ - 17.05.2017

Претседателот Ѓорѓе Иванов, во интервју за Канал 5 ТВ, изјави дека според него после доделувањето на мандатот државата влезе во период на нормализација на состојбите и се надева дека ќе има помирување меѓу народот.

Иванов повика Собранието да одлучи за амнестија на учесниците во собраниските инциденти

Press24 - 17.05.2017

„Ако постои добра волја од парламентот, посебно од парламентарното мнозинство, имајќи го искуството по 2001 година и ако сакаат да имаме помирување во државата, нека го покажат тоа на дело“, порача претседателот Ѓорге Иванов во интервју за емисијата ...

Иванов: Ако можеле да се амнестираат воени злосторници, зошто не и луѓе заведени од толпа

Мета - 17.05.2017

„Ако имаат доблест новите пратеници во новиот состав на Собранието, ако сакаат да делуваат на смирување на општеството и да покажат акт на добра волја и помирување, нека го направат тоа што беше направено после конфликтот во 2001 година.

Иванов бара амнестија на насилниците со цел помирување?

Фактор - 17.05.2017

Претседателот Ѓорѓе Иванов, во интервју за Канал 5, изјави дека според него по доделувањето на мандатот Македонија влезе во период на нормализација на состојбите. Иванов ја спомена амнестијата на осомничените и обвинетите во насилствата на 27 април, ...

Иванов: Ако може да се амнестираат воени злосторници, зошто не и луѓе кои ги завела толпата?

Курир - 17.05.2017

Ако новите пратеници во новиот состав на Собранието имаат доблест, ако сакаат да делуваат на смирување на општеството, да покажат акт на добра волја и помирување, нека го направат тоа што беше направено после конфликтот во 2001. година.

Насилниците денеска на СУД, Иванов веќе им пресуди- им бара АМНЕСТИЈА!

Локално - 18.05.2017

Иванов оваа „партиска војска “ ја поистовети со војската на УЧК и ОНА и порача дека ако може воени злосторници да се амнестираат зошто не и овие „емотивни насилници“. Првите деветмина насилници од Собранието на 27 април, за кои е завршена истрагата, ...

Иванов спомнува амнестија за насилниците и тепачите во Собранието

Локално - 17.05.2017

Претседателот Ѓорѓе Иванов, во интервју за Канал 5 ТВ, изјави дека според него после доделувањето на мандатот државата влезе во период на нормализација на состојбите и се надева дека ќе има помирување меѓу народот.

Иванов повика Собранието да одлучи за амнестија на учесниците во собраниските инциденти

Алсат-М - 17.05.2017

Ако постои добра волја од Парламентот, посебно од парламентарното мнозинство, имајќи го искуството по 2001 година и ако сакаат да имаме помирување во државата, нека го покажат тоа на дело, порача претседателот Ѓорге Иванов во интервју за емисијата ...

Иванов споменува амнестија за насилниците од крвавиот четврток

Либертас - 17.05.2017

Претседателот Ѓорѓе Иванов, во интервју за Канал 5, изјави дека според него по доделувањето на мандатот Македонија влезе во период на нормализација на состојбите. Иванов ја спомена амнестијата на осомничените и обвинетите во насилствата на 27 април, ...

Иванов: Ако може да се амнестираат воени злосторници, зошто не и луѓе кои ги завела толпата?

Нетпрес - 17.05.2017

Ако новите пратеници во новиот состав на Собранието имаат доблест, ако сакаат да делуваат на смирување на општеството, да покажат акт на добра волја и помирување, нека го направат тоа што беше направено после конфликтот во 2001. година.

Иванов ќе ги амнестира насилниците од „крвавиот четврток“?

Стандард - 17.05.2017

Претседателот на Македонија, Ѓорге Иванов во емисијата „Само вистина“ на Канал 5 телевизија денеска најави можна амнестија на осомничените и обвинетите во насилните протести на 27. април, но рече дека за тоа треба да одлучи Парламентот. „Ние во 2001.

Иванов повика Собранието да одлучи за амнестија на учесниците во собраниските инциденти

Сител - 17.05.2017

Ако постои добра волја од Парламентот, посебно од парламентарното мнозинство, имајќи го искуството по 2001 година и ако сакаат да имаме помирување во државата, нека го покажат тоа на дело, порача претседателот Ѓорге Иванов во интервју за емисијата ...

Иванов: Ако може да се амнестираат воени злосторници, зошто не и луѓе кои ги завела толпата?

Пулс24 - 17.05.2017

Ако новите пратеници во новиот состав на Собранието имаат доблест, ако сакаат да делуваат на смирување на општеството, да покажат акт на добра волја и помирување, нека го направат тоа што беше направено после конфликтот во 2001. година.

Иванов бара пратениците да ги амнестираат тепачите од „Крвавиот четврток“

24 Вести - 17.05.2017

Ако не нè примат во ЕУ, да ги започнеме преговорите за поглавјата 23 и 24, бидејќи тоа многу ќе значи за земјава, изјави во интервју за телевизијата Канал 5, претседателот на државата Ѓорге Иванов.

Иванов: Ако сакаат помирување, пратениците нека ги амнестираат тие што влегоа во Собранието

А1 On - 17.05.2017

Ако постои добра волја од Парламентот, посебно од парламентарното мнозинство, имајќи го искуството по 2001 година и ако сакаат да имаме помирување во државата, нека го покажат тоа на дело, порача претседателот Ѓорге Иванов во интервју за емисијата ...

ИВАНОВ: Ако може да се амнестираат воени злосторници, зошто не и луѓе кои ги завела толпата

Телеграф - 17.05.2017

Ако постои добра волја од Парламентот, а посебно од парламентарното мнозинство, имајќи го искуството од 2001. година и ако сакаат да имаме помирување во државата, нека го покажат тоа на дело Ако новите пратеници во новиот состав на Собранието имаат ...

Иванов споменува амнестија за насилниците од крвавиот четврток

Репортер - 17.05.2017

Претседателот Ѓорѓе Иванов, во интервју за Канал 5, изјави дека според него по доделувањето на мандатот Македонија влезе во период на нормализација на состојбите. Иванов ја спомена амнестијата на осомничените и обвинетите во насилствата на 27 април, ...

Иванов повика Собранието да одлучи за амнестија на учесниците во собраниските инциденти

Република - 17.05.2017

Ако постои добра волја од Парламентот, посебно од парламентарното мнозинство, имајќи го искуството по 2001 година и ако сакаат да имаме помирување во државата, нека го покажат тоа на дело, порача претседателот Ѓорге Иванов во интервју за емисијата ...

Иванов: Ако може да се амнестираат воени злосторници, зошто не и луѓе кои ги завела толпата?

Вечер Прес - 17.05.2017

Ако новите пратеници во новиот состав на Собранието имаат доблест, ако сакаат да делуваат на смирување на општеството, да покажат акт на добра волја и помирување, нека го направат тоа што беше направено после конфликтот во 2001. година.

Иванов за тепачите: Зошто да не им се помогне на луѓе кои ги завела толпата и емоциите

Фокус - 17.05.2017

Претседателот Ѓорѓе Иванов во гостување на телевизија Канал 5 меѓу редови ја спомена амнестијата на осомничените и обвинетите во насилните протести на 27. април, но рече дека за тоа треба да одлучи Парламентот.

(ВИДЕО) Иванов: Ако сакаат помирување, пратениците нека ги амнестираат тие што влегоа во Собранието

еМагазин - 17.05.2017

Ако постои добра волја од Парламентот, посебно од парламентарното мнозинство, имајќи го искуството по 2001 година и ако сакаат да имаме помирување во државата, нека го покажат тоа на дело, порача претседателот Ѓорге Иванов во интервју за емисијата ...

Иванов за напаѓачите во Собранието: Зошто да не им се помогне на луѓе кои ги завела толпата?

Точка - 17.05.2017

Во интервју за телевизијата Канал 5, претседателот на државата Ѓорге Иванов ја спомена амнестијата на осомничените во насилните протести на 27 април, но рече дека за тоа треба да одлучи Парламентот.

Иванов: Ако сакаат помирување, пратениците нека ги амнестираат тие што влегоа во Собранието

Репортер - 17.05.2017

Ако постои добра волја од Парламентот, посебно од парламентарното мнозинство, имајќи го искуството по 2001 година и ако сакаат да имаме помирување во државата, нека го покажат тоа на дело, порача претседателот Ѓорге Иванов во интервју за емисијата ...

Иванов за амнестија на насилниците во Собранието: Зошто да не им помогнеме на оние заведени од толпата?

Таратур - 18.05.2017

Во интервју за телевизијата Канал 5, претседателот на државата Ѓорге Иванов предложи амнестија за обвинитите за насилните протести на 27 април, но рече дека за тоа треба да одлучи Парламентот.

Ако можело воени злосторници зошто да не и насилници-Иванов повика Собранието да одлучи за амнестија на учесниците во ...

Локално - 17.05.2017

Ако постои добра волја од Парламентот, посебно од парламентарното мнозинство, имајќи го искуството по 2001 година и ако сакаат да имаме помирување во државата, нека го покажат тоа на дело, порача претседателот Ѓорге Иванов во интервју за емисијата ...

Иванов за напаѓачите во Собранието: Зошто да не им се помогне на луѓе кои ги завела толпата?

Кајгана - 18.05.2017

Во интервју за телевизијата Канал 5, претседателот на државата Ѓорге Иванов предложи амнестија за обвинитите за насилните протести на 27 април, но рече дека за тоа треба да одлучи Парламентот.

Амнестија за обвинетите и осомничените во насилствата од 27 април

Тера - 18.05.2017

Во интервју за Канал 5 претседателот на државата изјави дека по доделувањето на мандатот Македонија влегла во период на нормализација на состојбите. „Можеме да кажеме дека сето она што беше загриженост, што беа вознемирени нашите граѓани, сето она ...

Иванов предложи амнестирање на обвинетите за насилствата во Собранието

Радио МОФ - 18.05.2017

Ако имаат доблест новите пратеници во новиот состав на Собранието, ако сакаат да влијаат на смирување на општеството и да покажат акт на добра волја и на помирување, нека го направат тоа што беше направено по конфликтот во 2001 година.